Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie do właścicieli psów. Gdzie można w miarę niedrogo kupić budę dla psa w okolicach Bydgoszczy. Zalezy mi na ocieplanej budzie dla psa dość dużego (jak podrośnie powinien ważyć ok 35kg).

Czy 600 zł za taką bude to wygurowana cena?

 

Ostatnio buda była do wylicytowania na Murowańskim pikniku poszła za mniej niż 150zł :D, można by podpytać tego co robił, czy powtórzy dzieło i może polepszy :) i jaka ma być ze szczegółami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wójt Gminy Białe Błota

zawiadamia mieszkańców Gminy Białe Błota

o zebraniach mieszkańców

w sprawie przeprowadzenia konsultacji na temat zmiany granic Gminy Białe Błota

 

poprzez odpowiedź na pytanie o treści:

§ Czy jesteś za zmianą granic gminy polegającą na włączeniu do Miasta Bydgoszczy terenów Gminy Białe Błota , określonych w uchwale nr XLVIII/705/09 Rady Miasta Bydgoszczy z dnia 27 maja 2009 r.?

 

Szczegółowe informacje w sprawie zarządzonych konsultacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Białych Błotach przy ul. Szubińskiej 7, pokój nr 4, od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 16.00, w piątek 8.00 – 14.30.

 

Zebrania odbędą się o godzinie 18.00

według następującego kalendarza:

13 lipca – Łochowice, Lisi Ogon, Ciele,

20 lipca – Zielonka i Prądki, Trzciniec, Łochowo, Murowaniec,

27 lipca – Przyłęki, Kruszyn Krajeński, Białe Błota.

 

Osoby, które w wyznaczonym terminie nie oddały głosu na zebraniu, mogą wziąć udział w konsultacjach w okresie:

- 4 kolejnych dni po terminie zebrania w miejscu wskazanym w Zawiadomieniu o zebraniu mieszkańców,

- od 13 lipca do 10 sierpnia 2009 r. w pokoju nr 1 Urzędu Gminy Białe Błota w godzinach pracy Urzędu.

 

W wyniku zmian granic Gmina Białe Błota straci rocznie 600 000 złotych

wpływów z podatku a powierzchnia zmniejszy się o 664 ha.

 

 

Zastępca Wójta Gminy Białe Błota

/-/ Krzysztof Jankowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie. Kupilismy jakies 4 miesiace temu działkę. Sprzedawca mowil nam dosłownie" tu macie juz studnie", prąd bedzie za ok. 2 miesiace..."Wszystko pięknie-slicznie! I wiecie co... teraz owa była wlascicielka działki przychodzi do nas i chce za studnie 1000zł mówiąc że jeśli za nią nie zapłacimy to ona bierze pompe, kabel, wyciąga rurę, kręgi i ją zasypuje...o prądzie nie wspominam, bo do dziś go nie ma.

Waszym zdaniem ma ona jakiekolwiek prawo do ingerowania w naszą posiadłośc?

Niestety jutro ruszamy w bój, chyba policja będzie potrzebna:/

I na co to komu....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

natix sytuacja nie wesoła :roll: ale wyjścia są wg mnie dwa:

1. niech kobieta zabiera to co chce (na zasadzie, ze nie dacie jej zarobic 1000 zł) a sami sobie założycie nową studnię. Na pewno wyjdzie sporo drozej, ale niech jej ta pompa w gardle stanie ...

 

2. albo do prawnika

W drugim przypadku straconych więcej nerwów w pierwszym straconych więcej pieniędzy.

A co macie w umowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA

Chcę sprostowac jedną rzecz: nie wiem dlaczego piszecie (na priva :D ) drodzy forumowicze z naszej grupy po namiary na ekipę od płotu.

Nigdy nie pisałam że mam takowy namiar.

Mam namiar na ślusarza (zresztą od dakota), który zajmuje się ślusarskimi rzeczami. Nam zrobił takie coś (chyba się nazywa podstawa) co jest potrzebne do bramy przesuwnej. Za 3 razy mniejsze pieniadze niż chciała taka jedna ekipa ślusarska :evil: . Potem jak będziemy mieli słupki zrobi nam kątowniki/płaskowniki do przymocowania sztachetek, oraz bramę przesuwną i furtkę.

 

Podmurówkę pod to ogrodzenie robiliśmy samodzielnie (tzn. mój mąż i tata) :D .

Tak samo pod siatkę.

 

Ale namiar na ślusarza mogę dac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam pytanie. Kupilismy jakies 4 miesiace temu działkę. Sprzedawca mowil nam dosłownie" tu macie juz studnie", prąd bedzie za ok. 2 miesiace..."Wszystko pięknie-slicznie! I wiecie co... teraz owa była wlascicielka działki przychodzi do nas i chce za studnie 1000zł mówiąc że jeśli za nią nie zapłacimy to ona bierze pompe, kabel, wyciąga rurę, kręgi i ją zasypuje...o ......

 

Uśmiałem się do łez :D , oczywiście nie z waszego problemu tylko z tej "byłej właścicielki " . Ciekawe czy jak ta działka miałaby wodę podłączoną z wodociągów czy wykopywałaby rurę wraz z całym przyłączem :lol: . Takie rzeczy to mogła sobie robić przed sprzedażą ale postępowanie takie oczywiście obniża wtedy wartość działeczki . Teraz to ona nawet nogi tam nie może postawić bo to wasza własność a nie jej . Jak tylko przystąpi do usuwania tej studni to sfilmujcie całe zdarzenie informując ją o tym fakcie i koniecznie wezwijcie policję ....dobrze by było aby byli jeszcze inni świadkowie którzy zaświadczą na wasza korzyść .

Była właścicielka może dochodzić swoich praw tylko przed sądem , nie może odbierać żadnych przedmiotów siłą , nawet jeżeli były by jej własnością .

Pozdrawiam

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROSIMY O RADĘ!

Budujemy dom (10 km od Torunia). Poszukujemy informacji o dobrej, sprawdzonej ekipie która wykona nam solidnie zadaszenie domu (do stanu surowego otwatego)(więźba+połacie+papa/1 etap). Planujemy to na jesień br. Pierwotnie planowaliśmy na jesieni br. przykrycie domu zgodnie z projektem - czyli dachówką ceramiczną ale wtedy winny być równolegle montowane okna dachowe, rynny, itp. (czytaj: kaska, kaska, kaska... cd.) To oczywiście koszty, potrzeba pilnowania, ITD... A ponieważ BANKOM MÓWIMY NIE !!! - to rozważamy tylko więźba + pokrycie + papa/ ew. gonty papowe/ dla stanu surowego otwartego domu. Wyk. więźba + połacie dachowe pokryte gontem papowym na wysezonowanie zostawienie na zimę, wiosnę 2010 a może lepsze czasy... (bez wycinania otworów i montowania okien dachowych i rynien - te będziemy montować w terminie późniejszym...) Poczekamy spokojnie na ustabilizowanie gospodarki... A jak trochę sami nazbieramy pieniążków... to zaczniemy inwestować w dom... aż dojdziemy do ceramicznej dachówki, rynien itp. To tyle na pierwszy raz...

UPRZEJMIE PROSIMY O UDOSTĘPNIENIE NAMIARÓW NA SOLIDNĄ EKIPĘ cieśli/dekarzy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez nie sadze by podlogowka byla skomplikowanym problemem - w koncu teraz maja ja prawie wszyscy a ta ekipa robila codziennie gdies posadzke - przynajmniej za naszych czasow - wiec doswiadczenie musi miec. Byle nie chodzili po instalacji buciorami

 

Doświadczenie nie pomogło - przy chodzeniu z wężem udało im się wyrwać z rozdzielacza jedną rurkę, a że było ponad 3 bar w instalacji, to przed kontynuacją musieli trochę polatać ze szmatami :)

 

Ale ogólnie zrobione OK i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa do maszynowych tynków cementowo-wapiennych pilnie poszukiwana !!!

Pomożecie ???

 

Jedyne co mogę poradzić to wejdź na stronę Anonsów i poszukaj ekip.

 

Potem obdzwoń je i dokładnie wypytaj.

potrafią nieźle rozbawić np.:

nie robią sufitów w c-w tylko gipsowe bo to ciężka praca - ale o tym dowiedziałem sie dopiero na wizycie na budowie

lub że za krawędzie dodatkowa kasa - pytaj czy robią zacierkę wapienną i ile dodatkowo liczą, abyś się nie zdziwił - ekip do tynków cementowo wapiennych nie jest wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz na terenie sołectw Łochowa, Łochowic, Ciela, Murowańca oraz Kruszyna Krajeńskiego

 

W związku z realizowanymi inwestycjami dotyczącymi gazyfikacji obszarów Gminy Słupsk, PGNiG Pomorski Oddział Obrotu Gazem informuje, że istnieje możliwość przyłączenia się do sieci gazowej. W załącznikach umieszczonych poniżej znajda Państwo instrukcję (krok po kroku) dotyczące przyłączenia do sieci gazowej oraz informacje dotyczące gazu ziemnego. W instrukcji zamieszczono także odnośniki do pobrania niezbędnych dokumentów jakie trzeba złożyć w przypadku chęci przyłączenia się do sieci gazowej. Wszelkie zapytania dotyczące obszarów, na których realizowane są inwestycje, a także terminy ich realizacji uzyskają Państwo pod numerami telefonów jednostki terenowej ul. Jagiellońska 42, 85-097 Bydgoszcz

tel. (052) 376-13-41,44 oraz 691-120-906

 

 

To tak dla informacji wszystkich zainteresowanych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...