Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam przy pięknej pogodzie :D

 

Poszukuję kogoś od kominka, tzn. kogoś kto zrobi projekt, zamówi co trzeba i obuduje kominek. Wszelkie porady mile widziane 8)

 

ps. Alexis ładny kolor elewacji masz :lol:

 

pozdrawiam Kola

 

 

Witam Serdecznie!

Co do kominka polecam firme z ul.Fordońskiej 173.(naprzeciwko Kabla)

Przyjechali na pomiar, zrobili projekt, kominek już stoi. Wszystko przebiegło sprawnie. Jestem zadowolony, ciepełko ekstra i kominek też. Dokładnie taki jaki chciałem.

 

http://www.image-share.com/upload/49/69m.jpg[/img]

 

http://www.image-share.com/upload/49/72m.jpg

 

Uważajcie na firmy, które robią wykończeniówkę i za kominki też się biorą. Znajomi zrobili u takiego i prawie się spalili. Wizualnie był o.k., ale reszta dno. Wzieli trochę taniej, ale póżniej wyszło dwa razy tyle. Poleciłem im swojego wykonawcę i teraz śpią spokojnie, a i efekt wizualny jest duzo lepszy. Telefon do gościa od kominków: 504 426 024. Polecam !!!

 

PS. Czy macie jakiś namiar na kojce dla psa- wilczura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gdzie w Bydgoszczy (bydgoskich okolicach)

można kupić otoczak na opaski - wielkość (najlepiej) orzech włoski ?

Może znacie też cenę ?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Też się o to pytałam :D

 

Czyżbym coś przeoczył ?

A może odpowiedzi wcale nie było ? :)

 

Bardzo pośpiesznie ostatnio przeglądam forum - brakuje czasu.

Nie mogę oderwać się od grabi.

Chętnie skorzystałbym z czyichś badań rynku ? :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście zdechło :roll:

 

mam prośbę o podanie namiaru na dobrego cykliniarza/układacza desek na legarach

mile widziane również info jakie są w regionie ceny takich usług 8)

 

z góry dziękować 8)

 

Ktos tez uklada tradycyjne dechy? :-) Jakie dechy ukladasz (drewno, rozmiar desek, jakie legary)? U mnie ukladal znajomy, ktory za codzien robi cos innego, wiec nie moge polecic. Inna osoba robila mi cyklinowanie i olejowanie (po 15 PLN/m2). Jestem wzglednie zadowolony.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście zdechło :roll:

 

mam prośbę o podanie namiaru na dobrego cykliniarza/układacza desek na legarach

mile widziane również info jakie są w regionie ceny takich usług 8)

 

z góry dziękować 8)

 

Ktos tez uklada tradycyjne dechy? :-) Jakie dechy ukladasz (drewno, rozmiar desek, jakie legary)? U mnie ukladal znajomy, ktory za codzien robi cos innego, wiec nie moge polecic. Inna osoba robila mi cyklinowanie i olejowanie (po 15 PLN/m2). Jestem wzglednie zadowolony.

 

Michal

miło, że nie jestem odosobniona :)

jak względnie, to nie chcę 8)

olejować chcę sama :roll:

jakiego oleju używałeś? i jak zadowolenie z produktu?

 

deski modrzewiowe (cena tych z liścia powaliła), grube 28 mm, szerokie 170 mm (bez wpustu), długie przez całość pokoi, najdłuższe 5,20 m

legary niewielkie 5x5 i 5x3 cm, w to wełna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miło, że nie jestem odosobniona :)

jak względnie, to nie chcę 8)

olejować chcę sama :roll:

jakiego oleju używałeś? i jak zadowolenie z produktu?

 

deski modrzewiowe (cena tych z liścia powaliła), grube 28 mm, szerokie 170 mm (bez wpustu), długie przez całość pokoi, najdłuższe 5,20 m

legary niewielkie 5x5 i 5x3 cm, w to wełna

 

My jeszcze bardziej ekonomicznie: sosna. Podloge mamy od 3 m-cy wiec za wczesnie na jakies oceny. My tez chcielismy szerokie (do 20 cm), ale nasz gosc od podlogi odradzil mowiac, ze widzial niejedna podloge z tak szerokich dech, gdzie po czasie zrobila sie "lodka" i jego zdaniem 12 cm nie powinno sie przekraczac, jesli grubosc deski jest mniejsza niz 3 cm. Wystraszylismy sie no i mamy 12 cm szerokie, grube 28 mm, na pioro/wpust. Legary sa ze sklejki (6x2 cm), bo (tez z zalecenia majstra) sklejka nie pracuje. Miedzy legary rowniez welna.

 

Olej mamy firmy Irsa z "Salon-Parkiet" przy Szajnochy. Kolor orzech mieszany z wenge. Dalismy sie namowic na nakladanie maszynowe, zeby zapewnic jednolite nasycenie na calej powierzchni. Olej nakladany maszynowo mniej wnika w gorna warstwe drewna, przez co lepiej widac sloje, deska jest jakby bardziej widoczna. Mamy porownanie ze schodami i parapetami, ktore byly olejowane recznie i widac wyraznie, ze kolorowy olej bardziej "bejcuje" - kolor wychodzi bardziej intensywny.

 

Ale jakby nie bylo zrobione, nie ulega zadnej watpliwosci, ze przyjemnosc z patrzenia i stapania po takiej podlodze przewyzsza wszelkie parkiety, lakiery, nie wspominajac o panelach. Podloga jest w odczuciu tak ciepla, ze az sie nie chce zadnego dywanu na niej klasc :-) Jak czlowiek sam sobie poszuka to i owo, zamowi drewno bezposrednio w tartaku itp, to cena ostateczna rowniez wychodzi taniej, niz np. deska barlinecka. Powodzenia zatem!

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale jakby nie bylo zrobione, nie ulega zadnej watpliwosci, ze przyjemnosc z patrzenia i stapania po takiej podlodze przewyzsza wszelkie parkiety, lakiery, nie wspominajac o panelach.

Michal

 

Tak, przyjemnosc z patrzenia i stapania jest ogromna. Ale z szurania juz mniej. Wlasnie od 2 dni uzytkuje taras z modrzewia i serce sie kraje - jak widze 6 stopek buszujacych, przesuwajacych sprzety, śrupiacych to jednomyslnie z mezem glosujemy jednak za panelami w domu. Moze i pośrupane drewno ma swoj urok, ale moje serce by tego nie przetrzymalo :wink: Odpuszczam i przymruzam oko - w domu jednak wole miec "gladko". Taras traktuje jako czesc ogrodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy, bardzo dziękuję za podpowiedzi :)

o łódkach wiemy, zaryzykowaliśmy, uznając, że nawet łódka może mieć swój urok, chociaż w tartaku bardziej straszyli szparami

polubimy wszystko, byle już mieszkać :lol:

 

mkkafe, u nas niet małych dzieci, właściwie mieszkać na co dzień będziemy we dwoje

pogadankę o traktowaniu z szacunkiem podłóg muszę jedynie przeprowadzić z właścicielami 12 pazurzastych łapek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy, bardzo dziękuję za podpowiedzi :)

o łódkach wiemy, zaryzykowaliśmy, uznając, że nawet łódka może mieć swój urok, chociaż w tartaku bardziej straszyli szparami

polubimy wszystko, byle już mieszkać :lol:

 

Spoko, my tez mamy szpary - mysle ze bardzo trudno jest ukroic 6m deske idealnie prosta co do ulamka milimetra, ale to ma swoj urok. Powodzenia!! Jak bedziecie mieli fotki podlogi, to poprosze na priva, bo troche zazadroszcze tych 17cm :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam taniego dobrego wykonawcy kuchni w Bydgoszczy, skąd będzie to nie jest ważne. Macie kogoś godnego polecenia, szukałem na forum takiego tematu ale nie mogłem znaleźć...

 

Pozdrawiam

 

My zlecilismy malej rodzinnej firmie (ojciec i syn) i jestesmy bardzo zadowoleni. Gdy uslyszelismy cene, az sie wystraszylismy, co to za popelina bedzie :-) Cena - mniej niz 50% ceny BRW. Za te kuchnie: http://picasaweb.google.com/golaty/SzkocjaBudowa#5303028709445361154 zaplacilismy 3000 PLN z malym hakiem. Kuchnia w uzyciu od roku, brak uwag. Tel. do goscia: 601814117. Jesli byscie korzystali, to powolajcie sie na Michala ze Szkocji.

 

Powodzenia,

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...