Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie dot. badania wody ze studni, które jest potrzebne do odbioru budynku. Czy ktoś je robił i gdzie? Czy można je wykonać gdzieś indziej, niż w Sanepidzie? Pytałam o cenę tamże i szczęka mi trochę opadła. Pełne badanie chemiczno-bakteriologiczne, które podobno jest konieczne do odbioru, kosztuje 630 zł + koszty dojazdu na działkę. Czy można to zrobić gdzieś indziej taniej???

Heh, czasami najlepiej popytać u źródła. Zadzwoniłam do Starostwa i pan powiedział mi, że im do zgłoszenia budynku do odbioru badania wody nie są potrzebne. Osoba, która będzie odbierała budynek (wykonawca, kier-bud) ma określić, że woda jest z własnego ujęcia i tyle. Jak chcemy zrobić badania, to możemy, ale nie musimy. Ale jeśli chodzi o konkurencję dla Sanepidu, to o to raczej ciężko... Wodociągi robią badania 200 zł taniej, ale nie badają wody z przydomowych studni.

 

Czolem,

 

Pod jaki powiat podlegasz? To nie starostwo odbiera budynek, tylko powiatowy nadzor budowlany. Nakielski nadzor budowlany wymaga badania wody na 100%, sam to przechodzilem. Faktycznie nie ma za bardzo komu zlecic badania poza Sanepidem, ale sa rozne Sanepidy :-) Bydgoski faktycznie chce ponad 600 PLN, ale ja zrobilem w Nakle za 440 - mikrobiologia i fizyko-chemia.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam pytanie - czy ktoś ma lub planuje kupić drzwi wewnętrzne POLSKONE model Fiord?

 

Chciałabym poznać opinie na ich temat, głównie od posiadaczy z regionu. Czy orientujecie się może gdzie w Toruniu lub okolicach można je zobaczyć na żywo. ( myślę o jakimć salonie) Dzwoniła w kilka miejsc w mieście ale nigdzie nie mają......

 

Bierzemy jeszcze pod uwagę drzwi sosnowe klejone ale jak powiedział producent " praktycznie nie występują w kolorze białym" a takie nas interesują.....

 

Wiem, że temat przwijał sie na forum już kilka razy ale podrzucę go jeszcze raz..........:)

 

mamy polskone lecz nie wiem jaki model

 

jest OK

 

Zapraszamy do grupy Torunskiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Rozpocząłem poszukiwania firmy, która może mi wybudować taki prosty domek: http://www.archon.pl/projekt_domu/dom_w_skalniakach_3/m494a58338a075,2209

 

Powierzchnia użytkowa około 115 m2. Budowa w woj. kuj-pom.

Mam już jedną ofertę obejmującą budowę do wprowadzenia, tzn. wraz z elewacją (na styropianie 20 cm), płytkami (podłogowe materiał za 40 zł a ścienne za 80 zł), dachówką ceramiczną, stolarką pcv, bramą garażową, balustradami, wykończeniem tarasów, malowaniem wewnątrz, isntalacjąwod-kan, co i elektryczną.

Zakres i materiały mi odpowiadają, firme też dobrze znam. Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

 

Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

 

Co myślicie o tej ofercie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakres i materiały mi odpowiadają, firme też dobrze znam. Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

(...)

Co myślicie o tej ofercie?

 

Ja myślę, że to bajka, ale przecież cuda się zdarzają (szczególnie nad Wisłą, heh) zatem łap okazję i podpisuj umowę. Tylko koniecznie wrzuć relatywnie dużą karę umowną za niedotrzymanie ceny/terminu.

 

Nawet biuro projektowe wyceniło stan develperski na 351 tys. a wiadomo, że te wyceny są zazwyczaj niedoszacowane...

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem,

 

Pod jaki powiat podlegasz? To nie starostwo odbiera budynek, tylko powiatowy nadzor budowlany. Nakielski nadzor budowlany wymaga badania wody na 100%, sam to przechodzilem. Faktycznie nie ma za bardzo komu zlecic badania poza Sanepidem, ale sa rozne Sanepidy :-) Bydgoski faktycznie chce ponad 600 PLN, ale ja zrobilem w Nakle za 440 - mikrobiologia i fizyko-chemia.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

 

Racja, racja. Zadzwoniłam do Starostwa, a tam mnie przekierowali do nadzoru budowlanego i to pan z nadzoru udzielił mi tych informacji. Podlegam pod bydgoski. Kier-bud., która będzie odbierać budynek, też potwierdziła, że badania wody nie są konieczne. Jak widać co nadzór, to obyczaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dot. badania wody ze studni, które jest potrzebne do odbioru budynku. Czy ktoś je robił i gdzie? Czy można je wykonać gdzieś indziej, niż w Sanepidzie? Pytałam o cenę tamże i szczęka mi trochę opadła. Pełne badanie chemiczno-bakteriologiczne, które podobno jest konieczne do odbioru, kosztuje 630 zł + koszty dojazdu na działkę. Czy można to zrobić gdzieś indziej taniej???

W Sanepidzie w Toruniu robiłam za 300 zł. Faktycznie było konieczne do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doradzi mi ktoś do jakiich hurtowni budowlanych uderzyć - budowa na trasie Bydgoszcz-Toruń (okolice Złejwsi Wielkiej) - w tym roku stan surowy otwarty. Zależy mi oczywiście na dobrych cenach i możliwościach negocjacyjnych. Biorę pod uwagę Mat-bud ze Złejwsi Małej - ale co oprócz nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doradzi mi ktoś do jakiich hurtowni budowlanych uderzyć - budowa na trasie Bydgoszcz-Toruń (okolice Złejwsi Wielkiej) - w tym roku stan surowy otwarty. Zależy mi oczywiście na dobrych cenach i możliwościach negocjacyjnych. Biorę pod uwagę Mat-bud ze Złejwsi Małej - ale co oprócz nich?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas robila ekipa Katafiasza

zmienilam komorke i zagubilam numer - ale jego nazwisko i numer kom pojawial sie na forum wielokrotnie. Polecam, byli w miare solidni. Podlogowki mialam niewiele - z 40 m ale nie mamy zastrzezen

Katafiasz tel. 609516924

wlasnie

dzieki

 

tez nie sadze by podlogowka byla skomplikowanym problemem - w koncu teraz maja ja prawie wszyscy a ta ekipa robila codziennie gdies posadzke - przynajmniej za naszych czasow - wiec doswiadczenie musi miec. Byle nie chodzili po instalacji buciorami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...