Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zgadzam się z Tobą, trzeba kupić jakąś małą ilość choćby w innym kolorze, bo np. farba z mieszalnika droższa, żeby zobaczyć jak się zachowuje na ścianie i zastosować się do zaleceń na opakowaniu np. czym gruntować. U mnie w mieszkaniu Dulux się złuszczył bo nie zagruntowałam starej farby, mam nauczkę. Jeśli wypróbujecie Kabe dajcie znać

Ja wymalowałam Duluxem całe mieszkanie, kładłam kolor na białą farbę, którą dużo wcześniej zostały pomalowane ściany, odpuściłam sobie preparat do gruntowania. Kupowałam tę droższą serię, z mieszalnika. Dla mnie rewelacja, malowało się świetnie, farby trzymają się na ścianach do dziś i łatwo się je myje, gdy zajdzie taka potrzeba. Za to u rodziców wybrałam farbę Once i to była porażka. Farba przyklejała się do wałka i odpadała. Dało się malować dopiero po rozcieńczeniu. Nie twierdzę, że to zły produkt, może na nową, zagruntowaną ścianę się nadaje. Na starą farbę nie. Teraz do domu skusiłam się na Kolory świata. Tańsza seria, więc może malowanie nie będzie już tak rewelacyjne. Przekonam się w weekend i napiszę co i jak. Na tynki (gipsowe, częściowo zacierane gładzią szpachlową) i płyty kg kładliśmy grunt w postaci rozcieńczonej białej Jedynki. Jak to się zgra z Duluxem - najbliższy czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Generalnie witam kolejnego sąsiada. Może jakiś krótki opis, gdzie się sąsiad stawiasz?

 

Znalazłam, że polecasz stolarza, proszę o namiary, bo ja chyba z 2 m-ce szukam.

 

Pozdrawiam

witam ja juz sie postawilem ze tak powiem ale wykanczam caly czas,a postawilem sie w murowancu.

stolarz stanislaw 696854819

dobry fachowiec ale powolny dosyc

pozdrawiam

 

Sąsiad to że Murowaniec to ok, ale tak ciutek bliżej o lokalizacji koło kanału, Łochowskiej,Szkolnej czy Sokololej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie moich doświadczeń z farbami (w tym wypadku Dulux) radzę, aby zanim się kupi hektolitry na cały dom, kupić próbkę i zobaczyć jak się tym maluje. I niech to sprawdzi ten, kto będzie malował. Nie wszystkim się da na danym podłożu, nie wszyscy, wszystkim potrafią malować, niektóre farby wymagają "szczególnego podejścia do gruntowania". Dulux niby dobra farba, ale na moich ścianach się nie zadomowił :-)

 

Ja Duluxa nie polecam. Mąż malował kuchnię i stwierdził, że masakra.

W pokojach mamy NOBILES. Może byc.

W salonie jednak kupiliśmy gotowego BECKERSa, super farba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colours z Castoramy - farba-porażka!!! Skusił mnie fantastyczny kolor na wzorniku, nie było takiego w farbach firmowych. Ale po 3 krotnym malowaniu nadal są jakieś smugi a poza tym jest jakaś jakby wypłowiała...

 

Nobiles Pory Roku - ok , jeden raz malowane i pięknie pokrył i kolor tak jak na wzorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam się

wkrótce wyruszamy na kujawy, posiadłość w stanie rozrytum w trakcie zakupu, no i zostaje nam JEDYNIE wykończyć dom na odległość

nasz rejon to okolice Torunia

 

pytanie nr 1 gdzie szukać parkietu/parkieciarza, jaki jest orientacyjny koszt materiałów i robocizny za parkiet dąb ok 150m2

 

pytanie nr 2 czy ktoś poleci firmę na okres lata, która zrobi łazienki, poprawi elektykę, połozy gładzie, bo parkiet to już chyba lepiej u dedykowanego speca robić, prawda?

 

pytanie nr 3 potrzebne mi również namiary na stolarza (parapety, schody, zabudowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z Zielonki ma forumowicz Pompę Ciepła i jest zadowolony. Tez było o tym kilka stron wcześniej. Zapomniałam nicka (coś na A). Jak sobie przypomnę to napiszę.

Albo prędzej poszukaj w wątku o pompach ciepła.

 

Wątek o pompach ciepła jest tak rozbudowany, że staje się mało przejrzysty a wyszukiwanie czegokolwiek na forum jest dość ciężkie - dlatego pytam w taki sposób.

Jeżeli ktoś użytkuje PC i jest zadowolony z wykonawcy to proszę o kontakt.

 

Dawno nie byłem na forum a tu już ponad 200 stron.Zgodnie z prawda jestem użytkownikiem pompy ciepła Nibe Fighter 1240.Zasada jest taka- większy koszt na początku,niskie koszty później.I tak jest!

Jeśli chodzi o zasady wyboru pompy i instalatora:

1.Pompa znanej firmy ( dlaczego nie Danfos ?,Nibe itd)-jest wielu producentów "garażowych" w Polsce i ze względu na rozproszenie instalacji trudno wyłowić użytkowników.Zrobienie pompy to podobno zadna filozofia ale...

2.Jeden wykonawca instalacji ogrzewania ( w zasadzie tylko podłogówka ma sens,przerabiąłem przesądy na jej temat i im nie uległem - i słusznie - mam na całej powierzchni 223 m2 ) oraz pompy i kolektora - jeden na drugiego nie zwali winy.

3.Wykonawca jest blisko - serwis !!!

4.Odpowiedni dobór parametrów pompy do danego budynku.

5.Odnośnie Ciepłodomu - szef nie znosi kompromisów- ale coś ma być dobrze i to kosztuje albo wogóle,nie można sobie pozwolić na polskie " a może na czymś zaoszczędzić,skrócic,nie instalować.

6.Ja jestem z ww.firmy zadowolony ale po mnie było ok.100 instalacji i za innych się nie wypowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colours z Castoramy - farba-porażka!!! Skusił mnie fantastyczny kolor na wzorniku, nie było takiego w farbach firmowych. Ale po 3 krotnym malowaniu nadal są jakieś smugi a poza tym jest jakaś jakby wypłowiała...

 

Nobiles Pory Roku - ok , jeden raz malowane i pięknie pokrył i kolor tak jak na wzorniku.

 

Jesteśmy po pierwszym podejściu do Kolorów Świata Duluxa. Tam, gdzie było malowane wałkiem - dwie warstwy pięknie kryją, kolor jest równy (tak na marginesie, polecam wałki welurowe!). W narożnikach, gdzie malowaliśmy pędzlem - będzie trzeba jeszcze raz podmalować. Przy czym na puszcze jest napisane, by nakładać 1-2 warstwy nierozcieńczone. Ja, pomna doświadczeń z gęstą farbą Once, która przyklejała się do wałka, zamiast do ściany, nie zaryzykowałam. Rozcieńczałam w stosunku 5 części farby na 3 części wody. Może stąd ta konieczność dwukrotnego malowania wałkiem i trzykrotnego pędzlem. Tak czy inaczej - jeśli o mnie chodzi, ok. Za to tam, gdzie próbowaliśmy połączyć kolory i przyklejaliśmy taśmę - masakra. Większość farby została na ścianie, ale część, niestety, na taśmie. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony patent na łączenie kolorów (nie mówię o narożnikach, tylko np. łączeniu dwóch kolorów na środku ściany) bez uciekania się do taśmy? Byłabym wdzięczna za poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno z Zielonki ma forumowicz Pompę Ciepła i jest zadowolony. Tez było o tym kilka stron wcześniej. Zapomniałam nicka (coś na A). Jak sobie przypomnę to napiszę.

Albo prędzej poszukaj w wątku o pompach ciepła.

 

Wątek o pompach ciepła jest tak rozbudowany, że staje się mało przejrzysty a wyszukiwanie czegokolwiek na forum jest dość ciężkie - dlatego pytam w taki sposób.

Jeżeli ktoś użytkuje PC i jest zadowolony z wykonawcy to proszę o kontakt.

 

Dawno nie byłem na forum a tu już ponad 200 stron.Zgodnie z prawda jestem użytkownikiem pompy ciepła Nibe Fighter 1240.Zasada jest taka- większy koszt na początku,niskie koszty później.I tak jest!

Jeśli chodzi o zasady wyboru pompy i instalatora:

1.Pompa znanej firmy ( dlaczego nie Danfos ?,Nibe itd)-jest wielu producentów "garażowych" w Polsce i ze względu na rozproszenie instalacji trudno wyłowić użytkowników.Zrobienie pompy to podobno zadna filozofia ale...

2.Jeden wykonawca instalacji ogrzewania ( w zasadzie tylko podłogówka ma sens,przerabiąłem przesądy na jej temat i im nie uległem - i słusznie - mam na całej powierzchni 223 m2 ) oraz pompy i kolektora - jeden na drugiego nie zwali winy.

3.Wykonawca jest blisko - serwis !!!

4.Odpowiedni dobór parametrów pompy do danego budynku.

5.Odnośnie Ciepłodomu - szef nie znosi kompromisów- ale coś ma być dobrze i to kosztuje albo wogóle,nie można sobie pozwolić na polskie " a może na czymś zaoszczędzić,skrócic,nie instalować.

6.Ja jestem z ww.firmy zadowolony ale po mnie było ok.100 instalacji i za innych się nie wypowiem.

 

My mamy polską pompę ciepła z Ostrowca Świętokrzyskiego. Używaliśmy jej od stycznia do kwietnia, w tym okresie tylko jako źródło dogrzewania i dosuszania domu, więc pracowała na pół gwizdka, była ustawiona na kilkanaście stopni. Rozruch nastąpił w styczniu, gdy były największe mrozy i wcześniej pomimo grzania kozą i dwoma nagrzewnicami, na oknach od środka tworzył się w niektórych miejscach lód. Po podłączeniu pompy ciepła temperatura we wnętrzu domu zawsze była dodatnia, pomimo braku ocieplenia stropu, gdzie wiatr może nie hulał, ale straty ciepła były naprawdę ogromne. Oczywiście pierwszy prawdziwy sezon dopiero przed nami, i dopiero po jego zakończeniu nasza opinia będzie pełna i wiarygodna. Ogrzewanie podłogowe mamy w całym domu, w garażu grzejnik z tej samej instalacji. Pompa z kolektorem poziomym. Całość instalacji (+ rekuperację) robiła nam firma z Poznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colours z Castoramy - farba-porażka!!! Skusił mnie fantastyczny kolor na wzorniku, nie było takiego w farbach firmowych. Ale po 3 krotnym malowaniu nadal są jakieś smugi a poza tym jest jakaś jakby wypłowiała...

 

Nobiles Pory Roku - ok , jeden raz malowane i pięknie pokrył i kolor tak jak na wzorniku.

 

Jesteśmy po pierwszym podejściu do Kolorów Świata Duluxa. Tam, gdzie było malowane wałkiem - dwie warstwy pięknie kryją, kolor jest równy (tak na marginesie, polecam wałki welurowe!). W narożnikach, gdzie malowaliśmy pędzlem - będzie trzeba jeszcze raz podmalować. Przy czym na puszcze jest napisane, by nakładać 1-2 warstwy nierozcieńczone. Ja, pomna doświadczeń z gęstą farbą Once, która przyklejała się do wałka, zamiast do ściany, nie zaryzykowałam. Rozcieńczałam w stosunku 5 części farby na 3 części wody. Może stąd ta konieczność dwukrotnego malowania wałkiem i trzykrotnego pędzlem. Tak czy inaczej - jeśli o mnie chodzi, ok. Za to tam, gdzie próbowaliśmy połączyć kolory i przyklejaliśmy taśmę - masakra. Większość farby została na ścianie, ale część, niestety, na taśmie. Czy ktoś ma jakiś sprawdzony patent na łączenie kolorów (nie mówię o narożnikach, tylko np. łączeniu dwóch kolorów na środku ściany) bez uciekania się do taśmy? Byłabym wdzięczna za poradę.

 

My malowaliśmy Duluxem i dla ok. Łączenie kolorów to taśma, ale odklejana zaraz po pomalowaniu, żeby nie zaschło i wtedy było ok. Jak zaschła to lipa, bo odpada, ale wtedy zostaje pędzelek i pewna ręka :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek fachowcy od p.Katafiasza wylali mi posadzkę w piątek jadę ją sprawdzić - jak będzie źle to napiszę.

Czy powinienem ją w jakiś sposób zabezpieczyć, fachowcy kazali tylko po kilku dniach grubo wałkiem posmarować unigruntem i zakryć folią.

 

Kiedy bede mógł włączyć podłogówkę?

 

powiedzieli mi moi fachowcy, ze dopiero po 6-7 tygodniach (cytat"28 dni wiąże cement a potem jeszcze lepiej odczekać ze 2-3 tygodnie")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek fachowcy od p.Katafiasza wylali mi posadzkę w piątek jadę ją sprawdzić - jak będzie źle to napiszę.

Czy powinienem ją w jakiś sposób zabezpieczyć, fachowcy kazali tylko po kilku dniach grubo wałkiem posmarować unigruntem i zakryć folią.

 

Kiedy bede mógł włączyć podłogówkę?

 

powiedzieli mi moi fachowcy, ze dopiero po 6-7 tygodniach (cytat"28 dni wiąże cement a potem jeszcze lepiej odczekać ze 2-3 tygodnie")

 

wszystko się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek fachowcy od p.Katafiasza wylali mi posadzkę w piątek jadę ją sprawdzić - jak będzie źle to napiszę.

Czy powinienem ją w jakiś sposób zabezpieczyć, fachowcy kazali tylko po kilku dniach grubo wałkiem posmarować unigruntem i zakryć folią.

 

Kiedy bede mógł włączyć podłogówkę?

 

powiedzieli mi moi fachowcy, ze dopiero po 6-7 tygodniach (cytat"28 dni wiąże cement a potem jeszcze lepiej odczekać ze 2-3 tygodnie")

 

 

witam, niektore piece maja elektronike w ktorej mozna ustawic "SUSZENIE JASTRYCHU". Ta funkcja mozesz wspomoc caly proces i na pewno go przyspieszyc... Ktos madry nad tym siedzial i to wymyslil... warto z tego skorzystac jesli dostepne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My się zastanawiamy wstępnie nad piecem na eko - groszek marki Kostrzewa, kusi nas szczególnie wersja z opcją palenia nie tylko węglem. Ponoć drogie, ale dobre, sąsiad sobie chwali bardzo, tyle, że jego model drogi był jak nieszczęście. Ma ktoś zamontowaną jakąś wersję Kostrzewy?

Daliśmy do wyceny całość prac wod - kan w firmie "Eko - Mont" na ul. Żeglarskiej, może ma ktoś jakieś doświadczenia z nimi związane? Albo mógłby polecić solidną i rozsądną cenowo konkurencję?

 

Tylko nie "Eko - Mont". I aby nie być posądzonym o konkurencyjność nie podaję nikogo.

"Eko - Mont" ma już w swojej opinii wiele złego - oczywiście nikt nie musi mi wierzyć. Pytanie padło odpowiadam co wiem.

A rozwinąłbyś? Choćby na priv. Pięknie proszę. 8)

 

Nie ma czego rozwijać ani tu ani na prv.

Po prostu jestem w tej branży i co nieco wiem. Kilka spapranych inwestycji wystarczy bym mówił co mówię. Przecież nie będę tu wskazywać adresów takich źle wykonanych prac a znam je naprawdę.

i tak rozwinąłeś :wink:

oni robili u sąsiada, on akurat jest zadowolony

wiadomo, nikt nie partaczy wszystkiego

problem, że niewiele mam innych namiarów na kompleksowe wykonanie

 

o firmie/hurtowni z ulicy Bronikowskiego słyszał ktoś może

coś?

 

Absolutna zgoda co do tego, że nikt nie partaczy każdej roboty. Ileś jednak spartaczonych o jakich wiadomo powinno dawać na wstrzymanie:-)

Hurtownia TADMAR na Bronikowskiego jest najdroższą i najpodlejszą hurtownią w Bydgoszczy. Jeśli idzie o "Tanie Grzanie"

też z Bronikowskiego to nie mam zdania ale i też nie miałem z nimi żadnego kontaktu, jakoś mnie nie przekonali do siebie.

Z Hurtowni polecam Eko-Instal" z Fabrycznej 15b.

Wykonawstwo polecam p. Ryszard Siatkowski kom: 601 799 709

 

otokero - lepiej podaj adresy "źle wykonanych prac" Eko-Montu bo wygląda na to że lubisz na forum szkalować konkurencję , a jeśli ściemniasz (a wiem że tak) i eko-monciaki się dowiedzą to pewnie chętnie spytają cię osobiście o szczegóły ... :lol: ... właśnie przez chwilę sobie wyobrażałem tą rozmowę :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowa na forum ale baaardzo się cieszę ze takie forum istnieje bo choć chwalę sobie forum na budujemydom to tutaj jest co tu dużo gadać lokalnie;-) Właśnie 3 dni temu stałam się dumną właścicielką działki w Przyłękach!!! Bardzo mi się tam podoba (mam nadzieję że nic mnie nie zaskoczy i że będzie mi się podobało kiedy tam w końcu zamieszkam) Czy jest ktoś z przyłęk? Jak długo czekaliście na przyłącza prądu i wody? Teraz interesuje mnie to najbardziej bo od tego chyba trzeba zacząć. Co myślicie o solarach w Białych Błotach - czy będą kiedyś dofinansowania na to?

pozdrawiam

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...