Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem na kilka dni przed rozpoczęciem budowy i zastanawiam sie nad ostatecznym wyborem materiału na ściany zewnętrzne. w projekcie jest beton komorkowy, natomiast ja myślalam o porothermie. Z kolei kierbud proponuje silkę. Powiedzcie proszę jaki materiał na ściany polecacie. Za wszelkie opinie z góry serdeczne dzięki.

 

My mamy beton komórkowy SOLBET.

Fajnie się w nim wierci potem dziurki pod wszytskie wiszące rzeczy. Albo np. listwy przypodłogowe. W mieszkaniu to cały dzień schodził na oblistwowanie jednego pokoju a tutaj po godzinie już było zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

odswiezam... moze ktos potrzebuje...

 

- SPRZEDAM po okazyjnej cenie:

 

- caly osprzet (nowy) do zrobienia przylacza pod wodociagi

- nawiertka

- zasuwa

- klucz

- zlaczki

- rura pe fi 32

- skrzynka do klucza

- itd - wszystko co potrzebne dla tych co maja zamiar sie podlaczyc pod wodociag

 

- mam tez 90mb rury pe fi63

 

- na wszystko jest faktura z hurtowni w ktorej to bralem, wszystko nowe/nie uzywane

 

- ps. mam tez hydrant podziemny i skrzynke zeliwna na ten hydrant plus osprzet do podlaczenia pod magistrale wodociag

 

zainteresowanych prosze o pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie energii elektrycznej, tak to juz jest - domek to nie mieszkanie i koszt jest inny... trzeba zaakceptowac... i zamontowac ledy tam gdzie sie da ;)

 

swoja droga to noz w kieszeni sie otwiera jak oficjalnie mowia ze rynek energetyczny zostal otwarty, a prawda jest taka ze nie ma zadnej konkurencji... moze kiedys sie doczekamy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

 

jeśli chodzi o kalkulator to sprawdzam od jakiś 2 dni

rachunek dotyczy 2 miechów

a oszczędności wprowadzamy w życie :lol:

 

chodziło mi o to, że może wiadomo z doświadczeń co się opłaca

dopiero teraz dowiedziałam się że w C11 daje się 100 więcej za to samo zużycie energii

nie wiem jak z G12w wydała mi się korzystna ale w kalkulatorze tak nie wychodzi

szukam opinii z czego ludzie są zadowoleni zanim się zdecyduję na G11 czy G12 albo G12W

bo już temat p.... pieczątki elektryka z uprawnieniami budowlanymi przechodzę po raz drugi!!

 

Najlepsze (sorki chciałam napisac najgorsze :( ) w tym wszytskim jest to że prądu zużywasz np. za 400 złotych a 280 to opłaty różnego rodzaju i tego już nie przeskoczysz.

 

My się nastawiliśmy psychicznie na cenę tego prądu. W mieszkaniu 423 metry płaciliśmy 180 za 2 miesiące. Teraz jest 150 metrów z garażem więc i tego prądu jest zużytego więcej. Po prostu kalkulacja. Do tego sprzęty budowlane chodzą non stop, pompy, światła, komputer itp. itd.

 

Dzięki Aga:D

chyba chodziło Tobie o mieszkanie 42m.

 

już umowa podpisana na G12w :) jestem nastawiona psychicznie na pranie w weekendy, czekam tylko na przepięcie licznika :D, my nie grzejemy ale i tak przy C11 to 100 oddaliśmy gratis za to samo zużycie co przy G11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sąsiedzi powitajmy kolejnego sąsiadów z Murowanca :D

 

peter_piotr i edi22

 

witam i pozdrawiam i zapraszam do częstego pisania :p

 

szczerze powiedziawszy to chyba z pół wsi już tu kiedyś kliknęło co nie co

trzebaby odświeżyć listę i mapkę RobertEsa,

a na pewno Gacuś pomoże :D

 

Witam nowych sąsiadów :D

Co do mapki to jak najbardzie popieram jej aktualizację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam doświadczonych formumowiczów i tych, którzy dopiero zaczynają...

Ja właśnie rozpoczynam budowę drugiego domku, mam cichą nadzieję, że to już ostatni !!! Długo walczyliśmy z architektem, starostwem powiatowym i kredytem, ale w końcu jjjjjeeeeesssssttttt. Humus ściągnięty, ławy wyszalowane, we wtorek lanie betonu i niech się mury pną do góry!!!

Domek będzie parterówką o powierzchni 140 m2 ( nigdy więcej biegania po schodach ). Najpóźniej wiosną 2010 koniec budowy.

Pozdrawiam

 

SIOUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez, ruch to jedyny plus posiadania schodów... aczkolwiek kupiłem niedawno rower, który w pełni zastępuje mi bieganie w górę i w dół. Po ponad roku mieszkania w domu ze schodami postanowiliśmy to zmienić. Ot takie nasze udziwnienie. A co do ruchu są też inne formy, które pozwalają spalić zbędne kalorie...

 

Pozdrawiam

SIOUX :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłoam przygodę z budową i forum... czytam uważnie wasze rady i wprowadzam w życie (dzięki meehowy, dakota, karolinaS) tylko czy większość forumowiczów buduje (budowała) w Murowańcu, Łochowie? Kto buduje w Przyłękach? Jak dotąd odezwała się jedna przyszła sąsiadka ;-) Tak nas mało Przyłękowiczów?

pozdrawiam pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nici z oczyszczalni okazujue się że plan niestety nie zezwala na oczyszczalnie. Więc szambo. Spotkałam sie z są sąsiadami (wprowadzeni 3 tyg temu)- oni maja ogrzewanie butla gaz wkopana+ kominek z płaszczem. Muszę sie zorientowac jaki jest koszt butli i instalacji. pap

 

dla nie wtajemniczonych w Białych Błotach mamy kobietę Wójt

 

a to jej odpowiedź na kolektory

 

Rada Gminy nie podjęła stosownej uchwały w tej sprawie. Obiecuję przedyskutować problem z pracownikami urzędu. Osoba do kontaktu: Magdalena Wajchert tel. 052-323-90-99 KKP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do ruchu są też inne formy, które pozwalają spalić zbędne kalorie...

 

Pozdrawiam

SIOUX :lol:

tak, tak,ale do tego trzeba chęci a na schody wejść trzeba :lol:

 

No właśnie, spróbujmy rozgraniczyć trzeba a chcę... tak naprawdę INEZ schody każdemu się przydadzą a tym bardziej mi. Jednakże ja właśnie próbuję znaleźć inne sposoby na zgubienie kilku kg. Właśnie wróciłem z przejażdżki rowerowej, dziś nie dużo tylko 15 km ale zawsze to lepsze niż oglądanie TV...a jutro siatkówka itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Murowańcu 20 czerwca od 15 jest piknik powitanie lata

 

może jakby pogoda dopisała to chętni forumowi sąsiedzi jakoś by się zebrali, ciągle nas przybywa jest okazja do poznania tych nie poznanych :p

 

generalnie miejsce stałe, czyli koło starej szkoły

a ciasto i kiełbaski do ogniska we własnym zakresie każdy, napoje również :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczęłoam przygodę z budową i forum... czytam uważnie wasze rady i wprowadzam w życie (dzięki meehowy, dakota, karolinaS) tylko czy większość forumowiczów buduje (budowała) w Murowańcu, Łochowie? Kto buduje w Przyłękach? Jak dotąd odezwała się jedna przyszła sąsiadka ;-) Tak nas mało Przyłękowiczów?

pozdrawiam pap

 

Przyłeki mi się podobają, ale ja z innej wsi jestem :D

 

Sorry że tak głupio wtrąciłam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...