Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czołem,

 

Mam problem, jak rozwiazac tynkowanie wokol drzwi wejsciowych. Sciana jest jednowarstwowa i na nia przychodzi tynk wapienno-cementowy tradycyjny o grubosci ok. 1 cm. Framuga drzwi jest zlicowana z murem i to jest wlasnie problem. Jak byscie rozwiazali taki temat? Tzn. Jak zrobic, zeby tynk wyszedl rowno i zachodzil na framuge minimalnie, najmniej jak sie da? Mozna powiedziec, ze wokol drzwi zrobi sie wneka na grubosc tynku (1 cm) i trzeba jakis szalunek zrobic, zeby to prosto wyszlo i zeby framugi nie uszkodzic. Szalunek moze byc tracony - jakies listwy do muru mocowane?

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

Mam problem, jak rozwiazac tynkowanie wokol drzwi wejsciowych. Sciana jest jednowarstwowa i na nia przychodzi tynk wapienno-cementowy tradycyjny o grubosci ok. 1 cm. Framuga drzwi jest zlicowana z murem i to jest wlasnie problem. Jak byscie rozwiazali taki temat? Tzn. Jak zrobic, zeby tynk wyszedl rowno i zachodzil na framuge minimalnie, najmniej jak sie da? Mozna powiedziec, ze wokol drzwi zrobi sie wneka na grubosc tynku (1 cm) i trzeba jakis szalunek zrobic, zeby to prosto wyszlo i zeby framugi nie uszkodzic. Szalunek moze byc tracony - jakies listwy do muru mocowane?

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

a jak by wyglądało przybicie ozdobnej opaski do framuge gr.1 cm i dopiero tynkować jak znajde to wkleje zdjęcia

 

 

http://img13.imageshack.us/img13/9705/95407070.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w kwestii budowy... czy na terenie objętym planem zag potrzebne są war zabudowy? Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych... Jaki geodeta tani i sprawny? jaki architekt do adaptacji projektu - polecacie kogoś? Mam mętlik w głowie bo to moja pierwsza przygoda z budową...pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w kwestii budowy... czy na terenie objętym planem zag potrzebne są war zabudowy? Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych... Jaki geodeta tani i sprawny? jaki architekt do adaptacji projektu - polecacie kogoś? Mam mętlik w głowie bo to moja pierwsza przygoda z budową...pozdrawiam

namiar na geodetę poszedł na pw

 

strasznie szybko się to wszystko zapomina, a przynajmniej ja tak mam :roll:

na moje warunki zabudowy są w planie zagospodarowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Faciowa, Partner lub inni doświadczeni mieszkańcy regionu

 

muszę zmienic taryfę lub dostawcę energii, co polecacie?

 

mam C11 i ostatni rachunek wyrwał mnie z butów:

 

za jakieś 580kWh jakieś 430Pln

 

nie wiem co lepsze G 12 cz G12W a może G11

 

ma ktoś doświadczenie z jakimś PKP Energetyka albo coś innego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w kwestii budowy... czy na terenie objętym planem zag potrzebne są war zabudowy?

 

Nie. Albo jedno albo drugie. Przy planie zagospodarowania wystepujesz o pozwolenie na budowe, ale w praktyce wcale nie jest mniej zalatwiania.

 

Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych...

 

Do wielu rzeczy (adaptacja projektu, przylacza, itd) potrzebna jest "mapka do celow projektowych" zamowiona u geodety. 2 lata temu placilem za to 500 PLN, dostalem chyba 5 czy 7 egzemplarzy.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Faciowa, Partner lub inni doświadczeni mieszkańcy regionu

 

muszę zmienic taryfę lub dostawcę energii, co polecacie?

 

mam C11 i ostatni rachunek wyrwał mnie z butów:

 

za jakieś 580kWh jakieś 430Pln

 

nie wiem co lepsze G 12 cz G12W a może G11

 

ma ktoś doświadczenie z jakimś PKP Energetyka albo coś innego??

 

 

tutaj jest stronka do obliczeń: http://www.enea.pl/index.php?page_id=119 i jest tam prosty kalkulator.

zamiast zmiany dostawcy trzeba poszukać oszczędności z zużyciu energii :D bo zmiana da może oszczędności ale raczej niezauważalne

najlepiej przyjrzeć się swojemu trybowi życia i kiedy się "czerpie" najwięcej prądu.

może warto wziąć taryfę "nocną" tylko trzeba wtedy pranie, zmywanie, grzanie wody, podlewanie ogrodu z hydroforu i inne rzeczy związane z prądem wykonywać w ściśle określonych godzinach.

 

ten rachunek to za jaki okres? dwa miesiące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Kiedyś posiadałem drugą taryfę. Niestety zauważyłem, że płacę za prąd więcej niżbym miał tylko pierwszą. Jeśli ktoś prowadzi "nocny" tryb zycia to może mu się to opłaci. Kiedy zrezygnowałem z drugiej rachunki zmalały o ok 25%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest stronka do obliczeń: http://www.enea.pl/index.php?page_id=119 i jest tam prosty kalkulator.

zamiast zmiany dostawcy trzeba poszukać oszczędności z zużyciu energii :D bo zmiana da może oszczędności ale raczej niezauważalne

najlepiej przyjrzeć się swojemu trybowi życia i kiedy się "czerpie" najwięcej prądu.

może warto wziąć taryfę "nocną" tylko trzeba wtedy pranie, zmywanie, grzanie wody, podlewanie ogrodu z hydroforu i inne rzeczy związane z prądem wykonywać w ściśle określonych godzinach.

 

ten rachunek to za jaki okres? dwa miesiące?

 

witaj

 

jeśli chodzi o kalkulator to sprawdzam od jakiś 2 dni

rachunek dotyczy 2 miechów

a oszczędności wprowadzamy w życie :lol:

 

chodziło mi o to, że może wiadomo z doświadczeń co się opłaca

dopiero teraz dowiedziałam się że w C11 daje się 100 więcej za to samo zużycie energii

nie wiem jak z G12w wydała mi się korzystna ale w kalkulatorze tak nie wychodzi

szukam opinii z czego ludzie są zadowoleni zanim się zdecyduję na G11 czy G12 albo G12W

bo już temat p.... pieczątki elektryka z uprawnieniami budowlanymi przechodzę po raz drugi!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...