Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość OtoKero

Zabezpieczenie przed przegrzaniem jest oczywiście wymagane ale tym "zajmuje" się elektronika oraz zawory termostatyczne.

Bufor absolutnie nie jest urządzeniem koniecznym.

Dopowiem tyle, że bufor odbiera ciepło a niekoniecznie będzie potrzeba z niego skorzystać.

Jak ktoś się uprze to będzie go miał ale nie jest to szczyt ekonomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość OtoKero

Każdy ma swoje racje, jedni mniej lub więcej wiedzą. Nie zamierzam oceniać Twojej wiedzy natomiast chcę podtrzymać swoje zdanie w kwestii bufora.

Ogrzewając jesienią czy wiosną kominkiem kiedy masz tylko podłogówkę to myślę, że nie jest to rozwiązanie najlepsze.

Kiedy wrócisz do domu i napalisz w kominku to pomieszczenie gdzie jest kominek od niego samego w jakiś sposób się ogrzeje. Natomiast podłoga zacznie się ogrzewać dopiero kiedy w kominku zgaśnie ale i nie zagrzeje się skutecznie bo ciepło przestanie być produkowane przez kominek. I tu pewnie już się cieszysz, że w tym przypadku bufor to idealne rozwiązanie - moim zdaniem wcale nie.

Ogrzewanie podłogówki wyłącznie z bufora to nieporozumienie. Muszą być dodatkowe pompy dla samego bufora a i kiedy nie będzie dostarczana do niego nowa porcja ciepła to jego efektywność staje się niewiele znacząca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być cena za SSO -Gracjan2 http://www.domenaprojekt.pl/pr/opis/n/7.aspx ? Pierwszy wykonawca podał 50kzł za fundamenty z izolacją i dociepleniem , parter i poddasze z kominami systemowymi oraz schody. Beton z gruchy , koszt koparki po mojej stronie . Bez dachu , tarasu. Wydaje mi się , że przesadził.

Istotnie troszkę drogo. Na 100% znajdziesz taniej. Przy czym warto by się dowiedzieć jak ten wykonawca stawia domy. Można ciągle wynajdować tańsze ekipy ale w końcu może się okazać że wykonanie domu będzie pozostawiało wiele do życzenia...

Ze swojej strony jedynie mogę dodać abyś dokładnie doprecyzował co w takich wycenach się mieści...

Przykład:

1. Kominy systemowe - ok, ale czy z obróbką ponad dachem (cegła klinierowa/płytka/tynk)?

2. Na parterze będzie chudziak?zacierany na gładko czy tylko łopatą rozgarnięte? (też takie rzeczy widziałem...)

 

Po prostu jeżeli wszystkiego nie uzgodnisz na początku to możesz być pewien że zostaniesz za to dodatkowo skasowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupię cegłę czerwoną rozbiórkowa (oczyszczoną) pełną, oczywiście w dobrej cenie w pobliżu Bydgoszczy. Jeżeli znacie jakiś kontakt, sami kupowaliście macie z tym doświadczenie liczę na wasze opinie.

 

Tez szukalem i powiem szczerze, ze w przypadku tego towaru dobra cena tez nie idzie w parze z jakoscia. Mozesz znalezc cos za 50 czy 60gr, ale polowa cegiel to rozpadowa, brudne od zaprawy itp. Ja ostatenicze kupilem od tego goscia z Allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=8985754

 

Material pochodzil z rozbiorki budynkow po PKP. Cegly byly zlokalizowane na trasie Bydgoszcz - Swiecie w okolicy Trzeciewca (Zawada). Ostatecznie po zuzyciu wszystkich palet ok. 20% cegiel bylo uszkodzonych (typu pekniecie, oblamany rog itp). W moim przypadku dopiero zima pokaze, ile te cegly sa warte. Jesli byly dobrze wypalone, to nie powinny ciagnac wilgoci i mroz ich nie rozsadzi. U mnie cegly poszly na sciezki, podjazd i taras:

 

http://img141.imageshack.us/img141/4175/dsc7159q.jpg

 

Niestety nie mialem po reka zdjecia bez osoby.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ponawiam pytanko.

 

Komu można zlecić adaptację projektu gotowego z Bydgoszczy lub powiatu nakielskiego? Znacie kogoś kto podpowie i doradzi jak trzeba??

 

I jeszcze jedno... szukam kierownika budowy- budowa w gminie Szubin

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu można zlecić adaptację projektu gotowego z Bydgoszczy lub powiatu nakielskiego? Znacie kogoś kto podpowie i doradzi jak trzeba??

 

I jeszcze jedno... szukam kierownika budowy- budowa w gminie Szubin

 

Jeżeli chodzi o adaptację to nie polecam. Namiary na KB poszły na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę

 

Gdzie można kupic takie ładne kamyczki ozdobne na opaskę domu. Chodzi mi o to żeby były wielkośc 2, 3 cm i miały różne kolory. Bardziej takie jaśniejsze.

Potrzebuję 5 ton, więc skład na Flisackiej nie wchodzi w grę - po prostu wyszłoby za drogo :D

 

Mam możliwośc kupienia ale one są po prostu szare/ takie nijakie/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwośc kupienia ale one są po prostu szare/ takie nijakie/.

Ja mam szare i nie są nijakie :roll: :wink:

Bez urazy oczywiście :roll:

Po prostu szare podobają mi się MNIEJ niż kolorowe i jasne.

 

Na Towarowej w firmie Semmerlock takie kamyczki kosztują 4 zł. za 1 kg :o a ja potrzebuję kilka ton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam możliwośc kupienia ale one są po prostu szare/ takie nijakie/.

Ja mam szare i nie są nijakie :roll: :wink:

Bez urazy oczywiście :roll:

Po prostu szare podobają mi się MNIEJ niż kolorowe i jasne.

 

Na Towarowej w firmie Semmerlock takie kamyczki kosztują 4 zł. za 1 kg :o a ja potrzebuję kilka ton.

W Toruniu te różnokolorowe można kupić w Patio na Kociewskiej po 200 za tonę. Takie zwykłe rzeczne otoczaki są tam po 180 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...