Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie oryginalne (chyba :lol: ) pytanie mam - czy ktoś ma jakieś doświadczenie z internetem satelitarnym? Ewentualnie z kwestią "wzmocnienia sygnału" w Erze?

Bo u nas Orange leży, Plus leży, a Era jest, ale "pływa". Tepsa nie łapie nawet sygnału na instalację radiową, więc żegnamy bez żalu. Jeśli Era nie wzmocni sygnału, to blueconnect raczej leży. Mamy pociągniętą instalację pod internet satelitarny, czyli drugi uroczy talerz na elewacji, choć wolelibyśmy takiego pięknego akcentu uniknąć. Niestety bez internetu nie żyję, leżę, płaczę i wracam do miasta. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No właśnie, spróbujmy rozgraniczyć trzeba a chcę... tak naprawdę INEZ schody każdemu się przydadzą a tym bardziej mi. Jednakże ja właśnie próbuję znaleźć inne sposoby na zgubienie kilku kg. Właśnie wróciłem z przejażdżki rowerowej, dziś nie dużo tylko 15 km ale zawsze to lepsze niż oglądanie TV...a jutro siatkówka itd. itp.

 

Jak najbardziej, trzeba chcieć :roll: .Gratuluję zapału :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nici z oczyszczalni okazujue się że plan niestety nie zezwala na oczyszczalnie. Więc szambo. Spotkałam sie z są sąsiadami (wprowadzeni 3 tyg temu)- oni maja ogrzewanie butla gaz wkopana+ kominek z płaszczem. Muszę sie zorientowac jaki jest koszt butli i instalacji. pap

 

:D Zdaje się, że to ja jestem tym sąsiadem z Przyłęk. :D :D

Jak będziesz miała pytania dotyczące budowy to zapraszam na kawę - chętnie podzielimy się wiedzą i błędami, których jak każdy na forum popełniliśmy "parę" w trakcie budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majcher sąsiedzie ;-) Teraz koniec roku szkolnego więc pracy po rękawy ale jeśli uda mi się przyjechać na włości albo w środę albo dobiero w kolejną środę to zapukam do drzwi z nieukrywaną przyjemnością i chłonna wiedzy budowlanej. Czekamy na mapkę z Geoplanu (niestety 2 tyg) i odzew z enei teraz ... co dalej. Pani pierwsza lepsza architekt powiedziała że nie można poszerzyć domu i tyle więc szukamy innego arch który potwierdzi lub się za to weźmie. pozdrawiam pap z ulicy 'B' ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robilismy adaptację projektu w biurze projektowym Spektrum na Leśnym. Co prawda nie poszerzaliśmy domu, ale nie było u niego problemów z wprowadzaniem zmian i to nawet poważniejszych jak zmiana garaży jednostanowiskowego na dwustanowiskowy i związana z tym przebudowa dachu (znajomi robili). Nie jest może najtańszy, ale na forum krążyły o nim raczej dobre opinie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robilismy adaptację projektu w biurze projektowym Spektrum na Leśnym. Co prawda nie poszerzaliśmy domu, ale nie było u niego problemów z wprowadzaniem zmian i to nawet poważniejszych jak zmiana garaży jednostanowiskowego na dwustanowiskowy i związana z tym przebudowa dachu (znajomi robili). Nie jest może najtańszy, ale na forum krążyły o nim raczej dobre opinie.

 

raczej to dobrze powiedziane, mieli spore kłopoty z terminami, szczegóły u forumowych kolów i gacka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oryginalne (chyba :lol: ) pytanie mam - czy ktoś ma jakieś doświadczenie z internetem satelitarnym? Ewentualnie z kwestią "wzmocnienia sygnału" w Erze?

Bo u nas Orange leży, Plus leży, a Era jest, ale "pływa". Tepsa nie łapie nawet sygnału na instalację radiową, więc żegnamy bez żalu. Jeśli Era nie wzmocni sygnału, to blueconnect raczej leży. Mamy pociągniętą instalację pod internet satelitarny, czyli drugi uroczy talerz na elewacji, choć wolelibyśmy takiego pięknego akcentu uniknąć. Niestety bez internetu nie żyję, leżę, płaczę i wracam do miasta. :lol:

 

Czolem. Z internetem satelitarnym doswiadczen nie mam, ale z tego co wiem, to najczesciej jest to realizowane na zasadzie: download przez satelite, upload przez GSMa. A jesli chodzi o zasieg operatorow GSM to w Orange jaka oferte sprawdzalas? Bo Orange oprocz technologii GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA (czyli to samo co Era w blueconnect czy Plus w iplusie) swiadczy rowniez usluge Orange Freedom Pro, ktora jest realizowana w technologii CDMA. W zalozeniu ma to rozwiazac problem braku netu w miejscach mniej zurbanizowanych, bo zasieg sygnalu ze stacji bazowej jest duzo wiekszy niz w GSMie. Sprawdz na mapie na stronie Orange czy sie nie lapiesz na Freedom Pro (to Pro wlasnie okresla dostep CDMA). My tez mielismy w Szkocji pustynie internetowa i to nam rozwiazalo problem.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie oryginalne (chyba :lol: ) pytanie mam - czy ktoś ma jakieś doświadczenie z internetem satelitarnym? Ewentualnie z kwestią "wzmocnienia sygnału" w Erze?

Bo u nas Orange leży, Plus leży, a Era jest, ale "pływa". Tepsa nie łapie nawet sygnału na instalację radiową, więc żegnamy bez żalu. Jeśli Era nie wzmocni sygnału, to blueconnect raczej leży. Mamy pociągniętą instalację pod internet satelitarny, czyli drugi uroczy talerz na elewacji, choć wolelibyśmy takiego pięknego akcentu uniknąć. Niestety bez internetu nie żyję, leżę, płaczę i wracam do miasta. :lol:

 

Czolem. Z internetem satelitarnym doswiadczen nie mam, ale z tego co wiem, to najczesciej jest to realizowane na zasadzie: download przez satelite, upload przez GSMa. A jesli chodzi o zasieg operatorow GSM to w Orange jaka oferte sprawdzalas? Bo Orange oprocz technologii GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA (czyli to samo co Era w blueconnect czy Plus w iplusie) swiadczy rowniez usluge Orange Freedom Pro, ktora jest realizowana w technologii CDMA. W zalozeniu ma to rozwiazac problem braku netu w miejscach mniej zurbanizowanych, bo zasieg sygnalu ze stacji bazowej jest duzo wiekszy niz w GSMie. Sprawdz na mapie na stronie Orange czy sie nie lapiesz na Freedom Pro (to Pro wlasnie okresla dostep CDMA). My tez mielismy w Szkocji pustynie internetowa i to nam rozwiazalo problem.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Dzięki, ale prawdziwa pustynia tylko u mnie. :wink: Nie mam zasięgu nawet w CDMA, będę mieszkać w ślicznej białej plamie. :lol: Telefony w Orange i w Plusie też u nas nie łapią zasięgu. Koniec świata. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze jesteście za oczyszczalnią. Jaki jest koszt takiego ustrojstwa? I gdzie się w to zaopatrywaliście? Wykonawca? w czwartek będę miała wypis z planu zagospodarowania to się dokładniej zapoznam z warunkami - czy można. Ale z tego co słyszałam to i tak koszt chemii wrzucanej jest nieomalże równy z kosztem wywozu (znajomy z Przyłęk powiedział ze wywozi co 3 tyg za 90 zł) a inny znajomy powiedział że chemia go kosztuje też ok 90 zł miesięcznie i jeszcze mi naopowiadał że mają studnie i używają tylko wodę własną (i teraz humorystycznie) powiedział że to zależy od cieków wodnych czy czasami nie piją własych ścieków... on ma wątpliwości czy tak nie jest...

Powiedzcie czy system grzewczy i przyłącza do wody/ szamba/ oczyszczalni robi architekt dokonujący adaptacji projektu czy jeszcze ktoś inny?

pap

Nie wiem kto ci podał ten koszt chemii. Ja mam oczyszczalnię i kupuję bakterie, ale kosztują one ok. 6-7 zł miesięcznie, a to daje koszt roczny rzędu 80 zł. Sama oczyszczalnia kosztowała nas ok. 7 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi znaleźć architekta który dokona adaptacji w miarę szybko i bez problemów ;-( Znalazłam projekt gdzie chcę zrobić 3 zmiany (większy garaż, zmienić kształt wykuszu, podnieść strop na parterze). Prześledziłam już 50 stron na forum i oczy mi wysiadają od tego poszukiwania a i tak jestem w miejscu. Zaraz dzwonię do Spektrum i do jeszcze jednego architekta (znalazłam na forum) ale nie chce dzwonić z książki tel bo okaźe się trafię jak kulą w płot! Posty mówią o dobrych i gorszych architektach ale bez szczegółów. Napiszcie mi proszę na priv namiary. proooszęęę

pozdrawiam papuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Murowańcu 20 czerwca od 15 jest piknik powitanie lata

 

może jakby pogoda dopisała to chętni forumowi sąsiedzi jakoś by się zebrali, ciągle nas przybywa jest okazja do poznania tych nie poznanych :p

 

generalnie miejsce stałe, czyli koło starej szkoły

a ciasto i kiełbaski do ogniska we własnym zakresie każdy, napoje również :D

 

jak się rozpoznamy ? Goździk w klapie ? Zwinięta gazeta w ręku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli budujesz się w powiecie bydgoskim czyli po za granicami miasta to mam kogoś kto to może zrobić. Jeśli miasto Bydgoszcz to nie podejmie się.

Przyłęki więc powiat bydogski ( a dlaczego jeśli w mieście to nie- z ciekawości?)

Daj namiar na priv

bardzo dziękuję

pap

ps. Dzwoniłam do Spektrum i cena za adaptacje bez nanoszenia zmian to 2tyś. Czy to dużo czy malo? Wydali mi sie konkretni i podali terminy 6-8 tyg. Hm i tak musimy czekać na projekt ;-(

proszę przysyłajcie mi namiary - im więcej tym łatwiej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Murowańcu 20 czerwca od 15 jest piknik powitanie lata

 

może jakby pogoda dopisała to chętni forumowi sąsiedzi jakoś by się zebrali, ciągle nas przybywa jest okazja do poznania tych nie poznanych :p

 

generalnie miejsce stałe, czyli koło starej szkoły

a ciasto i kiełbaski do ogniska we własnym zakresie każdy, napoje również :D

 

jak się rozpoznamy ? Goździk w klapie ? Zwinięta gazeta w ręku ?

 

o ja Cię o tym nie pamiętałam, generalnie chciałam się zjawić jak tylko mi córka wstanie, bądź się zje obiad, co zakładane jest na tą ok. 15,

wszelkie pomysły na rozpoznanie mile widziane, można zabrać ze sobą kiełbaski na ognicho i ciacho,

może jedno miejsce o jednej godzinie

typu koło sceny o 15

bądź koło starej szkoły o 15 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję sprawdzonej ekipy budowlanej za rosządne pieniądze do wybudowania domku 120 m od stanu 0 do stanu otwartego bez dachu.

Budowa miałaby się rozpocząć wiosną przyszłego roku w Ostromecku.

 

Pozdrawiam

 

U mnie ekipa pochodzi z Dąbrowy Chełmińskiej, na razie jestem na etapie fundamentów. Bez najmniejszego zarzutu, będą stawiać ściany a w późniejszym czasie ocieplać budynek.

Pytaj co jakiś czas o poziom wykonania, chętnie odpowiem.

Do Ciebie mieliby blisko...

 

SIOUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...