Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pilnie poszukuję ekipy do zrobienia prostego płotu. (podmurówka betonowa, słupki i siatka). Jakieś 100 m bieżących. Wysokośc podmurówki - jakieś 0,5 m. Bardzo prosze o pomoc.

 

Jak pilnie miałoby to być? Czy nie lepiej zastosować prefabrykowaną podmurówkę, bo przy kosztach siatki lana mija się trochę z celem (koszty).

 

Jak będzie tania i dobra ekipa - to poczekam z miesiąc.

Musi być lana podmurówka - Bedzie jednocześnie murem oporowym z 30 cm muszę podnieść pozim ziemii - mam niżej niż droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czolem,

 

W ramach porzadkow mam do oddania za symboliczne kwoty:

 

1. Cala paleta Ytonga PP2/0,4 S+GT, rozmiar 599x400x199. Na palecie sa 32 bloczki. Na zdjeciu paleta jest zafoliowana, ale obecnie folii juz nie ma, bo musialem przeniesc palete w inne miejsce.

 

http://img156.imageshack.us/img156/9059/080919590.jpg

 

2. Sporo calych lub lub pocietych bloczkow Ytong, glownie 40-tki. Rowniez kilka elementow docieplenia wienca Ytong.

 

http://img404.imageshack.us/img404/5936/080919593.jpg

 

3. Narzędzia do budowania z Ytonga: pila widiowa, kielnie 40 i 25 cm, rylec, prowadnica kątowa.

 

4. Rozne drobne rzeczy typu kilka sztuk wkladow ceramicznych Schiedla 18 lub 20 cm, prawie cala rolka folii budowlanej, a pewnie troche innych potrzebnych do budowy rzeczy tez sie znajdzie.

 

Chetnych zapraszam na priv.

 

Pozdrawiam,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkolenia to dla mnie jeszcze odległy temat. Na razie mam szczeniaka, którego wyprowadziłem po tygodniu z nowego domu na taras, bo za kolejny tydzień dom wyglądałby jak stara buda. Szkolić psy mozna jak mają przynajmiej pół roku,więc na razie chcę mu zafundować dach nad głową na deszczowe wieczory

 

mylisz się zacznij chodzić do jakiegoś przedszkola chodzi też o kontakt psa i innymi psiakami bo potem może być różnie szkolenie od jak najmniejszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy rozglądać się za kuchnią - tak do 20 tys. :roll: (bez sprzętu). Marzy mi się biała/biaława lekko angielska, chociaż możliwe, że się mi odmieni po zobaczeniu czegoś fajnego. Możecie polecić jakieś studio mebli/stolarza, który jest w stanie zmieścić się w tej cenie? Bardziej zależy mi na dokładności wykonania niż na "wypasie".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilnie poszukuję ekipy do zrobienia prostego płotu. (podmurówka betonowa, słupki i siatka). Jakieś 100 m bieżących. Wysokośc podmurówki - jakieś 0,5 m. Bardzo prosze o pomoc.

 

Jak pilnie miałoby to być? Czy nie lepiej zastosować prefabrykowaną podmurówkę, bo przy kosztach siatki lana mija się trochę z celem (koszty).

 

Jak będzie tania i dobra ekipa - to poczekam z miesiąc.

Musi być lana podmurówka - Bedzie jednocześnie murem oporowym z 30 cm muszę podnieść pozim ziemii - mam niżej niż droga.

 

PW poszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy rozglądać się za kuchnią - tak do 20 tys. :roll: (bez sprzętu). Marzy mi się biała/biaława lekko angielska, chociaż możliwe, że się mi odmieni po zobaczeniu czegoś fajnego. Możecie polecić jakieś studio mebli/stolarza, który jest w stanie zmieścić się w tej cenie? Bardziej zależy mi na dokładności wykonania niż na "wypasie".

 

Futura na Gdańskiej albo przy Pizza Mario przy skrzyżowaniu Gdańska Kamienna.

Zastanawiałem się między tymi dwoma i zrobiła mi Futura.

Sprzęt głównie Electro.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA PRZYPOMNIENIA

Głosowanie odbędzie się na zebraniach oraz podczas dyżurów w poszczególnych sołectwach według następującego kalendarza:

Terminy zebrań: - 27 lipca – Przyłęki, Kruszyn Krajeński, Białe Błota.

 

Rozpoczęcie zebrań o godz. 18.00 we wszystkich miejscowościach.

Mieszkańcy, którzy nie oddali głosu na zebraniu, mogą to zrobić w punktach konsultacyjnych. Dyżury w punktach konsultacyjnych w poszczególnych sołectwach będą się odbywać w godzinach 16.00 - 17.30, wg przedstawionego poniżej harmonogramu.

Harmonogram dyżurów konsultacyjnych:

Lp.

 

Sołectwo

 

Miejsce dyżurów

 

Data przeprowadzenia dyżurów w poszczególnych sołectwach

1.Białe Błota

 

Szkoła Podstawowa, ul. Centralna 27, od 28.07.09r. do 31.07.09r.

 

3. Kruszyn Kraj.

 

Świetlica Wiejska, ul. Świerkowa, od 28.07.09r. do 31.07.09r.

 

6. Łochowo,

Wiejski Ośrodek Kultury, ul. Jałowcowa 7, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

7. Murowaniec,

Świetlica szkolna, ul. Staroszkolna 13, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

8. Przyłęki

 

Szkoła Podstawowa, ul. Zabytkowa 5, od 28.07.09r. do 31.07.09r.

 

9. Zielonka i Prądki

 

Szkoła Podstawowa, ul. Bydgoska 11, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

10. Trzciniec

 

Świetlica wiejska, ul. Gminna 19, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

Swój głos można także oddać w siedzibie Urzędu Gminy Białe Błota (w godzinach pracy urzędu) – pokój nr 1, Biuro Obsługi Klienta, w terminie od 13 lipca do 10 sierpnia 2009 r.

W najbliższym czasie mieszkańcy Gminy będą mogli zagłosować także za pośrednictwem Internetu, poprzez oficjalną stronę Urzędu Gminy Białe Błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DLA PRZYPOMNIENIA

Głosowanie odbędzie się na zebraniach oraz podczas dyżurów w poszczególnych sołectwach według następującego kalendarza:

Terminy zebrań: - 27 lipca – Przyłęki, Kruszyn Krajeński, Białe Błota.

 

Rozpoczęcie zebrań o godz. 18.00 we wszystkich miejscowościach.

Mieszkańcy, którzy nie oddali głosu na zebraniu, mogą to zrobić w punktach konsultacyjnych. Dyżury w punktach konsultacyjnych w poszczególnych sołectwach będą się odbywać w godzinach 16.00 - 17.30, wg przedstawionego poniżej harmonogramu.

Harmonogram dyżurów konsultacyjnych:

Lp.

 

Sołectwo

 

Miejsce dyżurów

 

Data przeprowadzenia dyżurów w poszczególnych sołectwach

1.Białe Błota

 

Szkoła Podstawowa, ul. Centralna 27, od 28.07.09r. do 31.07.09r.

 

3. Kruszyn Kraj.

 

Świetlica Wiejska, ul. Świerkowa, od 28.07.09r. do 31.07.09r.

 

6. Łochowo,

Wiejski Ośrodek Kultury, ul. Jałowcowa 7, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

7. Murowaniec,

Świetlica szkolna, ul. Staroszkolna 13, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

8. Przyłęki

 

Szkoła Podstawowa, ul. Zabytkowa 5, od 28.07.09r. do 31.07.09r.

 

9. Zielonka i Prądki

 

Szkoła Podstawowa, ul. Bydgoska 11, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

10. Trzciniec

 

Świetlica wiejska, ul. Gminna 19, od 21.07.09r. do 24.07.09r.

 

Swój głos można także oddać w siedzibie Urzędu Gminy Białe Błota (w godzinach pracy urzędu) – pokój nr 1, Biuro Obsługi Klienta, w terminie od 13 lipca do 10 sierpnia 2009 r.

W najbliższym czasie mieszkańcy Gminy będą mogli zagłosować także za pośrednictwem Internetu, poprzez oficjalną stronę Urzędu Gminy Białe Błota.

 

yyyy

ale o co chodzi?? :roll: :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Sicienko to moja gmina i nie doszly mnie sluchy by chciano przylaczyc czesc gminy do Bydgoszczy

Jedna czesc Osowej Gory ta po ktorej jest Netto nalezy do Sicienka i wiele razy probowano ja wlaczyc ale mieszkancy oczywiscie nie wyrazili zgody. Juz predzej zawalczono by o Osowa Gore gdzie sa markety, bloki i mnostwo podatnikow - niz male miejscowosci poza Bydgoszcza. Tak mysle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, Sicienko to moja gmina i nie doszly mnie sluchy by chciano przylaczyc czesc gminy do Bydgoszczy

Jedna czesc Osowej Gory ta po ktorej jest Netto nalezy do Sicienka i wiele razy probowano ja wlaczyc ale mieszkancy oczywiscie nie wyrazili zgody. Juz predzej zawalczono by o Osowa Gore gdzie sa markety, bloki i mnostwo podatnikow - niz male miejscowosci poza Bydgoszcza. Tak mysle

 

Ja podawałam informacje dla Gminy Białe Błota, bo do tej należymy. Z Sicienka, też mają włączyć kawałek ziemi do miasta, ale jakie działania robi Gmina to trzeba poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero
Witam wszystkich,

 

Czy ktoś miał doczynienia z pracownią projektową "KRESKA" z Gdańskiej???

 

Bardzo proszę o info...

 

Pozdrawiam

 

 

Nie polecam. Mistrzyni świata w robieniu pomyłek. Błędy w obliczeniach, nieterminowość, totalny brak profesjonalizmu.

 

Nie lepiej znanym nickiem wyrazić swoją opinię?

Ta tutaj z JEDNYM postem sugeruje raczej złośliwość.

Mnie by się nie chciało zakładać nowego profilu.

Żadna to informacja - totalnie nieuczciwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z usług projektantki wnętrz, która miała biura pod tym samym adresem. Nie była to pracownia Kreska, ale Panie siedziały w sąsiednich pomieszczeniach, więc nie wiem czy były ze sobą w jakiś sposób związane oprócz "przypadkowego sąsiedztwa" czy tez nie.

Współpraca przebiegała w modelowo naganny sposób. Niedotrzymuję terminów, nie słucham czego oczekuje Klient, nie mam pomysłu i za wszystko wołam kasę.

Jeżeli to oddzielne firmy, to przepraszam za skojarzenia, jeżeli jednak są w jakiś sposób powiązane zalecam ostrożność.

 

Namiary na moją "projektantkę wnętrz" mogę przesłac na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Czy ktoś miał doczynienia z pracownią projektową "KRESKA" z Gdańskiej???

 

Bardzo proszę o info...

 

Pozdrawiam

 

 

Nie polecam. Mistrzyni świata w robieniu pomyłek. Błędy w obliczeniach, nieterminowość, totalny brak profesjonalizmu.

 

Nie lepiej znanym nickiem wyrazić swoją opinię?

Ta tutaj z JEDNYM postem sugeruje raczej złośliwość.

Mnie by się nie chciało zakładać nowego profilu.

Żadna to informacja - totalnie nieuczciwa.

 

 

Na jakiej podstawie wnosisz, ze nieuczciwa? Zapraszam na priv, celem przedstawienia dowodow na pismie-nota bene podpisanym przez biuro projektowe KRESKA.

Dlugo zastanawialam sie nad napisaniem posta o "profesjonalnym" projektowaniu Kreski, ale uwazam, że pomylki w/w sa tak rażące, ze nie powinny nigdy zaistnieć w wykonaniu osob z uprawnieniami. Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z uslug w/w aby uniknąc w późniejszym czasie klopotów z urzędami, wykonawcami i ponoszenia kosztow dodatkowych.

w moim projekcie byly miedzy innym nastepujace błędy:

Okap w kuchni mial wisiec na oknie i tam była wentylacja

okna siegały wyżej niz belka nad nimi ( dobrze, ze najpierw sprawdzilam a poźniej zamawialam okna) ,

kotłownia na paliwo stałe jest zaprojektowana tak,

ze nie miesci sie w niej piec z podajnikiem itd, itd.

Moglabym wymieniac jeszcze długo. Na szczęście zauwazyłam te błedy w pore ( niestety nie wszystkie), jeszcze na etapie wykonawczym fachowcy lapali sie za glowe widzac pewne rozwiazania wynikajace z rysunków.

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Wcale nie próbowałem bronić "KRESKI" bo nie znam ich.

Chciałem zwrócić uwagę, że zakładanie nicka po to by wyrazić o kimś negatyw budzi wątpliwości co do uczciwości danej wypowiedzi.

Ja się nie wstydzę wyrazić swojego zdania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie próbowałem bronić "KRESKI" bo nie znam ich.

Chciałem zwrócić uwagę, że zakładanie nicka po to by wyrazić o kimś negatyw budzi wątpliwości co do uczciwości danej wypowiedzi.

Ja się nie wstydzę wyrazić swojego zdania.

Pozdrawiam

 

 

Mój nick został założony dużo wcześniej i służy do logowania sie i wyrażania opini na Forum a nie został załozony w celu o jaki mnie posądzasz. Do tej pory używałam logowania do priva, ale na ten konkretny temat musialam sie wypowiedzieć na forum, poniewaz błędy jakie popełniają panie z Kreski sa karygodne i wole ostrzec innych przed nimi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...