Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dakota co do wkładu (wiem, że nie manie pytałaś ;)) ja będę miała Arysto, też taki "narożny, bez szprosu, ale z szybą klejoną.

nie szkodzi,że odpowiedziałaś :lol:

coś takiego? http://www.allegro.pl/item629791202_wklad_kominkowy_boczna_szyba_arysto_dj_gratis.html

a co mówią o tym klejeniu? to się nie rozkleja?

 

podobno nie :) U Popiołka powiedzieli, że sprzedają te wkłady od 6 lat i nie mieli problemów. Raz tylko szyba pękła na skutek jakiegoś uszkodzenia mechanicznego i dzięki temu, że można było wymieniać tylko jedną a nie całą giętą, naprawa była dużo tańsza... No zobaczymy, jak się sprawdzi w praktyce. Wygląda super i łączenia szyby właściwie nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

 

Jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych. Coraz bardziej zastanawiam sie nad kupnem surowych drzwi sosnowych do wykonczenia. Wydaje mi sie to lepszym rozwiazaniem od tanich mdf. Ktos z was robil tak drzwi? Czy lepiej wziac z marketu i widziec co sie bierze czy z allegro w ciemno? Miał ktoś doświadczenia w tym temacie? Gdzie ewentualnie zamówić szyby w Bydgoszczy i jaki to jest mniej wiecej koszt? Malowac samemu czy ktos to wykona bardziej profesjonalnie?

 

Pozdrawiam budujących :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka.

1. Wiecie może ile kosztuje wykonanie instalacji odgromowej?

2. Kopał ktoś może w Kruszynie Krajeński studnię? Chciałabym zrobić odwiert ale nie wiem na jakiej głebokości pojawi się wodxa ;-) co oznacza tyle, że nie wiem ile będzie to mnie kosztowało ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialam zapytac czy ktos zlozylby sie na łączony zakup kostki granitowej

cena w Bydg mnei powalila - 850 za tone

Bez posrednika cena wynosi 200-300 zl

ale trzeba kupic 25 tonkilka razy mniej niz ja chce :roll:

Ja też myślałem, że to za dużo (ton) ale w końcu zamówiłem cały transport. Do samej kostki dochodzą krawężniki i piach granitowy do fugowania. Zostało kilka wolnych ton na samochodzie, to dorzuciłem kamień murowy. Umocniłem nim skarpy i poukładałem na mniej uczęszczanych ścieżkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem na etapie wyboru drzwi wewnętrznych.

 

Pozdrawiam budujących :)

 

A w jakiej kwocie chcesz sie zmiescic? Ja co prawda zamawialem drzwi sosnowe u stolarza (od produkcji do montazu), ale moge z cala stanowczoscia stwierdzic, ze sprawiaja wrazenie trwalszych niz MDF lub inna pochodna drewna. W wygladzie tez moim zdaniem nie ma porownania (oczywiscie to moja prywatna opinia). Mnie drzwi kosztowaly ok. 1000 PLN ze wszytkim (sa olejowane). Przyklad:

 

http://picasaweb.google.pl/golaty/SzkocjaBudowa#5303028844993117314

http://picasaweb.google.pl/golaty/SzkocjaBudowa#5303028880201979266

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy ja tak z innej beczki. Bardzo mi się podoba wykładzina w pokoju Twojej córeczki (córeczka tez mi się podoba :)) czy mógłbyś napisać mi, jaka to wykładzina, za ile i gdzie kupiona? A może są też inne kolory?

Też uznałam, że w pokoju synka (ma 9 miesięcy dopiero) najfajniejsza byłaby wykładzina, niech się kula po podłodze do woli! No i w naszej sypialni tez bym chciała, ale musiałaby być kremowa chyba.... A tak w ogóle od jakiegoś już czasu zagladam do Twojego albumiku, ładny domek wybudowałeś, gratuluję i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w jakiej kwocie chcesz sie zmiescic?

Michal

 

Szukam czegoś taniego oczywiscie:) Widze ze surowe w markecie sa 100-200 drozsze od najtanszych z MDF i zaczalem sie zastanawiac. Z szlifowaniem i malowaniem nie ma problemu - zrobie to sam. Mysle ze takie rozwiazanie bedzie juz na lata a nie na jedne "trzaśnięcie" drzwiami. Kwoty jako takiej nie mam okreslonej, ale te 2 stowki roznicy wielkiej nie robia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy możecie polecić jakiegoś speca od podbitki drewnianej?

i jeśli ktoś robił- to ile to może kosztować?

pozdrawiam

E.

 

my robimy sami

mamy ponad 70 mb z podcieniem na balkonie

1200 zl za drewno, łaty i wkrety. I Drewnochron

 

wiem, wiem,że robicie sami, tylko pozazdrościć zdolności, mój małż niestety jakoś sie za to nie bierze, a w zasadzie to - znając jego stolarskie zdolności- to chyba nawet lepiej ;)))))

szukam więc dalej;(

 

a jeszcze jedno pytanie- jak wam sie wydaje -cena za położenie 50 m

płytek na tarasie + schody z frontu i 2 schodów z tyłu tarasu - 4000 to dużo czy mało, bo już sama nie wiem, schody są trochę zaokrąglane, więc będzie spotro docinek, ale wychodzi 80 zł za m2, może macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

 

A co do sprzątania- to też robimy sami;))) i z wielką przyjemnością;)))

Pewnego razu zajechał do nas taki sympatyczny pan żukiem ,chciał wywieźć śmieci za niewielkie pieniądze, ale jakoś sie nie zdecydowaliśmy, jak bym miała potem znależć kupe swoich śmieci w lesie......

obym sie myliła....- może to przejaw braku zaufania do bliźniego, ale niech tam- zdecydowaliśmy sie na corimp.

pozdrawiam

E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji pytanie. Za moment wprowadzam się po kilkunastu miesiącach wykańczającej pracy do domku w Przyłękach.

:D :lol: Chciałem zamówić internet i telefon w TP SA, ale okazało się, że do końca roku nie mają juz ani złotówki na inwestycje i jeśli nawet trzeba wydać kasę na 10m kabla to nie podłączą nowego abonenta. Czy znacie jakieś inne firmy, które w okolicach Brzozy, Przyłek, Zielonki oferują internet. :roll:

Będę widzięczny za namiary. :lol:

 

 

W Brzozie jest Netia- my korzystamy od roku ale czy w Przyłękach- to nie wiem ,najlepiej zadzwoń:

0 801 802 803

koszt połączenia równy cenie jednej jednostki taryfikacyjnej

 

022 711 11 11

z telefonów komórkowych

pozdrawiam E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję się w okolicach Złejwsi Wielkiej. Jakie tartaki polecacie ? Zależy mi na dobrej cenie drewna, ale oczywiście również jakości.

Bardzo proszę o informacje.

Pozdrawiam

Ja brałam drewno z tartaku w Brąchnowie - to niedaleko. Było i dobre jakościowo i niezłe cenowo. Od nich brałam też nadbitkę i deski elewacyjne, za każdym razem jest ok, chociaż z terminowością nie do końca, ale i to można przeskoczyć. Trzeba po prostu termin dostawy wyznaczyć na 2-3tygodnie wcześniej niż to potrzebne i upierać się, że nijak nie może być później, bo robota padnie i robotnicy uciekną w popłochu. I wtedy wszystko gra. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mógłbyś napisać mi, jaka to wykładzina

 

Modelu nie pamietam, ale kupiona w Komforcie. Cena umiarkowana, tez nie pamietam, ale do 50 PLN. Dzieki za mile slowo n/t domu, tez nam sie podoba :-) Kazdemu zycze, zeby byl tak zadowolony ze swojego domu, jak my z naszego ;-)

 

Michal

Obejrzałam Wasz album - ślicznie. Zazdroszczę zamieszkiwania. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A w jakiej kwocie chcesz sie zmiescic?

Michal

 

Szukam czegoś taniego oczywiscie:) Widze ze surowe w markecie sa 100-200 drozsze od najtanszych z MDF i zaczalem sie zastanawiac. Z szlifowaniem i malowaniem nie ma problemu - zrobie to sam. Mysle ze takie rozwiazanie bedzie juz na lata a nie na jedne "trzaśnięcie" drzwiami. Kwoty jako takiej nie mam okreslonej, ale te 2 stowki roznicy wielkiej nie robia

Też tak uważam.

Ładne sosnowe surowe drzwi(bez szyb, wyszlifowane) z dokładaną (nie obejmującą) futryną można kupić za bodajże 300 zł, dębowe za 350 lub 400 zł. Mi akurat zależy na futrynie obejmującej, to pewnie troszkę dopłacę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sprzątanie to dostałem niedawno kontakt do gościa, który podjeżdża samochodem (nie wiem jaką ma pojemnośc, ale jest większy od transportera a mniejszy od Stara) sam sprząta, ładuje i wywozi śmieci. Mi nawet rozsypał ziemię, z której wybrał resztki gałęzi i smieci. Jednorazowo ta usługa to 400 zł (sprzątanie + załadunek + wywóz śmieci wszelakich tyle i le się zmieści na przyczepie). Kiedyś korzystałem z Corimpu, ale wychodziło drożej.

Jeśli ktoś chciałby namiar proszę o kontakt na priva

 

A przy okazji pytanie. Za moment wprowadzam się po kilkunastu miesiącach wykańczającej pracy do domku w Przyłękach.

:D :lol: Chciałem zamówić internet i telefon w TP SA, ale okazało się, że do końca roku nie mają juz ani złotówki na inwestycje i jeśli nawet trzeba wydać kasę na 10m kabla to nie podłączą nowego abonenta. Czy znacie jakieś inne firmy, które w okolicach Brzozy, Przyłek, Zielonki oferują internet. :roll:

Będę widzięczny za namiary. :lol:

 

my mamy iPlusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję się w okolicach Złejwsi Wielkiej. Jakie tartaki polecacie ? Zależy mi na dobrej cenie drewna, ale oczywiście również jakości.

Bardzo proszę o informacje.

Pozdrawiam

Ja brałam drewno z tartaku w Brąchnowie - to niedaleko. Było i dobre jakościowo i niezłe cenowo. Od nich brałam też nadbitkę i deski elewacyjne, za każdym razem jest ok, chociaż z terminowością nie do końca, ale i to można przeskoczyć. Trzeba po prostu termin dostawy wyznaczyć na 2-3tygodnie wcześniej niż to potrzebne i upierać się, że nijak nie może być później, bo robota padnie i robotnicy uciekną w popłochu. I wtedy wszystko gra. 8)

 

 

A jaka cena byla jak mozesz napisac orientacyjne krokwie powyzej 6m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję się w okolicach Złejwsi Wielkiej. Jakie tartaki polecacie ? Zależy mi na dobrej cenie drewna, ale oczywiście również jakości.

Bardzo proszę o informacje.

Pozdrawiam

Ja brałam drewno z tartaku w Brąchnowie - to niedaleko. Było i dobre jakościowo i niezłe cenowo. Od nich brałam też nadbitkę i deski elewacyjne, za każdym razem jest ok, chociaż z terminowością nie do końca, ale i to można przeskoczyć. Trzeba po prostu termin dostawy wyznaczyć na 2-3tygodnie wcześniej niż to potrzebne i upierać się, że nijak nie może być później, bo robota padnie i robotnicy uciekną w popłochu. I wtedy wszystko gra. 8)

 

 

A jaka cena byla jak mozesz napisac orientacyjne krokwie powyzej 6m

O ile dobrze pamiętam to było 860 zł netto, moje krokwie miały powyżej 8 metrów. Latem zeszłego roku, nie wiem czy ceny się zmieniły i w którą stronę. Wówczas obdzwoniłam z 10 tartaków i byłam jeszcze w Lulkowie i bodajże w "Optymexie" koło Dobrcza gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...