Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomóżcie mi znaleźć architekta który dokona adaptacji w miarę szybko i bez problemów ;-( Znalazłam projekt gdzie chcę zrobić 3 zmiany (większy garaż, zmienić kształt wykuszu, podnieść strop na parterze). Prześledziłam już 50 stron na forum i oczy mi wysiadają od tego poszukiwania a i tak jestem w miejscu. Zaraz dzwonię do Spektrum i do jeszcze jednego architekta (znalazłam na forum) ale nie chce dzwonić z książki tel bo okaźe się trafię jak kulą w płot! Posty mówią o dobrych i gorszych architektach ale bez szczegółów. Napiszcie mi proszę na priv namiary. proooszęęę

pozdrawiam papuch

 

zobacz na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wchodzi Pan brukarz i będzie układal kostkę. Mieszka w mojej wsi :D

Jak na razie super mi się z nim rozmawia.

Jak skończy prace to napiszę czy jestem zadowolona czy nie jestem.

No chyba że ktoś potrzebuje namiar już teraz.

 

ja bym poprosił :wink:

 

Planuję zrobić podjazd i chodnik z kostki a'la starobruk proszę o jakieś namiary na dostawców i brukarzy. Jakie ceny aktualnie krążą po okolicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Murowańcu 20 czerwca od 15 jest piknik powitanie lata

 

może jakby pogoda dopisała to chętni forumowi sąsiedzi jakoś by się zebrali, ciągle nas przybywa jest okazja do poznania tych nie poznanych :p

 

generalnie miejsce stałe, czyli koło starej szkoły

a ciasto i kiełbaski do ogniska we własnym zakresie każdy, napoje również :D

 

jak się rozpoznamy ? Goździk w klapie ? Zwinięta gazeta w ręku ?

 

zosia555 jakoś Ciebie nie widziałam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się rozpoznamy ? Goździk w klapie ? Zwinięta gazeta w ręku ?

 

zosia555 jakoś Ciebie nie widziałam :lol:

 

sorry nie wyszło tym razem. Najpierw pogrzeb, potem ślub, żona chora, dzieci chore i na placu budowy/boju nadrabianie opóźnień. Chociaż koło 21:45 zajrzałem, gdy był ksiądz prowadził finał loterii.... Fajna ta integracja mieszkańców. Mam nadzieję, że następnym razem uda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się rozpoznamy ? Goździk w klapie ? Zwinięta gazeta w ręku ?

 

zosia555 jakoś Ciebie nie widziałam :lol:

 

sorry nie wyszło tym razem. Najpierw pogrzeb, potem ślub, żona chora, dzieci chore i na placu budowy/boju nadrabianie opóźnień. Chociaż koło 21:45 zajrzałem, gdy był ksiądz prowadził finał loterii.... Fajna ta integracja mieszkańców. Mam nadzieję, że następnym razem uda się

 

to jeszcze tam byłam z nadzieją na wygraną w loterii :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wchodzi Pan brukarz i będzie układal kostkę. Mieszka w mojej wsi :D

Jak na razie super mi się z nim rozmawia.

Jak skończy prace to napiszę czy jestem zadowolona czy nie jestem.

No chyba że ktoś potrzebuje namiar już teraz.

 

ja bym poprosił :wink:

 

Planuję zrobić podjazd i chodnik z kostki a'la starobruk proszę o jakieś namiary na dostawców i brukarzy. Jakie ceny aktualnie krążą po okolicy?

 

poszło na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek wchodzi Pan brukarz i będzie układal kostkę. Mieszka w mojej wsi :D

Jak na razie super mi się z nim rozmawia.

Jak skończy prace to napiszę czy jestem zadowolona czy nie jestem.

No chyba że ktoś potrzebuje namiar już teraz.

 

ja bym poprosił :wink:

 

Planuję zrobić podjazd i chodnik z kostki a'la starobruk proszę o jakieś namiary na dostawców i brukarzy. Jakie ceny aktualnie krążą po okolicy?

 

poszło na priva

 

śliczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy ktoś ma lub planuje kupić drzwi wewnętrzne POLSKONE model Fiord?

 

Chciałabym poznać opinie na ich temat, głównie od posiadaczy z regionu. Czy orientujecie się może gdzie w Toruniu lub okolicach można je zobaczyć na żywo. ( myślę o jakimć salonie) Dzwoniła w kilka miejsc w mieście ale nigdzie nie mają......

 

Bierzemy jeszcze pod uwagę drzwi sosnowe klejone ale jak powiedział producent " praktycznie nie występują w kolorze białym" a takie nas interesują.....

 

Wiem, że temat przwijał sie na forum już kilka razy ale podrzucę go jeszcze raz..........:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co jest ??? Wszystkich zalało, czy jak ?

A może wczasy sobie zafundowaliście ???

Ja dziś zacząłem kopać studnię... dwa razy trafione w wielki kamień !!! Co za szczęście, chyba zacznę grać w lotto, nie ma co.

Dziś przyjechał gazobeton z Solca,jutro styropian do ocieplenia fundamentów, pojutrze zasypka. Trochę się dzieje na tej mojej budowie. W piątek chciałbym zasypywać a w poniedziałek lać chudziak i tu mam do Was pytanko odnośnie cen betonu. Na razie mam ofertę na B10 za 264 zł brutto, troszkę dużo...

Pomożecie?

 

SIOUX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyście polecić kogoś do wykonania ogrodzenia (zwykłego - z siatki) - budowa między Bydgoszczą, a Toruniem (okolice Złejwsi Wielkiej)? Zależy mi jak wszystkim - na solidności i oczywiście taniości :)

 

Nikt nikogo nie poleci???

 

Nikt nie poleca, bo niestety taniosc i solidnosc baaaaardzo rzadko ida w parze. Ja siatke z montazem zamawialem na Lesnej (http://www.wwd.com.pl/), zreszta wlasciciel firmy chyba tez pojawia sie na forum. Placilem ok. 50 PLN za metr bez podmurowki.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. badania wody ze studni, które jest potrzebne do odbioru budynku. Czy ktoś je robił i gdzie? Czy można je wykonać gdzieś indziej, niż w Sanepidzie? Pytałam o cenę tamże i szczęka mi trochę opadła. Pełne badanie chemiczno-bakteriologiczne, które podobno jest konieczne do odbioru, kosztuje 630 zł + koszty dojazdu na działkę. Czy można to zrobić gdzieś indziej taniej???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu, jak to miło siedzieć sobie i czytać o waszych domkach które się budują lub zbudowały. Niestety my utknęliśmy na etapie papierkowym. Sezon urlopów się niemiłosiernie zaczął w związku z czym pani ze starostwa nie mogła się skontaktować z geodetą który niewiedzieć czemu nie wykonał poleceń, pan w energetyce patrzy z politowaniem i mówi : przyszłaby pani w grudniu to by było od ręki a teraz... (nie kończy), pani z gminy co ma wykonać wypis i wyrys na zwolnieniu .... ale to nic mam nadzieję że w końca lipca podołają z a potem do adaptacji. Ciekawe czy jest ktoś kto kładł strop żerański? Nam kierbud powiedział że jest tańszy, szybszy w montażu i lżejszy i poleca. Macie jakieś doświadczenia? Powiedzcie czy cena jaką nam powiedział kierbud z ekipą (ok 90 tyś) za kompleksowe wykonanie od zero po koniuszek dachu to dużo? Pozdrawiam i dla pocieszenia ...pogoda ma się poprawić ;-)

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. badania wody ze studni, które jest potrzebne do odbioru budynku. Czy ktoś je robił i gdzie? Czy można je wykonać gdzieś indziej, niż w Sanepidzie? Pytałam o cenę tamże i szczęka mi trochę opadła. Pełne badanie chemiczno-bakteriologiczne, które podobno jest konieczne do odbioru, kosztuje 630 zł + koszty dojazdu na działkę. Czy można to zrobić gdzieś indziej taniej???

Heh, czasami najlepiej popytać u źródła. Zadzwoniłam do Starostwa i pan powiedział mi, że im do zgłoszenia budynku do odbioru badania wody nie są potrzebne. Osoba, która będzie odbierała budynek (wykonawca, kier-bud) ma określić, że woda jest z własnego ujęcia i tyle. Jak chcemy zrobić badania, to możemy, ale nie musimy. Ale jeśli chodzi o konkurencję dla Sanepidu, to o to raczej ciężko... Wodociągi robią badania 200 zł taniej, ale nie badają wody z przydomowych studni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...