Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czy cena 20 zł za metr robocizny (fundament, słupki, siatka) to cena do przyjęcia? Mam ekipę za tą cenę i nie wiem czy szukać dalej, a dopadła mnie wiosenna niemoc, więc nie za bardzo mam energię :wink:

No właśnie, ogrodzenie, muszę zapytać moją ekipę ile wezmą. Ta cena wydaje mi się świetna.

Wkopywał ktoś krawężniki wokół zamiast podmurówki? Sąsiad tak ma, wygląda to nieźle. Jeśli tak, to proszę o podanie gdzie kupowaliście.

Mam dobre 150 metrów ogrodzenia. :roll:

Ja siatki mam 220m a do tego frontowe 35m :o, to pewnie dlatego taką cenę dali, bo zarobią na tym i tak. Na szczęście koszty tych ilości dzielimy na pół, bo to bliźniak :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy cena 20 zł za metr robocizny (fundament, słupki, siatka) to cena do przyjęcia? Mam ekipę za tą cenę i nie wiem czy szukać dalej, a dopadła mnie wiosenna niemoc, więc nie za bardzo mam energię :wink:

No właśnie, ogrodzenie, muszę zapytać moją ekipę ile wezmą. Ta cena wydaje mi się świetna.

Wkopywał ktoś krawężniki wokół zamiast podmurówki? Sąsiad tak ma, wygląda to nieźle. Jeśli tak, to proszę o podanie gdzie kupowaliście.

Mam dobre 150 metrów ogrodzenia. :roll:

 

całe osiedle domków za mna kupionych od dewelopera tak ma. ja planuję krawęzniki w miejscach gdzie będzie siatka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas, w Inie za certyfikat facet życzy sobie 1000.... ile u Was biorą????

 

kolo 500 zeta ale poszlo info na certyfikat za 300 zeta

 

poszło priv :wink:

 

 

JA sporządzam certyfikaty za 400zł netto. Chyba że się uzbiera więcej domków to może być taniej. 506-184-366

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie kostkę brukową?

Typu: Starobruk 3-elementowy.

Gdzie w kujawsko-pomorskim wypada najtaniej?

Kto daje najwyższe rabaty i gratisy ?

gero bruk (fordońska) ok 52 polbruk (towarowa) chyba 56. Zależy jeszcze ile metrów kupicie, wiadomo im wiecej merów tym większy rabat. W polbruku napewno dostaje się go dopiero po zakupieniu 100 m2 . I jescze zależy czy szara czy kolorowa. ja z tych dwóch firm wybrałabym gero bruk. Mój brukarz załatwia starobruk właśnie 3 elementowy za ok 40 zł/ m2 ale nie wiem z jakiej firmy. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy cena 20 zł za metr robocizny (fundament, słupki, siatka) to cena do przyjęcia? Mam ekipę za tą cenę i nie wiem czy szukać dalej, a dopadła mnie wiosenna niemoc, więc nie za bardzo mam energię :wink:

No właśnie, ogrodzenie, muszę zapytać moją ekipę ile wezmą. Ta cena wydaje mi się świetna.

Wkopywał ktoś krawężniki wokół zamiast podmurówki? Sąsiad tak ma, wygląda to nieźle. Jeśli tak, to proszę o podanie gdzie kupowaliście.

Mam dobre 150 metrów ogrodzenia. :roll:

 

całe osiedle domków za mna kupionych od dewelopera tak ma. ja planuję krawęzniki w miejscach gdzie będzie siatka :D

 

My robimy fundament pod siatkę. Po prostu nie podoba mi się ten krawężnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie kostkę brukową?

Typu: Starobruk 3-elementowy.

Gdzie w kujawsko-pomorskim wypada najtaniej?

Kto daje najwyższe rabaty i gratisy ?

 

 

gero bruk (fordońska) ok 52 polbruk (towarowa) chyba 56. Zależy jeszcze ile metrów kupicie, wiadomo im wiecej merów tym większy rabat. W polbruku napewno dostaje się go dopiero po zakupieniu 100 m2 . I jescze zależy czy szara czy kolorowa. ja z tych dwóch firm wybrałabym gero bruk. Mój brukarz załatwia starobruk właśnie 3 elementowy za ok 40 zł/ m2 ale nie wiem z jakiej firmy. Pozdrawiam

sorry jakoś źle mi się wkleiło. mój sąsiad ma tą z gerobruku żłółtą i szarą i naprawdę ładnie to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki. Był ktoś na targach ogrodniczych na zawiszy ? w ten weekend mają się odbyć takie targi na łucznicce i zastanawiam się czy warto się na takie wybrać. Można zlapać na takich targach jakieś okazje?

 

Nie warto.

Bilet wstępu kosztuje (kosztował) więcej niż uzyskane (dyskusyjne) korzyści.

Rozpalony posiadaniem kawałka ziemi w który można coś wsadzić biegałem tam trzy i dwa lata temu. Nie mając do tego pojęcia o wymaganej jakości sadzonek akceptowałem proponowaną tam jakość. W zeszłym roku podziękowałem - tym bardziej nie wybieram się tam w tym roku.

Szkoda czasu - lepiej poszukać "swój" sklepik/hurtownię, bywać tam, pomału dobierać, przebrać - porozmawiać ze sprzedawcą, poradzić się.

 

P.S. Ciągle szukam (bywam w wielu) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie kostkę brukową?

Typu: Starobruk 3-elementowy.

Gdzie w kujawsko-pomorskim wypada najtaniej?

Kto daje najwyższe rabaty i gratisy ? :D

 

Dziękuję

Pozdrawiam

 

My chyba weźmiemy z firmy KOSTECH Białe Błota. Wyliczył 42 zł /m2 z transportem starobruk kolorowy.

 

chyba niezła cena :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie grupe budujących, My z mężem niedługo do was dołączymy ale narazie musimy przebrnąć przez tą papierologię. Z wiązku z tym mam parę pytań. Działka zakupiona projekt wybrany i kupiony, teraz czeka nas adaptacja i pozwolenie na budowę. Czy możecie polecić kogoś kto mógłby się tym zająć w miarę szybko no i ile przeciętnie taka przyjemność kosztuje( od siebie nie wprowadzamy żadnych zmian) no i drugie pytanie. Co musimy mieć zgłaszając się do adaptacji i co jest potrzebne do pozwolenia na budowę? bardzo liczę na waszą pomoc bo naprawdę nie wiem za co się wziąć. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co musimy mieć zgłaszając się do adaptacji i co jest potrzebne do pozwolenia na budowę? bardzo liczę na waszą pomoc bo naprawdę nie wiem za co się wziąć. Pozdrawiam

 

Pytanie, czy dzialka jest objeta miejscowym planem zagospodarowania. Jesli nie, to musicie najpierw wystapic o warunki zabudowy. Jesli jest plan zagospodarowania, to sprawa jest prostsza, bo juz wiecie, jakie sa wymogi dot. budowy.

 

Zglaszajac sie do adaptacji musicie:

- wiedziec, co chcecie zmienic w projekcie,

- wiedziec, gdzie na dzialce ma stac dom,

- miec zrobiona przez geodete mapke do celow projektowych,

- opcjonalnie zlecic badania geologiczne (wystarcza 2 odwierty po przekatnej miejsca, gdzie ma byc dom). Dzieki temu projektant/kontruktor bedzie wiedzial, jak sie maja parametry konstrukcyjne fundamentow do realnych warunkow gruntowych.

 

Projektant robiacy adaptacje powinien wam zalatwic wszystkie wymagane zatwierdzenia i zmiany w projekcie: zrobic plan zagospodarowania terenu na podstawie mapki od geodety, zalatwic pieczatki od konstruktora, projektantow od elektryki i wod-kan.

 

Do pozwolenia na budowy musicie miec:

- 4 egz. projektu po adaptacji,

- warunki przylaczy (elektrycznego, wod-kan, gaz jesli ma byc),

- oswiadczenie o prawie do nieruchomosci,

- wniosek o pozwolenie na budowe.

 

Najlepiej udac sie do waszego wydzialu budownictwa i podpytac o wszystkie wymagane kwity, bo moga sobie zazyczyc czegos dodatkowego.

 

Powodzenia,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...