Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tez szukalem i powiem szczerze, ze w przypadku tego towaru dobra cena tez nie idzie w parze z jakoscia. Mozesz znalezc cos za 50 czy 60gr, ale polowa cegiel to rozpadowa, brudne od zaprawy itp. Ja ostatenicze kupilem od tego goscia z Allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=8985754

 

Material pochodzil z rozbiorki budynkow po PKP. Cegly byly zlokalizowane na trasie Bydgoszcz - Swiecie w okolicy Trzeciewca (Zawada). Ostatecznie po zuzyciu wszystkich palet ok. 20% cegiel bylo uszkodzonych (typu pekniecie, oblamany rog itp). W moim przypadku dopiero zima pokaze, ile te cegly sa warte. Jesli byly dobrze wypalone, to nie powinny ciagnac wilgoci i mroz ich nie rozsadzi. U mnie cegly poszly na sciezki, podjazd i taras:

 

http://img141.imageshack.us/img141/4175/dsc7159q.jpg

 

Niestety nie mialem po reka zdjecia bez osoby.

 

Dzięki za odpowiedź na mój post, pytałem o cenę oni chcą 1zł za cegłę rozbiórkowa po tyle brałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To prawda, cena nie jest niska, ale:

- nie chcialbym miec chodnikow ulozonych z nowej cegly, ale to kwestia gustu :)

- jesli mowimy o bruku ukladanym z pelnej cegly, to nawet przy 1 PLN za cegle wychodzi taniej niz polbruk, nie mowiac o granicie. Oczywiscie zgadzam sie - na pewno trwalosc nizsza, ale czego sie nie robi dla zony :-)

 

Z tym cieciem na plytki elewacyjne to faktycznie gosc duzo opowiadal, jak ja z nim rozmawialem o cegle (jakos w kwietniu), ale sam tego nie robil tylko sprzedawal jakiejs firmie z poludnia kraju, ktora po pocieciu, zaimpregnowaniu i polerowaniu sprzedawala m2 za ponad 100 PLN :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez szukalem i powiem szczerze, ze w przypadku tego towaru dobra cena tez nie idzie w parze z jakoscia. Mozesz znalezc cos za 50 czy 60gr, ale polowa cegiel to rozpadowa, brudne od zaprawy itp. Ja ostatenicze kupilem od tego goscia z Allegro:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=8985754

 

Material pochodzil z rozbiorki budynkow po PKP. Cegly byly zlokalizowane na trasie Bydgoszcz - Swiecie w okolicy Trzeciewca (Zawada). Ostatecznie po zuzyciu wszystkich palet ok. 20% cegiel bylo uszkodzonych (typu pekniecie,

 

.....................

 

 

Impregnowłeś ten chodniczek czymś ? Widziałem kiedyś taras wykończony cegłami, po kilku (3-4) latach. Katastrofa. Wszystko pokruszone. Może cegły jakieś lepszejsze masz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To faktycznie kwestia materialu. Jest tu pewna loteria, mysle ze trudno ocenic na poczatku na ile "szczelna" jest cegla. Ja z kolei znam osobe, ktora ma sciezki i pare innych rzeczy z cegly rozbiorkowej od 8 lat i cegla jest jedynie naturalnie wytarta, co tylko dodaje jej uroku. Jesli chodzi o impregnacje, to jeszcze nic nie robilem, ale pare osob podpowiadalo zwykly unigrunt.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp... zdobyc jak to mozna, jezdzili po polach? pytam powaznie... bo nie wiem czy powinienem po rolnikach pojezdzic i popytywac? do lupania itd to sa jakies firmy ktore sie oficjalnie w to bawia i maja sprzet? czy tez wystarczy pogadac z jakims murarzem ktory ma silna reke i potrafi przywalic mlotem 5kg? moze ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o kupno kamienia polnego to pierwsze co uderzyłabym na twoim miejscu do zwykłego rolnika ze wsi... im taki kamień jest niepotrzebny wiec sprzedadzą go za mniejszą kwotę niż w "sklepie"... wiem ze w okolicach g-dza mozna kupic za 60zł za tonę, sprawdz ile u was ...

 

a z tym jeżdzeniem po polach ja już mam wyprobowane :lol: naprawde tam leżą skarby!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odp... zdobyc jak to mozna, jezdzili po polach? pytam powaznie... bo nie wiem czy powinienem po rolnikach pojezdzic i popytywac? do lupania itd to sa jakies firmy ktore sie oficjalnie w to bawia i maja sprzet? czy tez wystarczy pogadac z jakims murarzem ktory ma silna reke i potrafi przywalic mlotem 5kg? moze ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia?

Trochę jeździli, ale większośc dostali od ciotki, która odziedziczyła warsztat przy którym leżała góra kamieni :D . Łupał im kamieniarz, który zajmuje się obróbką kamienia. On też może to ułożyć, ale akurat nie miał czasu, więc wzięli zwykłych "układaczy kostki". Jak by co, to ewentualnie mogę poprosić rodziców o namiar na tego kamieniarza. Myślę, że jak masz budowę w Złejwsi, to by nie było problemu (moi rodzice w Rozgartach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...