Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć Kochani, dawno mnie tu nie było :( Mam pytanie, czy ktoś z Was zamawiał kominek w firmie "popiołek kominki" na Nakielskiej? Wydaje mi się solidna, ale wolę się upewnić? macie jakieś doświadczenia?

Tak, my zamawialiśmy, już u nas stoi. Jeszcze nie jest na tip-top, ale wrażenia ze współpracy bardzo pozytywne. No i taniej niż w Lau, gdzie każą sobie dopłacać za każdą pierdołę, a u Popiołka jak coś wyskoczy w trakcie, to i tak jest w cenie. Np. u nas w cenie były szklane półki, a potem zmieniliśmy część na drewniane, a cena się nie zmieniła. Nie trzeba też dopłacać za kolor kratek (u Lau w cenie są białe, a za chrom jest dopłata). Polecam

Wklejam zdjęcia kominka.

http://images47.fotosik.pl/119/c21c65b8d54a9e3e.jpg

http://images48.fotosik.pl/119/c527d795c094f221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam na Forum

Właśnie ruszam z budową w Kruszynie Krajeńskim. W tym tygodniu mają być zalane ławy. Jestem totalnym laikiem więc sorki za niefachowe słownictwo

Mam pytanko - gdzie najlepiej kupić bloczki fundamentowe no i materiał na ściany. Myślę o porothermie lub czymś podobnym /unipor itp/

 

Nie mam pojęcia jak zamieszczać posty na forum ;-) próbowałam to zamieścić na forum grupy bydgosko - toruńskiej ale mi nie poszło. Dodałam w grupach budujących...

Pomóżcie...

 

Blondynka ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum

Właśnie ruszam z budową w Kruszynie Krajeńskim. W tym tygodniu mają być zalane ławy. Jestem totalnym laikiem więc sorki za niefachowe słownictwo

Mam pytanko - gdzie najlepiej kupić bloczki fundamentowe no i materiał na ściany. Myślę o porothermie lub czymś podobnym /unipor itp/

 

Nie mam pojęcia jak zamieszczać posty na forum ;-) próbowałam to zamieścić na forum grupy bydgosko - toruńskiej ale mi nie poszło. Dodałam w grupach budujących...

Pomóżcie...

 

Blondynka ;-)

 

Bloczki w BETORze, pustaki ceramiczne na allegro. Przynajmniej ja tak zrobiłem. Ostrzegam przed zakupem bloczków z firm-krzaków. Zdarza się, że oszczędzają na proporcjach i bloczki kruszą się w palach majstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam na Forum

Mam pytanko - gdzie najlepiej kupić bloczki fundamentowe no i materiał na ściany. Myślę o porothermie lub czymś podobnym /unipor itp/

Bloczki kupowaliśmy w Betorze na Ołowianej, a pustaki ceramiczne w hurtowni w Cielu. Kupiliśmy pustaki mniej znanej firmy Rimmele. Cenowo wyszło taniej niż Wienerberger, jakościowo chyba porównywalnie, kruszyły się przeciętnie, były przyzwoicie równe, ściany stoją ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel_&_yac bardzo dziękuję za odpowiedź i cieszę się, że macie pozytywne wrażenie odnośnie Kominka Popiołka. My też zdecydowaliśmy się im zaufać. Też kominek z narożnym wkładem, ale skromniejszy chyba. Ma być w połowie lipca, pochwalę się, jak już będzie czym!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprzątanie to dostałem niedawno kontakt do gościa, który podjeżdża samochodem (nie wiem jaką ma pojemnośc, ale jest większy od transportera a mniejszy od Stara) sam sprząta, ładuje i wywozi śmieci. Mi nawet rozsypał ziemię, z której wybrał resztki gałęzi i smieci. Jednorazowo ta usługa to 400 zł (sprzątanie + załadunek + wywóz śmieci wszelakich tyle i le się zmieści na przyczepie). Kiedyś korzystałem z Corimpu, ale wychodziło drożej.

Jeśli ktoś chciałby namiar proszę o kontakt na priva

 

A przy okazji pytanie. Za moment wprowadzam się po kilkunastu miesiącach wykańczającej pracy do domku w Przyłękach.

:D :lol: Chciałem zamówić internet i telefon w TP SA, ale okazało się, że do końca roku nie mają juz ani złotówki na inwestycje i jeśli nawet trzeba wydać kasę na 10m kabla to nie podłączą nowego abonenta. Czy znacie jakieś inne firmy, które w okolicach Brzozy, Przyłek, Zielonki oferują internet. :roll:

Będę widzięczny za namiary. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

angel_&_yac - fajny kominek, a przynajmniej fajnie się zapowiada. :D Jak macie wkład? My będziemy mieli podobnie usytuowany, ale zbudowany z cegły. Przy okazji pochwalę się, że ściągnęłam sobie cegłę ręcznie formowaną z cegielni z Kraśnika i choć jeszcze nie była używana, jestem szczerze zadowolona i z wyglądu i z obsługi i z poziomu cen. :)

A dziś wpłynęła kasa z US z rozliczenia vatu, jak miło. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Poszukujemy solidnej ekipy od tynków maszynowych, cementowo-wapiennych. Jeżeli macie dobre zdanie o swoich wykonawcach podzielcie się namiarami. Będziemy wdzięczni

Pozdrawiamy

Glamosie

 

Ja miałam dobrą ekipę tynkarzy, jesteśmy zadowoleni. Nie mam przy sobie namiarów, ale wieczorkiem podeślę.

 

Dakota co do wkładu (wiem, że nie manie pytałaś ;)) ja będę miała Arysto, też taki "narożny, bez szprosu, ale z szybą klejoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dakota co do wkładu (wiem, że nie manie pytałaś ;)) ja będę miała Arysto, też taki "narożny, bez szprosu, ale z szybą klejoną.

nie szkodzi,że odpowiedziałaś :lol:

coś takiego? http://www.allegro.pl/item629791202_wklad_kominkowy_boczna_szyba_arysto_dj_gratis.html

a co mówią o tym klejeniu? to się nie rozkleja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Etap wanny - przyspieszony z uwagi na wylewki i konieczność zdefiniowania miejsca przelewu tudzież baterii. Nie myślałam, że będę już kupować wannę. :roll: A do tego wolnostojąca na łapkach mi się marzy. Gdzie w Bydgoszczy prócz marketów, Servitora, salonu koło MediaMarkt i dwóch na Łęczyckiej, są jeszcze wanny? Są gdzieś?

Bo jak zamówiłam z Poznania, to jechałam do Torunia, żeby na żywca ujrzeć... i odmówić.... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy stawialiście już ogrodzenia dookoła domu?My mieliśmy dziś spotkanie i pan który miałby robić to ogrodzenie z cegły klinkierowej (40 m) zażyczył sobie za robocizne 10 tys zł.To dużo czy normalna cena???Jeśli ktoś kogoś kto się tym zajmuje to proszę o namiary.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) pan który miałby robić to ogrodzenie z cegły klinkierowej (40 m) zażyczył sobie za robocizne 10 tys zł.To dużo czy normalna cena???

 

wooow.

Jeśli to faktycznie cena samej robocizny to jestem pod wrażeniem.

 

Średnie ceny wg. mojego rozeznania to:

 

1) murowanie klinkieru (słupki, podmurówka itp) - ok. 3 zł/cegła

2) podmurówka betonowa - ok 20 pln/m

3) montaż przęsła stalowego k. 200-300 pln/szt

4) bramy i furtki - duża rozpiętość cenowa, zależnie od rodzaju, szer. itp.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...