Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://allegro.pl/item615744214_balustrady_drewniane.html

Ja dzwoniłam do tego faceta jak szukałam, ale znalazłam w rezultacie tańszego w Toruniu.

 

robie sobie sam nieco na tarasie. okolo 12mb material drewno olszyna wyszedl nieca 300 zeta. do tego dokupic musze troche kolkow, jakies metalowe mocowania do posadzki, impregnat itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Otrzymałam wstępną wycenę robocizny dot. budowy domu w okolicach Bydgoszczy - stan surowy zamknięty (z więźbą, ale bez położenia dachówki) na kwotę 41.000 zł. Niestety nie mam w tej materii żadnego doświadczenia. Czy ta wycena nie jest przesadzona? Może Ktoś mógłby też napisać ile trzeba liczyć za samo położenie dachówki - pow. dachu ok. 280 m. Z góry dziekuję za wszelkie opinie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otrzymałam wstępną wycenę robocizny dot. budowy domu w okolicach Bydgoszczy - stan surowy zamknięty (z więźbą, ale bez położenia dachówki) na kwotę 41.000 zł. Niestety nie mam w tej materii żadnego doświadczenia. Czy ta wycena nie jest przesadzona? Może Ktoś mógłby też napisać ile trzeba liczyć za samo położenie dachówki - pow. dachu ok. 280 m. Z góry dziekuję za wszelkie opinie...

 

nie powiedzialas jak duzy jest dom, ale mimo wszystko przesadzona i to bardzo... to juz nie te stawki w srodowisku sa, choc trafiaja mi sie kolesie za 50 tysi rowniez, wtedy nawet nie pytam ile by zeszli bo sie osmieszaja wyjsciowa... wiem bo szukam, i dalej probuje jeszcze taniej cos sensownego znalezc... zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA!!!! UWAGA!!!! UWAGA!!!!

 

Murowaniec, Ciele, Przyłęki, Białe Błota, Zielonka - chodzi o WODĘ,

czyli jej brak

musimy w tej sprawie interwieniować u wójtowej, bo ona jest organem decyzyjnym w tym temacie

 

Do Murowańca woda płynie najpierw 110 potem jest przerzucana do 160 :evil: , przede wszystkim to systemy filtracyjne są nie wydolne!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę kupić roletki wew.

Ma ktoś doświadczenie z tymi tanimi w marketach (Polo, Biedronka)?

Nie niszczą okien i sa tanie. - Te plusy widać już przez zamontowaniem.

Ale jak się sprawują?

Moja babcia mówiła "kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje" - dlatego pytam o opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Muszę kupić roletki wew.

Ma ktoś doświadczenie z tymi tanimi w marketach (Polo, Biedronka)?

Nie niszczą okien i sa tanie. - Te plusy widać już przez zamontowaniem.

Ale jak się sprawują?

Moja babcia mówiła "kto tanio kupuje ten dwa razy kupuje" - dlatego pytam o opinie.

 

Jeżeli mówimy o przyklejanych to warto doinwestować w dobrą taśmę dwustronnie klejącą "piankową" - np firmy Tesa, bo to co jest w tanich zestawach dość szybko przestaje trzymać roletkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Otrzymałam wstępną wycenę robocizny dot. budowy domu w okolicach Bydgoszczy - stan surowy zamknięty (z więźbą, ale bez położenia dachówki) na kwotę 41.000 zł. Niestety nie mam w tej materii żadnego doświadczenia. Czy ta wycena nie jest przesadzona? Może Ktoś mógłby też napisać ile trzeba liczyć za samo położenie dachówki - pow. dachu ok. 280 m. Z góry dziekuję za wszelkie opinie...

 

Cena jest zbyt wysoka. Szukaj dalej - ekip jest naprawdę dużo, w porównaniu z poprzednim rokiem - widać już, że kryzys zaczyna im doskwierać - bo nie mają zapełnionych kalendarzyków i mieć nie będą - wiedzą o tym dobrze. Dlatego trzeba negocjowac i nie zgadzać się na wszystko. Ja nadal szukam również - miałem już kilka wycen, ale na razie się nie zdecydowałem. A rozpiętość cenowa za robociznę do SSO ogromna - niektóre wyceny sięgają ponad 100% więcej od tych najniższych.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz w Murowańcu zaczęły się kradzieże, poza tymi z placu budowy, również i w budynkach JUŻ ZAMIESZKAŁYCH !!! Przestrzegam - złodziej(-e) wchodzą piwnicą, garażem... Wynosi przede wszystkim sprzęt mechaniczny - szlifierki, wiertarki, piły do drewna ... a odjeżdża np rowerem właściciela domu :cry:

Przerażające jest to, że w tym czasie domownicy śpią a za ścianą buszuje złodziej Brrr...[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kogoś do uprzątnięcia terenu w koło domu. Sterta śmieci pobudowlanych. Znacie kogoś kto by się tym zajął?

 

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

Ja znam kogoś, kto sobie z tym poradził.

Wolna sobota + zamówiony kontener (ok. 150 pln - rok temu) i do dzieła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

Ja znam kogoś, kto sobie z tym poradził.

Wolna sobota + zamówiony kontener (ok. 150 pln - rok temu) i do dzieła :)

 

Sobotę, to ja wolę spędzić z mężem i dzieckiem na zielonej trawce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

Ja znam kogoś, kto sobie z tym poradził.

Wolna sobota + zamówiony kontener (ok. 150 pln - rok temu) i do dzieła :)

 

Sobotę, to ja wolę spędzić z mężem i dzieckiem na zielonej trawce...

 

No to polecam rozmowy z panami z piwem w ręku przy sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz w Murowańcu zaczęły się kradzieże, poza tymi z placu budowy, również i w budynkach JUŻ ZAMIESZKAŁYCH !!! Przestrzegam - złodziej(-e) wchodzą piwnicą, garażem... Wynosi przede wszystkim sprzęt mechaniczny - szlifierki, wiertarki, piły do drewna ... a odjeżdża np rowerem właściciela domu :cry:

Przerażające jest to, że w tym czasie domownicy śpią a za ścianą buszuje złodziej Brrr...[/b]

 

nie zdążyłam napisać, kradzieże tematyczne się rozpoczęły czyli powstają nowe ekipy :evil: , ale słyszałam tylko o garażach, reszta Dorisa to aż :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...