Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

która wie jak to zrobić przy podłogówce

 

Tak z czystej ciekawosci, bez podtekstow: a co wiecej musi wiedziec gosc od posadzek przy podlogowce w porownaniu do braku podlogowki?

 

Michal

 

- że należy użyć plastyfikatora

- że nie należy używać ławeczek z kolcami (niektórzy używają takowych, żeby nie "zadeptać" betonu przy poprawkach)

- że nie należy zbytnio po tym skakać

 

i to chyba tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy doradzi mi ktoś do jakiich hurtowni budowlanych uderzyć - budowa na trasie Bydgoszcz-Toruń (okolice Złejwsi Wielkiej) - w tym roku stan surowy otwarty. Zależy mi oczywiście na dobrych cenach i możliwościach negocjacyjnych. Biorę pod uwagę Mat-bud ze Złejwsi Małej - ale co oprócz nich?

 

Sprubuj w JAKU niedaleko Mat-Budu - dostarczają od ręki, a w Mat-Budzie termin przewozu kilka razy mi zwykle zmieniali - po 100 razy mósiałem tłumaczyć jak na budowe dojechać a w Jaku jest jedna ekipa do rozwozu i jak raz wytłumaczysz to ci zawiozą i rozładują i w sumie max za 20 zł a jak wiekszy zaakup to za darmo.

 

W Mat-Budzie trochę na lepsze sie zmieniło bo mały zastuj na rynku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawiona mi cena to 280 tys. zł brutto..

 

Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

 

Co myślicie o tej ofercie?

 

wybudujesz, ale jest to wielki wysiłek organizacyjny i mnóstwo nerwów. Nie wiem jak masz sprecyzowaną ofertę, na ile dokładnie opis materiałów i sposobu wykonania.

 

Z moich doświadczeń wynika, że sposób realizacji pszczególnych prac i dobór materialów jest bardzo elastyczny. Firma deweloperska może naprawdę dużo zaoszczędzić, używając słabszych materialów, i tańszych technik. Będzie pozornie wyglądało ok, ale może wyleźć po kilku latach. Przykład:

- zbyt miękki styropian

- beto słabej jakości (nagminne, znam nawet taką cementownię w okolicach bydgoszczy)

- zbyt cienkie izolacje

- brak przygotowania podłoża przed wylaniem chudziaka

- słaba impregnacja więźby

- zbyt duży rozstaw wieszaków na płyty kartonowo gipsowe

- chińskie kable w ścianach

- czy zrobić deskowanie dachu, czy folię

 

tyle mi do głowy przychodzi, ale to są codzienne dylematy i często zastanawiam się, czy wydać na coś 100, 200, czy 300 PLN.

Odpowiedz sobie, do jakiego wyboru będzie się skłaniał deweloper. Chociaż nie twierdzę, że to jest zasadą. Nie wiem, po prostu moją chałupę buduję systemem gospodarczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając różne tematy można wywnioskować, że za tyle to nawet systemem gospodarczym nie wybuduję.

 

Moim zdaniem faktycznie bedzie trudno za 280kPLN postawic dom, z ktorego bedziesz zadowolony na dluzsza mete. Tak jak wspomnial Marek, dobor materialow to klucz do sprawy. Celem kazdego developera jest zbudowac jak najtaniej i sprzedac jak najdrozej. Jesli ty w najnizszym wariancie nie bylbys w stanie zbudowac za te cene przy pelnym swoim zaangazowaniu, a developer musi wynajac podwykonawcow i nie robi tego bezinteresownie, to na czym zaoszczedzi? Poza tym nawet w wariancie developerskim plus, o jakim wspominasz, caly czas pozostaje ci wiekszosc wykoniczeniowki, wyposazenie i obejscie...

 

Wytrwalosci w bojach!!! oby sie udalo jak najlepiej i jak najtaniej :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział coś takiego:

 

w jakimś sklepie? Bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć... :(

 

U nas nie widziałem, ale może "przy okazji": Spedbud Inowrocław

 

Dzięki - jak nie wymyślę nic innego to podjadę, bo cena w jedynym miejscu, które w Bydzi znalazłem (Wavin) zabija - ponad 90zł za sztukę :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu, jak to miło siedzieć sobie i czytać o waszych domkach które się budują lub zbudowały. Niestety my utknęliśmy na etapie papierkowym. Sezon urlopów się niemiłosiernie zaczął w związku z czym pani ze starostwa nie mogła się skontaktować z geodetą który niewiedzieć czemu nie wykonał poleceń, pan w energetyce patrzy z politowaniem i mówi : przyszłaby pani w grudniu to by było od ręki a teraz... (nie kończy), pani z gminy co ma wykonać wypis i wyrys na zwolnieniu .... ale to nic mam nadzieję że w końca lipca podołają z a potem do adaptacji. Ciekawe czy jest ktoś kto kładł strop żerański? Nam kierbud powiedział że jest tańszy, szybszy w montażu i lżejszy i poleca. Macie jakieś doświadczenia? Powiedzcie czy cena jaką nam powiedział kierbud z ekipą (ok 90 tyś) za kompleksowe wykonanie od zero po koniuszek dachu to dużo? Pozdrawiam i dla pocieszenia ...pogoda ma się poprawić ;-)

pap

 

Cześć sąsiadko

 

Musisz napisać co wchodzi w te 90 tys. Jeżeli robocizna, maszyny, materiały itp to zadziwiająco tanio (właściwie nierealne). Jeżeli tylko robocizna to raczej dorgo. My płaciliśmy w zeszłym roku za postawienie domu, więźby, pokrycia dachówką, ogrodzenia z siatki, szamba itp. ok. 55 tys. W tej chwili nasza ekipa robi kostkę u sąsiada, więc jak będziesz na działce zapytaj czy nie podjęli by się budowy. My (ja i sąsiad) możemy ich polecić z czystym sumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział coś takiego:

 

w jakimś sklepie? Bo szukam i szukam i nie mogę znaleźć... :(

 

U nas nie widziałem, ale może "przy okazji": Spedbud Inowrocław

 

Dzięki - jak nie wymyślę nic innego to podjadę, bo cena w jedynym miejscu, które w Bydzi znalazłem (Wavin) zabija - ponad 90zł za sztukę :roll: :roll: :roll:

to to? http://allegro.pl/item674520170_czwornik_kanalizacyjny_naroznik_fi_110x90_st.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...