Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Niestety teraz w Murowańcu zaczęły się kradzieże, poza tymi z placu budowy, również i w budynkach JUŻ ZAMIESZKAŁYCH !!! Przestrzegam - złodziej(-e) wchodzą piwnicą, garażem... Wynosi przede wszystkim sprzęt mechaniczny - szlifierki, wiertarki, piły do drewna ... a odjeżdża np rowerem właściciela domu :cry:

Przerażające jest to, że w tym czasie domownicy śpią a za ścianą buszuje złodziej Brrr...[/b]

 

nie zdążyłam napisać, kradzieże tematyczne się rozpoczęły czyli powstają nowe ekipy :evil: , ale słyszałam tylko o garażach, reszta Dorisa to aż :o

 

U mnie w gminie też buszują. Ostatnio okradli budowę sąsiadów :evil: :evil: :evil: Weszli do domku, wynieśli sprzęt, a potem popijając wyniesione piwko, próbowali włamać się do wolno stojącego garażu.

Mam alarm, ale w przyszłości chcę mieć osobno zabezpieczony garaż, bo przeraża mnie myśl, że łazili by po moim domu gdy śpimy w nim my i nasze dzieci :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

Ja znam kogoś, kto sobie z tym poradził.

Wolna sobota + zamówiony kontener (ok. 150 pln - rok temu) i do dzieła :)

 

Dziś za 150 chyba się nie uda bo liczą nie tylko za pojemnik ale i za przekroczoną masę śmieci o co na budowie nie trudno (remondis).

Warto dokładnie popytać o "gwiadki" - czy podana suma to koszt ostateczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gminie też buszują. Ostatnio okradli budowę sąsiadów :evil: :evil: :evil: Weszli do domku, wynieśli sprzęt, a potem popijając wyniesione piwko, próbowali włamać się do wolno stojącego garażu.

 

Moja ekipa nigdy nie zostawia sprzętu - wszystko po skończonej robocie pakują do swoich dostawczaków.

 

Mam alarm, ale w przyszłości chcę mieć osobno zabezpieczony garaż, bo przeraża mnie myśl, że łazili by po moim domu gdy śpimy w nim my i nasze dzieci :x

 

A nie możesz zdefiniować u siebie stref (na noc aktywujesz np tylko garaż i czujki okien/drzwi/udarowe) zamiast zakładać nowy alarm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

Ja znam kogoś, kto sobie z tym poradził.

Wolna sobota + zamówiony kontener (ok. 150 pln - rok temu) i do dzieła :)

 

Dziś za 150 chyba się nie uda bo liczą nie tylko za pojemnik ale i za przekroczoną masę śmieci o co na budowie nie trudno (remondis).

Warto dokładnie popytać o "gwiadki" - czy podana suma to koszt ostateczny.

 

Z tego co się dowiadywałem - to teraz koszt około 300zł. Plus cały weekend przerzucanie kilogramów z działki do pojemnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w gminie też buszują. Ostatnio okradli budowę sąsiadów :evil: :evil: :evil: Weszli do domku, wynieśli sprzęt, a potem popijając wyniesione piwko, próbowali włamać się do wolno stojącego garażu.

 

Moja ekipa nigdy nie zostawia sprzętu - wszystko po skończonej robocie pakują do swoich dostawczaków.

 

Zarówno my jak i moi sąsiedzi nie bierzemy już w tej chwili do wszystkiego ekip. Dużo robimy sami. Wożenie sprzętu w tą i z powrotem jest uciążliwe (szczególnie jak się wozi jeszcze wózek dziecięcy i zabawki :lol: ), ale nie mamy niestety wyjścia, bo dla kogoś taki sprzęt to łatwe pieniądze :x

Z drugiej strony, z budowy kradną również styropian, grzejniki ze ścian czy siatki ogrodzeniowe. To też mam wozić ze sobą? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam alarm, ale w przyszłości chcę mieć osobno zabezpieczony garaż, bo przeraża mnie myśl, że łazili by po moim domu gdy śpimy w nim my i nasze dzieci :x

 

A nie możesz zdefiniować u siebie stref (na noc aktywujesz np tylko garaż i czujki okien/drzwi/udarowe) zamiast zakładać nowy alarm?

 

W tej chwili mam alarm tymczasowy, zakładany na szybko przed montażem okien. Ale właśnie mamy zamiar zakładać taki o którym piszesz. Należę akurat do tych szczęściar, które mają w rodzinie fachowca od alarmów i elektryki i w tej akurat kwestii (chyba jedynej :lol: ) nie muszę się przejmować :D

 

Pozdrawiam serdecznie, Guśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno my jak i moi sąsiedzi nie bierzemy już w tej chwili do wszystkiego ekip. Dużo robimy sami. Wożenie sprzętu w tą i z powrotem jest uciążliwe (szczególnie jak się wozi jeszcze wózek dziecięcy i zabawki :lol: ), ale nie mamy niestety wyjścia, bo dla kogoś taki sprzęt to łatwe pieniądze :x

 

Mnie bardziej chodziło o to, że się zastanawiałem po co pakują to skoro mają całkiem ładne "pomieszczenie socjalne", ale czytając wasze smutne doświadczenia, to już się wcale im nie dziwię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej chodziło o to, że się zastanawiałem po co pakują to skoro mają całkiem ładne "pomieszczenie socjalne", ale czytając wasze smutne doświadczenia, to już się wcale im nie dziwię...

 

 

No tak, a ja myślałam, że chcesz mi raczej powiedzieć co za kretyni zostawiają sprzęt na budowie :oops: Małe nieporozumienie. Takie są uroki forum i budowy w ogóle, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, lekko i przyjemnie :lol:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kogoś do uprzątnięcia terenu w koło domu. Sterta śmieci pobudowlanych. Znacie kogoś kto by się tym zajął?

 

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

ja uprzatalam sama

za kontener liderzy smieciowi chcieli ok 800 zl

 

wydalam za kilka groszy kilkanascie workow uprzatnietych smieci i po sprawie

inna rzecz ze sprzatalam prawie tydzien (na raty)

 

witam

czy możecie polecić jakiegoś speca od podbitki drewnianej?

i jeśli ktoś robił- to ile to może kosztować?

pozdrawiam

E.

 

my robimy sami

mamy ponad 70 mb z podcieniem na balkonie

1200 zl za drewno, łaty i wkrety. I Drewnochron

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach i jeszcze koszt podswietlenia - jesli ktos sobie zyczy

kabel, oslonki zewnetrzne i w naszym przypadku zarowki LED, czujniki zmierzchowe, kratki wentylacyjne - wszystko kupowane na allegro - dzisiaj doszla ostatnia paczka - wiec sluze namiarami na sprawdzonych sprzedajacych - calosc za material tez jakos w okolicach tysiaca zl

 

chcialam zapytac czy ktos zlozylby sie na łączony zakup kostki granitowej

cena w Bydg mnei powalila - 850 za tone

Bez posrednika cena wynosi 200-300 zl

ale trzeba kupic 25 tonkilka razy mniej niz ja chce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję kogoś do uprzątnięcia terenu w koło domu. Sterta śmieci pobudowlanych. Znacie kogoś kto by się tym zajął?

 

Właśnie, znacie kogoś, jak to się załatwia zwykle, ile kosztuje takie zlecenie? Też właśnie jestem na tym etapie i bardzo kogoś takiego potrzebuję.

 

eli2, saraha, dajcie znac gdzie to sprzatanie. Ja mam takiego super chlopaka do wszelkich prac ogrodowo - porzadkowych (Szkocja) za 8 zl/h, mozna sie tez umowic za stawke od dziela. Jestem z niego bardzo zadowolony, ale nie wiem jak u niego z mobilnoscia na dalsze odleglosci. U mnie wlasnie przygotowuje dzialke pod nawiezienie ziemi :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac dyskusje n/t kontenerow i wywozu smieci, z wlasnego doswiadczenia:

 

1. Firmy znane typu Remondis czy Taro to kosmos cenowy, nie ma sensu.

2. Ja zamowilem kontener ze (wspomnianego wyzej) Solidusa, bylem zadowolony. Cena nizsza niz u "remondisow" i brak limitu ciezaru. Za kontener 5 m3 zaplacilem 450 PLN.

3. Wspomniany tu rowniez Depol ponoc jest jeszcze tanszy, ale niestety dowiedzialem sie o nim dopiero za zamowieniu Solidusa ;-) Mam kolege, ktory korzystaj z nich w przypadku duzych kontenerow (20 m3) i byl zadowolony.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...