Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć,

......

Poszukuję jakiegoś sensownego fachowca lub firmy od DGP.

.....

aby coś napisać konkretnego trzeba mieć więcej danych :-? :wink:

 

Pisałem: chodzi mi o konsultacje.

Niby wszystko pozornie proste, ale zastanawiając się jak to wykonać, nabrałem przekonania, że musi to zaprojektować ktoś doświadczony. Kto będzie wiedział, którędy najlepiej puścić kanały, jaki najlepiej wentylator zastosować, gdzie najlepiej go umieścić. Coby dmuchało jak trzeba, nie gwizdało, nie przypalało się.... Chcę to umieścić w wylewce.

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cześć,

......

Poszukuję jakiegoś sensownego fachowca lub firmy od DGP.

.....

aby coś napisać konkretnego trzeba mieć więcej danych :-? :wink:

 

Pisałem: chodzi mi o konsultacje.

Niby wszystko pozornie proste, ale zastanawiając się jak to wykonać, nabrałem przekonania, że musi to zaprojektować ktoś doświadczony. Kto będzie wiedział, którędy najlepiej puścić kanały, jaki najlepiej wentylator zastosować, gdzie najlepiej go umieścić. Coby dmuchało jak trzeba, nie gwizdało, nie przypalało się.... Chcę to umieścić w wylewce.

 

Marek

jak chcesz konsultacji to wrzuc na forum w dziale o kominkach rzuty domku a tam juz Tobie mili koledzy pomoga- mi jeden doradzil i wyrysowal to z czym mialam problem :) Tu mili ludzie sa!

 

A ja chciałam napisac, ze mam juz wykop pod fundament :D

Jak ktos szuka dobrego koparkowego to moge polecic mojego! Jednego dnia przyjechał i powyrywal korzenie (duzo tego bylo) i sciagna humus (w godzine!) a nastepnego w 2h zrobil wykop pod fundament- zaplacilam 250 zl - bierze 80 zł za godzine ale ma dobry sprzet, szybki jest i dokładny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....

Pisałem: chodzi mi o konsultacje.

........

Marek

.....

jak chcesz konsultacji to wrzuc na forum w dziale o kominkach rzuty domku a tam juz Tobie mili koledzy pomoga- mi jeden doradzil i wyrysowal to z czym mialam problem :) Tu mili ludzie sa!

.....

Dzięki! Poszukam tego działu o kominkach. Do tej pory zaglądałem tylko na bydgosko-toruńskie. Myślałem, że mili ludzie to tylko tu :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwesti Certyfikatu Energetycznego za 300zł

 

Facet zapowiada ze na 100% bedzie to przyszly piatek-sobota-niedziela (3,4,5). Bedzie prowadzil przebudowe jednego z moich klientow w poznanskim starym browarze i na weekend ma zostac w toruniu lub bydgoszczy. w sumie jest nas juz 7 osob na ten dokument i caly czas mozna zglaszac na PW. ma napisac mi maila w jakie dni w jakich godzinach gdzie moze byc. z racji ze bedzie 3 dni to jest szansa na otrzymanie certyfikatu juz dnia nastepnego :D . jak cos wiecej sie dowiem dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj sołtys ma roznosić decyzje o podatku od nieruchomości

 

To ja mam pytanie przy okazji, bo wlasnie dostalem pierwszy podatek do zaplacenia (gmina Szubin). Budynek jeszcze nie jest oddany do uzytkowania, ale byla zrobiona inwentaryzacja powykonawcza.

 

Dzialka ma 2000m, gmina nalozyla podatek od nieruchomosci za powierzchnie 700m. Skad taka wartosc? Patrze w projekt i widze, ze w planie zagospodarowania jest 150m powierzchnia zabudowy i 160m na tarasy, sciezki, podjazdy i inne takie. Skad wiec te 700m? zy taka wielkosc jest realna? Jak to u was wyglada?

 

Dowiedzialem sie rowniez, ze po oddaniu budynku do uzytkowania na sama powierzchnie zabudowy zostanie nalozony wyzszy podatek od nieruchomosci.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

ja mam wrazenie ze firma robiaca mapke do inwentaryzacji powykonawczej u nas nawalila - bo sama z siebie naznaczyla grunt ktory nie byl juz klasa VI -w ich rozumieniu- w jego czesci powstal trawnik...ale zaznaczyli go po lini prostej w kwadrat i zrobili jako grunty za ktore nalezy sie placic. Przy czym reszta dzialki jest wciaz zwolniona - a juz mamy odbior budynku - wyglada na to ze do konca zycia na pozostalej czesci bedziemy miec grunty orne ;)))

 

Moze i u Ciebie geodeci sobie uproscili?? Nei masz zagospodarowanego przy domu terenu? Jakas trawka, drzewka...

 

Po oddaniu budynku do uzytku nei zmieniano nam juz stawek. ustalono je na rok z gory. chyba ze bedzie weryfikacja

U nas - gmina Sicienko

za budynek mieszkalny 0.58 zl

za grunty pozostale 0.22 zl (czyli te nie orne;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena 20 zł za metr robocizny (fundament, słupki, siatka) to cena do przyjęcia? Mam ekipę za tą cenę i nie wiem czy szukać dalej, a dopadła mnie wiosenna niemoc, więc nie za bardzo mam energię :wink:

No właśnie, ogrodzenie, muszę zapytać moją ekipę ile wezmą. Ta cena wydaje mi się świetna.

Wkopywał ktoś krawężniki wokół zamiast podmurówki? Sąsiad tak ma, wygląda to nieźle. Jeśli tak, to proszę o podanie gdzie kupowaliście.

Mam dobre 150 metrów ogrodzenia. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...