Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych...

 

Do wielu rzeczy (adaptacja projektu, przylacza, itd) potrzebna jest "mapka do celow projektowych" zamowiona u geodety. 2 lata temu placilem za to 500 PLN, dostalem chyba 5 czy 7 egzemplarzy.

 

Michal

czyli mapka sytuacyjna do warunków przyłączy dla energetyki i wodociagów nie wystarczy??? Mam na myśli taką którą wyciąga się ze starostwa...za darmo...czyli trzeba do geodety i dopiero składać wnioski o warunki przyłączy? Mam fiksum w głowie. Kogo pytam operuje nazwami i nomenklaturą jasną tyko dla zaawansowanych budowniczych a ja...no cóż...bardzo początkująca ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie odnosnie pradu... jezeli mam zalozona instalacje elektryczna, to jakie sa dalsze procedury w kierunku wlaczenia pradu w domu???? jakies pomiary?? zatwierdzenia??? pisma?

 

od pomiarów mam wporzo gościa, ale potrzebna jest jeszcze pieczątka elektryka z uprawnieniami budowlanymi!! w enei cwaniacy wyjaśnią że jeszcze papierów od groma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mapka sytuacyjna do warunków przyłączy dla energetyki i wodociagów nie wystarczy??? Mam na myśli taką którą wyciąga się ze starostwa...za darmo...czyli trzeba do geodety i dopiero składać wnioski o warunki przyłączy? Mam fiksum w głowie. Kogo pytam operuje nazwami i nomenklaturą jasną tyko dla zaawansowanych budowniczych a ja...no cóż...bardzo początkująca ;-(

 

Wiesz, to pseudofachowe slownictwo nasuwa sie z czasem samo, nie stresuj sie tym. W gruncie rzeczy to tylko kilka frazesow. Mapka do celow projektowych od geodety jest potrzebna do pozwolenia na budowe. Jesli masz gotowy projekt i nie planujesz w nim nawet zadnych zmian, to i tak musisz go oddac do architekta w celu nazwijmy to umiejscowienia projektu na twojej dzialce wlasnie poprzez m.in. plan zagospodarowania, ktory jest robiony na podstawie tej mapy geodezyjnej. W moim przypadku Enea nanosila przylacze na kopii planu zagospodarowania, ktory powstal na podstawie wspomnianej mapki i to jest wpiete do projektu.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych...

 

Ja dołączałem najzwyklejszą "do celów projektowych" - i nawet nie oryginał a kopię.

 

witam serdecznie,

 

jestem nowy na forum, ale od czegoś trzeba zacząc... :D

 

Osobiście załatwiałem warunki przyłaczy przed tygodniem i wystarczy zwykla mapka w skali 1:1000 ze starostwa.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedzi! czyli zacznę od zwykłej mapki ze starostwa (ksero?) idę dziś (jeśli czynne) zanieść wniosek. A mapa do celów projektowych... ile płaciliście geodecie bo miła pani w gminie BB powiedziała że to koszt ok 500zł ale poczytałam na fourm że może być duuuużo wiecej. Namiar od dakoty na geodete mam ale napiszcie mi jeszcze jeśli można was o to prosić. Czytałam też że lepiej wybrać geodetę i architekta do adaptacji projektu ze starostwa bo wtedy szybciej się dostanie pozwolenie na budowe (bo swój swojego wspiera- a jak widzą że za adaptacje płacone jest obcemu arch to wstrzymują pozwolenie 'za karę'). Na etapie projektu muszę też podjąć decyzję co do grzania i ścieków... znowu problem bo nie wiem czym grzać i czy szambo czy eko-oczyszczalnia z rozprowadzeniem na ogród- podobno może być po paru latach zapaszek z trawki... piszcie mi o wszystkim baaardzo proszę. Aha no i ile wam to zajęło czasu...

pozdrawiam pap

ps. jakę dziś sprawdzić czy działka tam jeszcze jest ;-) muszę na nią popatrzyć (kocyka nie położe bo trochę mokro a szkoda)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie oczyszczalnia jeśli plan zagospodarowania pozwala. Ja jeszcze mojej nie używam, ale nie spotkałam się ze śmierdzącą. Oczywiście wszystko można spieprzyć. :wink: Za oczyszczalnią dla mnie zdecydowanie przemawia to, ze coś tam wleję i jest ok, raz na rok mnie martwi tylko wywóz. Szambo to wywóz przynajmniej raz w miesiącu i związane z tym koszty.

Z geodetą i architektem to przesada.

Ja już nie pamiętam ile płaciłam za geodetę, ale zdaje się, że zdecydowanie mniej. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Istnieją oczyszczalnie trzykomorowe, do których nie trzeba niczego dolewać ani wrzucać aby wypełniały swoje zadanie.

Oczywiście coroczny przegląd dotyczy ich tak jak wszystkich innych a to wiąże się z opróżnieniem przy użyciu beczkowozu.

Jeśli nie wrzucamy do kanalizacji zbyt dużych odpadów stałych to nawet rzadziej niż raz do roku trzeba je opróżniać. To po prostu trzeba stwierdzić poprzez zmierzenie ilości osadu stałego jaki się nagromadził w poszczególnych komorach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Jeżeli ktokolwiek oczekuje od oczyszczalni tego, że z kominków wentylacyjnych będzie czuć fiołki to niech od razu buduje szambo, które ma niejako odwiecznie przypisane prawo do smrodku:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze jesteście za oczyszczalnią. Jaki jest koszt takiego ustrojstwa? I gdzie się w to zaopatrywaliście? Wykonawca? w czwartek będę miała wypis z planu zagospodarowania to się dokładniej zapoznam z warunkami - czy można. Ale z tego co słyszałam to i tak koszt chemii wrzucanej jest nieomalże równy z kosztem wywozu (znajomy z Przyłęk powiedział ze wywozi co 3 tyg za 90 zł) a inny znajomy powiedział że chemia go kosztuje też ok 90 zł miesięcznie i jeszcze mi naopowiadał że mają studnie i używają tylko wodę własną (i teraz humorystycznie) powiedział że to zależy od cieków wodnych czy czasami nie piją własych ścieków... on ma wątpliwości czy tak nie jest...

Powiedzcie czy system grzewczy i przyłącza do wody/ szamba/ oczyszczalni robi architekt dokonujący adaptacji projektu czy jeszcze ktoś inny?

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Jestem na kilka dni przed rozpoczęciem budowy i zastanawiam sie nad ostatecznym wyborem materiału na ściany zewnętrzne. w projekcie jest beton komorkowy, natomiast ja myślalam o porothermie. Z kolei kierbud proponuje silkę. Powiedzcie proszę jaki materiał na ściany polecacie. Za wszelkie opinie z góry serdeczne dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Ja zdecydowanie jestem za betonem komórkowym.

Jest on najłatwiejszy do wszelkich obróbek, przeróbek, wycinania rowków czy wręcz kanałów a także nie przewidzianych wcześniej otworów drzwiowych czy okiennych.

Prędzej czy później nadejdzie czas remontów a wtedy szczególnie zostanie doceniona właściwość betonu komórkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie jestem za betonem komórkowym.

Jest on najłatwiejszy do wszelkich obróbek, przeróbek, wycinania rowków czy wręcz kanałów a także nie przewidzianych wcześniej otworów drzwiowych czy okiennych.

Prędzej czy później nadejdzie czas remontów a wtedy szczególnie zostanie doceniona właściwość betonu komórkowego.

 

Oj tak - popieram w całej rozciągłości - jestem w trakcie "wydrapywania" bruzd pod kable i idzie całkiem nieźle za pomocą żłobaka - żadnego cięcia czy pyłu na cały dom (oczywiście się sypie, ale nie tak, że wszędzie ciemno) :)

 

No i poprawiałem też lekko otwór okienny - wystarczyła piła szablasta z brzeszczotem do BK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Poszukuje betoniarki z okolic Bydgoszczy. Moze ktos skonczyl budowe i chcialby ja sprzedac. Zainteresowanych prosze informacje na PRIV

Pozdrawiam

 

 

Ja jakiś czas temu byłam zainteresowana betoniarką. Jednak pomysł upadł, ale dostałam propozycję kupna od ola2chris z naszego rejonu.

Napisz do nich, może to jeszcze aktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak w kwestii budowy... czy na terenie objętym planem zag potrzebne są war zabudowy? Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych... Jaki geodeta tani i sprawny? jaki architekt do adaptacji projektu - polecacie kogoś? Mam mętlik w głowie bo to moja pierwsza przygoda z budową...pozdrawiam

 

Geodeci z firmy GEOPLAN Białe Błota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga Faciowa, Partner lub inni doświadczeni mieszkańcy regionu

 

muszę zmienic taryfę lub dostawcę energii, co polecacie?

 

mam C11 i ostatni rachunek wyrwał mnie z butów:

 

za jakieś 580kWh jakieś 430Pln

 

nie wiem co lepsze G 12 cz G12W a może G11

 

ma ktoś doświadczenie z jakimś PKP Energetyka albo coś innego??

 

My mamy ENEA, Taryfa G12 Weekendowa (wejdz na ich stronę tam jest kalkulator i wszystko można przeliczyc).

Od piątku od godz 21.00 do poniedziałku do 6.00 jest taniej. Poza tym w ciągu tygodnia jest taniej od 21.00 do 6.00.

Dla nas to była optymalna taryfa. Staram się włączac zmywarkę o 21.00, a pranie robię w sobotę (jak trzeba to i w niedzielę). Mało gotuję w tygodniu. Najwięcej w weekend.

 

Rachunki no cóż największy był od grudnia do lutego 680 złotych, ale my też grzejemy prądem.

No i wszytko mamy na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tutaj jest stronka do obliczeń: http://www.enea.pl/index.php?page_id=119 i jest tam prosty kalkulator.

zamiast zmiany dostawcy trzeba poszukać oszczędności z zużyciu energii :D bo zmiana da może oszczędności ale raczej niezauważalne

najlepiej przyjrzeć się swojemu trybowi życia i kiedy się "czerpie" najwięcej prądu.

może warto wziąć taryfę "nocną" tylko trzeba wtedy pranie, zmywanie, grzanie wody, podlewanie ogrodu z hydroforu i inne rzeczy związane z prądem wykonywać w ściśle określonych godzinach.

 

ten rachunek to za jaki okres? dwa miesiące?

 

witaj

 

jeśli chodzi o kalkulator to sprawdzam od jakiś 2 dni

rachunek dotyczy 2 miechów

a oszczędności wprowadzamy w życie :lol:

 

chodziło mi o to, że może wiadomo z doświadczeń co się opłaca

dopiero teraz dowiedziałam się że w C11 daje się 100 więcej za to samo zużycie energii

nie wiem jak z G12w wydała mi się korzystna ale w kalkulatorze tak nie wychodzi

szukam opinii z czego ludzie są zadowoleni zanim się zdecyduję na G11 czy G12 albo G12W

bo już temat p.... pieczątki elektryka z uprawnieniami budowlanymi przechodzę po raz drugi!!

 

Najlepsze (sorki chciałam napisac najgorsze :( ) w tym wszytskim jest to że prądu zużywasz np. za 400 złotych a 280 to opłaty różnego rodzaju i tego już nie przeskoczysz.

 

My się nastawiliśmy psychicznie na cenę tego prądu. W mieszkaniu 42 metry płaciliśmy 180 za 2 miesiące. Teraz jest 150 metrów z garażem więc i tego prądu jest zużytego więcej. Po prostu kalkulacja. Do tego sprzęty budowlane chodzą non stop, pompy, światła, komputer itp. itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do warunków o przyłącza dołączaliście mapkę za którą trzeba było płącić ok 1000 zł? Tak wyczytałąm na kilku serwisach budowlanych...

 

Ja dołączałem najzwyklejszą "do celów projektowych" - i nawet nie oryginał a kopię.

 

witam serdecznie,

 

jestem nowy na forum, ale od czegoś trzeba zacząc... :D

 

Osobiście załatwiałem warunki przyłaczy przed tygodniem i wystarczy zwykla mapka w skali 1:1000 ze starostwa.

 

pozdrawiam

Witam! To blisko NAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...