Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jaka jest teraz cena za:

- ocieplenie prostego poddasza - wełna x2 plus kartongips plus szpachlowanie szpar

- gładzie gipsowe

- obróbkę okien płytą kartongips

- tynkowanie elewacji - tylko grunt plus tynk

- podwieszane sufity

- ogrodzenie - słupki, siatka, wkopany krawężnik

???

jak ktoś zna odpowiedź choć na jedno pytanie będę wdzięczna

czekają mnie ciężkie rozmowy z majstrem w poniedziałek :roll:

 

Gładzie gipsowe jednowarstwowe ściany. M2 12,50 zł

2 Gładzie gipsowe jednowarstwowe sufity. M2 14,50 zł

3 Gładzie gipsowe dwuwarstwowe ściany. M2 15,50 zł

4 Gładzie gipsowe dwuwarstwowe sufity. M2 16,50 zł

Docieplanie poddasza(wełna+folia)+płyta kg na stelaż 45,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu bez materiału 42,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu z materiałem 90,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu + ocieplenie styrop-wełna 42,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu +ocieplenie wraz z materiałem 95,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszanych na stelażu bez materiału 45,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszanych wraz z materiałem 80,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszaneych,(wielopoziomowe) 98,00 zł / m2

 

podaj c o zaproponował Ci wykonawca... nie zgadzaj się od razu .. znajdź najniższa ofertę a potem daj znać na priv .. znajdę Ci tańsza :D

 

dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witajcie. Cały czas szukam ekipy, która za rozsądną cenę podejmie się budowy domu SSZ o łącznej pow. zabudowy 188 m kw. (w tym garaż ok. 35 m). Ku mojemu zdziweniu kolejne wyceny robocizny są coraz wyższe od 47,5 tyś do 56 tyś. , a wydawałoby się, że w karaju KRYZYS. Co o tych kwotach myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest teraz cena za:

- ocieplenie prostego poddasza - wełna x2 plus kartongips plus szpachlowanie szpar

- gładzie gipsowe

- obróbkę okien płytą kartongips

- tynkowanie elewacji - tylko grunt plus tynk

- podwieszane sufity

- ogrodzenie - słupki, siatka, wkopany krawężnik

???

jak ktoś zna odpowiedź choć na jedno pytanie będę wdzięczna

czekają mnie ciężkie rozmowy z majstrem w poniedziałek :roll:

 

Gładzie gipsowe jednowarstwowe ściany. M2 12,50 zł

2 Gładzie gipsowe jednowarstwowe sufity. M2 14,50 zł

3 Gładzie gipsowe dwuwarstwowe ściany. M2 15,50 zł

4 Gładzie gipsowe dwuwarstwowe sufity. M2 16,50 zł

Docieplanie poddasza(wełna+folia)+płyta kg na stelaż 45,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu bez materiału 42,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu z materiałem 90,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu + ocieplenie styrop-wełna 42,00 zł / m2

Montaż płyt k,g na stelażu +ocieplenie wraz z materiałem 95,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszanych na stelażu bez materiału 45,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszanych wraz z materiałem 80,00 zł / m2

Montaż sufitów podwieszaneych,(wielopoziomowe) 98,00 zł / m2

 

podaj c o zaproponował Ci wykonawca... nie zgadzaj się od razu .. znajdź najniższa ofertę a potem daj znać na priv .. znajdę Ci tańsza :D

 

Moim zdaniem MOCNO PRZESADZONE te ceny. Pinesio pewnie z Londynu wrócił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Właśnie jestem na etapie kominka i szukam jakiejś konkretnej firmy.Byłem w Ardorze na Królowej Jadwigi,Popiołka na Nakielskiej i w Mms na Fordońskiej. Ceny mają w miarę podobne ale narazie skłaniam się w stronę Mms(najlepszy wybór i profesjonalne doradztwo.).Jednak prosiłbym Was o opinie na temat tych firm(w szczególności o Mms).Ewentualnie kogo byście polecali? Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś ma wzór pisma do zarządu dróg miejskich o postawienie ogrodzenia działki od strony ilicy , jakie dokumenty trzeba dołączyć .

 

Pozdrawiam

Dariusz

 

a czemu do zarządu dróg miejskich?

 

Do Starostwa robi się zawiadomienie, nie wiem (nie pamiętam) czy nie mają swoich druków, jest tam opis ogrodzenia i rysunek odręczny jego wyglądu.

Teoretycznie powinno być ażurowe a praktycznie ludzie mają mury obronne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga sąsiedzi z Murowańca!!

 

Mamy psiego kata na wsi, na szczęście to nikt z naszych forumowiczów, ale szukam porad co z gościem zrobić?

Sama mam kaca moralnego, bo byłam w dalszej odległości (z 400m), ale się na gościa nie wydarłam, nie wiem psychę mi chyba zblokowało. :evil: :evil:

Niedzielny rodzinny spacer tata, mama, dziecko i pies, czyli wsiowy standard.

Właściciel doga niemieckiego (suka tatuowana) puszcza ją luzem w odległości od zabudowań, po czym pies nie wraca w te pędy do właściciela, słychać krzyki i kiedy pies przychodzi, właściciel zaczyna okładanie psa smyczą (skórzaną, pięściami), pies od razu po przyjściu reaguje leżeniem kołami do góry i piskiem, obok stoi gościa żona i syn!!!!!!!!!!

Co z tym robić???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż płyt k,g na stelażu bez materiału 42,00 zł / m2

SZOK :D

 

My w 2007 roku robiliśmy tylko sufity podwieszane na parterze do stropu drewnianego i płaciliśmy 12 zl/m2.

 

12 zł to jest cena szok :) My płaciliśmy 40 zł za ocieplenie, montaż płyt k-g na stelażu, kładzenie siatki i narożników oraz zacieranie łączeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Właśnie jestem na etapie kominka i szukam jakiejś konkretnej firmy.Byłem w Ardorze na Królowej Jadwigi,Popiołka na Nakielskiej i w Mms na Fordońskiej. Ceny mają w miarę podobne ale narazie skłaniam się w stronę Mms(najlepszy wybór i profesjonalne doradztwo.).Jednak prosiłbym Was o opinie na temat tych firm(w szczególności o Mms).Ewentualnie kogo byście polecali? Pozdrawiam!!

My robiliśy u Popiołka, ocena i zdjęcia -> patrz strona 203 na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomogłabym Tobie, ale nie robiliśmy nic takiego.

 

Aga, z calym szacunkiem, ale po co w ogole pisac cos takiego? Mysle, ze to dobra zasada na forum, ze jak sie nie ma nic od powiedzenia, to sie nie mowi. Czy moze byl w tym jakis glebszy sens? Nie mam nic do Ciebie personalnie, ale po prostu nie rozumiem.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga sąsiedzi z Murowańca!!

 

Mamy psiego kata na wsi, na szczęście to nikt z naszych forumowiczów, ale szukam porad co z gościem zrobić?

 

 

Kata na wsi to mamy nie jednego a więcej by się ich znalazło i daleko nie trzeba by szukać . Pytasz co z nim zrobić ? A ja Ci powiem że zanim coś z nim zrobisz to spójrz wraz z mężem w lustro i odpowiedz sobie na pytanie :

Czy ja (mój mąż) też nie okładam mojego psa smyczą jak ucieknie albo coś zbroi ?

Dopiero jak padnie odpowiedź że : "nigdy nie zdarzyło się mi (nam) bić psa " możesz interweniować w sprawie tego gościa .

 

 

Uwaga sąsiedzi z Murowańca!!

 

Sama mam kaca moralnego, bo byłam w dalszej odległości (z 400m), ale się na gościa nie wydarłam, nie wiem psychę mi chyba zblokowało. :evil: :evil:

 

Czy ten kac moralny i zblokowanie psychy przypadkiem się nie bierze z tego , że może postępujecie podobnie nauczając psa posłuszeństwa ? Ciekawe jak z odległości 400m zauważyłaś że gość bił psa pięściami ?

 

Miłego dnia

E...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

 

Pomogłabym Tobie, ale nie robiliśmy nic takiego.

 

Aga, z calym szacunkiem, ale po co w ogole pisac cos takiego? Mysle, ze to dobra zasada na forum, ze jak sie nie ma nic od powiedzenia, to sie nie mowi. Czy moze byl w tym jakis glebszy sens? Nie mam nic do Ciebie personalnie, ale po prostu nie rozumiem.

 

Michal

 

:) to jeszcze jest soft i nieszkodliwe ;) aga faciowa czasem pomaga z tego co pamietam bo sledze to forum na biezaco od 1.5r.

 

za to na grupie torunskiej jest osoba ktora na podobne pytania o namiary, pomoc itp, odpowiada tekstem w stylu "ja mam, ale ci nie dam" ;)

to jest dopiero hardcore ;)

 

2.

 

Karina75, pierwsze slysze zeby ceny szly w gore... czy ktos dal Ci cene X a jak sie do niego zglosilas to dal cene wyzsza? Takich praktyk sie nie stosuje jesli ktos ci wyskakuje z takimi zmianami to odpusc sobie bo nawet sie na kolesia zdecydujesz a potem bedzie stekal ze za malo i jeszcze ci bedzie doliczal cokolwiek by nie zrobil co nie bylo domowione w detalach... naciagacz i sciemniacz...

 

co innego jesli mialas sytuacje ze obskoczylas ilestam ekip no i masz sytuacje ze kolejni akurat sa coraz drozsi... rozpietosci sa ogromne, ktos tu juz pisal jeden chce to samo zrobic za 25k inny za 50k. wiec tutaj kryzysow czy na przekor - wzrostu popytu - bym nie upatrywal...

Pewnie wlasnie o to ci chodzi...

 

 

fakt ze ostatnie 2 lata rozpiescily "fachowcow". Poza tym jak ktos jest w polowie rozpoczetej budowy z wiosny lub grzebia sie z konczeniem tych z zeszlego roku to po prostu sa sklonni rzucac ceny wyzsze niz by nawet sami oczekiwali... nie szukaja to po co maja dawac "promocje", a noz trafi sie klient z ktorego mozna doic

 

rozmawialem ze znajomym murarzem - i mowil ze wcale tak juz zloto nie jest... przyznal ze w zeszlym roku nie mogl sie opedzic, teraz to spadlo znaczaco... mowi ze sie tylko pytaja od czasu do czasu...

 

Ale i tak nikt przeciez za darmo robic nie bedzie...

 

Ja to poki co licze wg sredniej krajowej razy ile osob bedzie pracowalo i jak dlugo, plus minus, jesli mniej wiecej wyjdzie na to samo (lub ciut wiecej) to uwazam ze mam do czynienia nie-z-naciagaczem... reszta to lowcy jeleni...

 

poza tym nie zapominajmy o tym ze to ceny wyjsciowe, i nie jest tak jak w sklepach ze moze ci dadza 5% rabatu, tam raczej juz grubsze targi mozna wynegocjowac... wiem, bo jestem po kilku takich rozmowach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ogrodzenia od frontu - zgłoszenie do Starostwa na min. 30 dni przed planowanym rozpoczęciem prac. Na stronie jest druk + oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością + mapka z wrysowanym płotem. Jak zadzwoniłam do Starostwa to okazało się, że szkicu wyglądu płotu nie trzeba dołączyć, chociaż na stronie napisali, że trzeba. Tak jest w Toruniu, nie wiem jak w Bydgoszczy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...