Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość OtoKero
ja mojego tartaku nei polecam, zresta i tak chyba nie po drodze

 

wpadlam nadmienic ze centrum ogrodnicze na Grunwaldzkiej do 25 wrzesnia prowadzi wyprzedaz drzew i krzewow - wszystko minus 40 %

Oplaca sie zwlaszcza na duzych okazach. Nabylam sporego klona palmowego za 35 zl, berberysy po 6 zl wychodza...mozna zasilic swoje ogrodki :D

 

Ciekawe, ciekawe. Pojadę tam tylko prosze numer Grunwaldzka ile?

 

Skoro mkkafe nie odpowiada to powiem Ci, że to centrum mieści się zaraz za wiaduktem na Grunwaldzkiej po prawej stronie. Przejeżdżasz pod wiaduktem od strony Ronda Grunwaldzkiego i robisz nawrót na prawo w stronę wiaduktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mojego tartaku nei polecam, zresta i tak chyba nie po drodze

 

wpadlam nadmienic ze centrum ogrodnicze na Grunwaldzkiej do 25 wrzesnia prowadzi wyprzedaz drzew i krzewow - wszystko minus 40 %

Oplaca sie zwlaszcza na duzych okazach. Nabylam sporego klona palmowego za 35 zl, berberysy po 6 zl wychodza...mozna zasilic swoje ogrodki :D

 

Ciekawe, ciekawe. Pojadę tam tylko prosze numer Grunwaldzka ile?

 

Skoro mkkafe nie odpowiada to powiem Ci, że to centrum mieści się zaraz za wiaduktem na Grunwaldzkiej po prawej stronie. Przejeżdżasz pod wiaduktem od strony Ronda Grunwaldzkiego i robisz nawrót na prawo w stronę wiaduktu.

 

dokladnie

jadac od reala-geant za starym wiaduktem po prawej stronie

ceny ogolnie sa tam dosc wysokie, ale po obnizce 40 % kupowanie tam jest naprawde oplacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

budowa w zlejwsi.

 

Szukam tartaku z tania wiezba - musze kupic belki do podparcia szalunku stropu - przekroj np 8x12.

Moglibyscie sie podzielic namiarami. PW lub publicznie. Dzieki.

 

Sprawdz w tartaku Karolewo, więźba 620 netto. Ogłaszają się na allegro. Jestem na etapie realizacji zamówienia u nich. Do ciebie będzie kawałek drogi ale jak załatwisz tani transport to powinno się opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. w projekcie mam "schemat" schodow.. tzn.. spis ile desek i jakich... gdzie najlepiej z takim zamowieniem podjechac?? chodzi mi o to zeby to byly schody w przyzwoitej cenie a nie jakies kosmosy za 10 tysiecy

 

10 tys za schody to raczej malo

kosmosy zaczynaja sie mniej wiecej od 20 tys

przynajmniej rok temy tak bylo

 

czyli nikt mi nie wytnie kilku desek za mniej niz 10 tys???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. w projekcie mam "schemat" schodow.. tzn.. spis ile desek i jakich... gdzie najlepiej z takim zamowieniem podjechac?? chodzi mi o to zeby to byly schody w przyzwoitej cenie a nie jakies kosmosy za 10 tysiecy

 

10 tys za schody to raczej malo

kosmosy zaczynaja sie mniej wiecej od 20 tys

przynajmniej rok temy tak bylo

 

czyli nikt mi nie wytnie kilku desek za mniej niz 10 tys???

 

 

moze wytnie

nie wiemy z jakiego drewna chcesz miec schody, jaki bieg maja, jakie balustrady itp

Ja mam dwa duze spoczniki, szerokosc stopni 90 cm, dwie wangi, z jesionu..

Gdybym zaprojektowala sobie krecone schodki z trojkatnych stopnic z sosny polakierowanej wyszlaby pewnie zupelnie inna cena.

Zostawiajac kwestie balustrady w spokoju bo ta moze dobic do ceny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek witam wszystkich budujących z okolic, a teraz konkrety.

 

Poszukuje rzeczoznawce, w miarę taniego który sporządza operaty szacunkowe inwestycji akceptowane przez deutsche bank, polecicie kogoś? Będę wdzięczna za info - ile płaciliście i kiedy.

z banku Wam nikogo nie przydzielili???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę schodów to niestety nie ma co liczyć na małe pieniądze. Rozmawiałem kiedyś ze znajmym stolarzem (niestety nie robi schodów) i powiedział mi tak: wszystko co typowe i co można wyprodukować w fabrykach (kanapy, komody, drzwi) są w miarę tanie. To co się robi na wymiar i indywidualne zamówienia np. schody jest piekielnie drogie. Pytałem mojego stolarza dlaczego za drewniany parapet z jesionu wziął 3-krotnie mniej niż za bukowy stopień schodów (mam schody betonowe i kładłem tylko stopnice, więc praktycznie parapet). Wymyślał najróżniejsze bzdury, ale logicznie wytłumaczyć nie potrafił.

Ja wiedziałem, surowy parapet można kupić nawet w Castoramie, nie mówiąc o konglomeratach itp. a stopnice sa robione tylko na zamówienie.

Ot i cała tajemnica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o cenę schodów to niestety nie ma co liczyć na małe pieniądze. Rozmawiałem kiedyś ze znajmym stolarzem (niestety nie robi schodów) i powiedział mi tak: wszystko co typowe i co można wyprodukować w fabrykach (kanapy, komody, drzwi) są w miarę tanie. To co się robi na wymiar i indywidualne zamówienia np. schody jest piekielnie drogie. Pytałem mojego stolarza dlaczego za drewniany parapet z jesionu wziął 3-krotnie mniej niż za bukowy stopień schodów (mam schody betonowe i kładłem tylko stopnice, więc praktycznie parapet). Wymyślał najróżniejsze bzdury, ale logicznie wytłumaczyć nie potrafił.

Ja wiedziałem, surowy parapet można kupić nawet w Castoramie, nie mówiąc o konglomeratach itp. a stopnice sa robione tylko na zamówienie.

Ot i cała tajemnica

 

parapet a stopien od schodow to chyba roznica jest, jesli nie grubosc i glebokosc to na pewno to ze stopnie do schodow trzeba robic klejac go z kilku kawalkow, a parapet z 1 kawalka dechy wytna i tez bedzie ok...

 

poza tym... wiadomo... schody musisz miec jakos oblozone, skoro decydujesz sie na stolarke to czemu cie nie maja skroic, robia to dla ciebie raz powiedzmy na cale zycie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Brakuje mi już sił.

Potrzebuję firmy która zajmie się:

- nawiezieniem ziemii (z 30 wywrotek)

- wyrównaniem terenu

- opaską (chodniczkiem) wokół domu

- podjazdem do garażu

- chodniczkami

- płotem (klinkierowym ) od frontu.

 

To takie różne specjalności

Ale może ktoś ma coś takiego przerobione i może coś polecić.

 

Chciałem sam - ale całe lato minęło i czasu nie ma.

Wiem że przed zima może być problem - to na wiosnę się umówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie :) .

Jest mi niezmiernie miło dołączyć do tak zacnego grona. Bardzo fajnie, że jest takie miejsce gdzie mozna się powymieniać doświadczeniami i poszukać pomocy.

My budujemy nasz domek w Inowrocławiu. Projekt KRYSZTAŁ z pracowni Krajobrazy. Jesteśmy w tej chwili na etapie stropu.

Pozdrawiam wszystkich .

Jola

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] powiedział mi tak: wszystko co typowe i co można wyprodukować w fabrykach (kanapy, komody, drzwi) są w miarę tanie. To co się robi na wymiar i indywidualne zamówienia np. schody jest piekielnie drogie.

[...]

i właśnie to dla mnie jest nielogiczne. Bo jeśli stolarz zrobi jakieś meble typowe, czy nietypowe i wstawia do jakiegoś sklepu to nie wie kiedy odzyska zainwestowane pieniądze i nie wie czy w ogóle ktoś to kupi. A tu klient sam przychodzi, stolarz wie dokładnie co ma zrobić, dostaje zaliczkę na materiały, resztę pieniędzy zaraz po wykonaniu i każe jeszcze za to 3x więcej płacić niż by z nudów sam coś dłubał w zaciszu warsztatu przydomowego. Nie ma żadnego ryzyka inwestycyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy!!!

Brakuje mi już sił.

Potrzebuję firmy która zajmie się:

- nawiezieniem ziemii (z 30 wywrotek)

- wyrównaniem terenu

[...]

Jak będziesz miał rozsądny namiar to ja też się piszę na 10 wywrotek "zwykłej" ziemi do podniesienia terenu i z 6 czarnoziemu. Prawie jeden adres to może da się coś wytargować. Tylko, że ja chciałbym to zrobić jeszcze w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...