Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nici z przydomowej oczyszczalni ścieków. Okazało się, że woda gruntowa za wysoko i się nie da. Pozostaje zrobić szambo. Myślę o betonowym bo w przyszłości, jak będzie kanalizacja, to da się z tego zrobić studnię rewizyjną. Pytanie: gdzie i za ile w okolicach Bydgoszczy ? Czy ktoś robił szambo z kręgów betonowych ?

Wcale nie nici. My mamy wodę na metrze i mamy oczyszczalnię, ale rozsączenie jest w kopcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest teraz cena za:

- ocieplenie prostego poddasza - wełna x2 plus kartongips plus szpachlowanie szpar

- gładzie gipsowe

- obróbkę okien płytą kartongips

- tynkowanie elewacji - tylko grunt plus tynk

- podwieszane sufity

- ogrodzenie - słupki, siatka, wkopany krawężnik

???

 

jak ktoś zna odpowiedź choć na jedno pytanie będę wdzięczna

czekają mnie ciężkie rozmowy z majstrem w poniedziałek :roll:

 

Czy ktoś z Was malował zwykłe ręczne tynki cementowo - wapienne od razu farbą bez kładzenia gipsu? Niektóre pomieszczenia mają w założeniu uniknąć gipsowania, zastanawiam się jednak jak będzie z kryciem i jak będzie wyglądać ta lekka porowatość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was malował zwykłe ręczne tynki cementowo - wapienne od razu farbą bez kładzenia gipsu? Niektóre pomieszczenia mają w założeniu uniknąć gipsowania, zastanawiam się jednak jak będzie z kryciem i jak będzie wyglądać ta lekka porowatość?

 

u mnie to samo, niestety robiliśmy próbę tzn. malowaliśmy ten tynk farbą emulsyjną z dobrym kryciem kilka razy pod tym oczywiście grunt. Efekt jest taki, że nie do przyjęcia. Postanowiliśmy chociaż w salonie zrobić cekolowanie na raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was malował zwykłe ręczne tynki cementowo - wapienne od razu farbą bez kładzenia gipsu? Niektóre pomieszczenia mają w założeniu uniknąć gipsowania, zastanawiam się jednak jak będzie z kryciem i jak będzie wyglądać ta lekka porowatość?

 

u mnie to samo, niestety robiliśmy próbę tzn. malowaliśmy ten tynk farbą emulsyjną z dobrym kryciem kilka razy pod tym oczywiście grunt. Efekt jest taki, że nie do przyjęcia. Postanowiliśmy chociaż w salonie zrobić cekolowanie na raz

nie do przyjęcia z uwagi na to, że nie kryje czy z uwagi na chropawość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda to fajnie, jest chropowatość, nie wiem jak wyglądają Wasze tynki, ale nasze są kładzione ręcznie i mieszane na budowie w betoniarce. Piasek był chyba nie najlepszego sortu. Wygląda to tak jakby był drobny kornik nałożony byle jak, przy zacieraniu widać, że były kamyczki. Po przetarciu ręką tynki się sypią. Rozmawialiśmy z kilkoma fachowcami i wszyscy mówią, żeby cekolować. Nie chciałam za bardzo, bo po to robiliśmy oddychające tynki, żeby je potem zamykać. Niestety nie jestem zadowolona z pomalowania. W pokojach je zostawimy, ale w salonie by mnie to raziło

Radzę Wam zrobić próbę i zobaczyć czy to przejdzie czy jednak warto wydać trochę kasy a nie denerwować się potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda to fajnie, jest chropowatość, nie wiem jak wyglądają Wasze tynki, ale nasze są kładzione ręcznie i mieszane na budowie w betoniarce. Piasek był chyba nie najlepszego sortu. Wygląda to tak jakby był drobny kornik nałożony byle jak, przy zacieraniu widać, że były kamyczki. Po przetarciu ręką tynki się sypią. Rozmawialiśmy z kilkoma fachowcami i wszyscy mówią, żeby cekolować. Nie chciałam za bardzo, bo po to robiliśmy oddychające tynki, żeby je potem zamykać. Niestety nie jestem zadowolona z pomalowania. W pokojach je zostawimy, ale w salonie by mnie to raziło

Radzę Wam zrobić próbę i zobaczyć czy to przejdzie czy jednak warto wydać trochę kasy a nie denerwować się potem

nasze też ręczne i betoniarkowe, tu lepsze, tam gorsze

myśleliśmy o tym, żeby je papierem ściernym przejechać lekko, bo też się sypią

no i przejechaliśmy fragment i wypolerował się kawałek lepiej, a kawałek gorzej

ten gładszy trudniej łapie farbę

dlatego zastanawiałam się czy one nie są trudne do pokrycia, chropawe ażtak mi nie przeszkadzają

jutro zrobimy większą próbę z rozleglejszym malowaniem - eksperymentujemy w kotłowni 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my też przecieraliśmy najpierw papierem, potem siatką taką do regipsów, a nawet takim czymś nie wiem jak to się nazywa ale dla mnie to jest tak jak tarka do ziemniaków :) oczywiście w innych miejscach i na to malowaliśmy. My eksperymenty robimy w spiżarni :D

 

aha jeszcze przed pomalowaniem gruntowaliśmy gruntem tytan, nie było problemu z łapaniem się farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest teraz cena za:

- ocieplenie prostego poddasza - wełna x2 plus kartongips plus szpachlowanie szpar

- gładzie gipsowe

- obróbkę okien płytą kartongips

- tynkowanie elewacji - tylko grunt plus tynk

- podwieszane sufity

- ogrodzenie - słupki, siatka, wkopany krawężnik

???

jak ktoś zna odpowiedź choć na jedno pytanie będę wdzięczna

czekają mnie ciężkie rozmowy z majstrem w poniedziałek :roll:

 

Gładzie gipsowe jednowarstwowe ściany. M2 12,50 zł

2 Gładzie gipsowe jednowarstwowe sufity. M2 14,50 zł

3 Gładzie gipsowe dwuwarstwowe ściany. M2 15,50 zł

4 Gładzie gipsowe dwuwarstwowe sufity. M2 16,50 zł

Docieplanie poddasza(wełna+folia)+płyta kg na stelaż 45,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu bez materiału 42,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu z materiałem 90,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu + ocieplenie styrop-wełna 42,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu +ocieplenie wraz z materiałem 95,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszanych na stelażu bez materiału 45,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszanych wraz z materiałem 80,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszaneych,(wielopoziomowe) 98,00 zł / m2

 

podaj c o zaproponował Ci wykonawca... nie zgadzaj się od razu .. znajdź najniższa ofertę a potem daj znać na priv .. znajdę Ci tańsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa pytanka.

1. Wiecie może ile kosztuje wykonanie instalacji odgromowej?

2. Kopał ktoś może w Kruszynie Krajeński studnię? Chciałabym zrobić odwiert ale nie wiem na jakiej głebokości pojawi się wodxa ;-) co oznacza tyle, że nie wiem ile będzie to mnie kosztowało ;-)

 

to zależy od kształtu dachu i od tego czy np. jest już przygotowana bednarka dookoła budynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nici z przydomowej oczyszczalni ścieków. Okazało się, że woda gruntowa za wysoko i się nie da. Pozostaje zrobić szambo. Myślę o betonowym bo w przyszłości, jak będzie kanalizacja, to da się z tego zrobić studnię rewizyjną. Pytanie: gdzie i za ile w okolicach Bydgoszczy ? Czy ktoś robił szambo z kręgów betonowych ?

 

Było już kiedys o tym, ale ...

 

Koło Bydgoszczy to tylko Białe Błota Prefabet (o ile mnie pamię nie myli :wink: ). Cena z kosmosu za gotowe szambo.

Zdecydowaliśmy się na firmę z okolic Rzeszowa. Poszukaj w internecie. Wyszło 3000 z transportem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy wycenę z Eko-Montu na co i wod-kan. Cena: ponad 42.000 PLN.

Czy to normalna cena dla domku parterowego 120 m2 pow. użytkowej? i bez bajerów?

 

Czy wchodzi w to kociol? Jesli tak, to cena jest wysoka, ale nie powala. Jesli bez kotla, to powala ;-)

 

Nie możemy się zdecydować jakie tynki....

 

Wewnetrzne? Jesli macie kase, to zdecycowanie cementowo-wapienne, a potem gladzie. Jesli wersja budzetowa, to gipsowe z agregatu.

 

Czy Wy też macie tyle dylematów, trudności z wyborem i podejmowaniem decyzji???? :-? :( :-? :( :x

 

Jak cholera!!!!

 

Michal

 

Zgadzam się w 100 %.

 

A już podejmowanie decyzji to jest masakra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...