Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

[..]

Za te kuchnie: http://picasaweb.google.com/golaty/SzkocjaBudowa#5303028709445361154 zaplacilismy 3000 PLN z malym hakiem. Kuchnia w uzyciu od roku, brak uwag.

[...]

Po zdjęciu widzę, że był ten sma problem co u mnie z umiejscowieniem gniazdek przy tzw. "blacie roboczym". U mnie z jednej strony okna tak samo jest zlew, a z drugiej strony mam płytę i brak wolnych centymetrów na gniazdka. Trochę się obawiałem z umiejscowieniem gniadek tak blisko wody więc będę miał je przy płycie. Na razie mam tylko wyprowadzony przewód i zastanawiam się nad jakimś rozwiązaniem systemowym np. takim:

http://www.belmeb.pl/fx_partner/product_info.php?cPath=1_23&products_id=12626

ale to jest dość drogie.

Może ktoś miał też taki problem i coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...

Powodzenia,

 

Michal

 

czesc. moze nie w temacie ale jak masz wykonczone schody a konkretnie podstopnie?

 

http://picasaweb.google.com/golaty/SzkocjaBudowa#5303028854132269058

 

kuchnia milusia, niewiele mebli ale bardzo rozsadne pieniadze. dobrze sie komponuje z cala reszta. nasza ma podobna kolorystyke i styl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. moze nie w temacie ale jak masz wykonczone schody a konkretnie podstopnie?

 

Karton-gips wklejany i malowany po osadzeniu stopni. Schowany jakies 4cm pod stopnie. Majstry sie stukali w glowe, co za szczyt niepraktycznosci, ze podstopnie beda zakatowane po paru tygodniach. A ja chyba pierwszy raz w zyciu przeszedlem sie po schodach zastanawiajac sie, jak sie po nich chodzi i stwierdzilem, ze naprawde trzeba sie wysilic, zeby kopnac noga w podstopien :-) Raz na pare m-cy przecieramy je szmatka i juz.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy ma ktoś może studnie w garażu? Mój majscer powiedział ze nam wykopie w garazu i będzie grało ale mąż obawia się o żyły wodne. Co prawda nad garażem planuję pralnie, garderobę i muzykalnie (mąż muzyk) więc nikt nie będzie spać tam (może gościnnie teściowa - hi hi) ale czy to ma duże znaczenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość OtoKero

Studnię w piwnicy mieli moi znajomi na Zamczysku. Niestety już jej nie ma bo zawaliła się.

Nikt nie badał dlaczego ale osobiście uważam to za zły pomysł. Nacisk budynku na ziemię jest ogromny (tyle ile waży dom) i kiedy po środku tego nacisku wykopiemy studnię to z pewnością budynek swoim ciężarem oddziałuje na nią także. Kiedy nastąpiło zawalenie studni tym samym nastąpiło rozluźnienie gruntu pomiędzy ławami. Moim zdaniem nie pozostaje to bez wpływu na posadowienie budynku.

Nie jestem żadnym ekspertem - cały wywód to wyłącznie moje przemyślenia.

Jednak ja nie zdecydowałbym się na wykopanie studni pod domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc. moze nie w temacie ale jak masz wykonczone schody a konkretnie podstopnie?

 

Karton-gips wklejany i malowany po osadzeniu stopni. Schowany jakies 4cm pod stopnie. Majstry sie stukali w glowe, co za szczyt niepraktycznosci, ze podstopnie beda zakatowane po paru tygodniach. A ja chyba pierwszy raz w zyciu przeszedlem sie po schodach zastanawiajac sie, jak sie po nich chodzi i stwierdzilem, ze naprawde trzeba sie wysilic, zeby kopnac noga w podstopien :-) Raz na pare m-cy przecieramy je szmatka i juz.

 

Michal

 

dzieki

 

wyjasnij prosze ten fragment

 

"Schowany jakies 4cm pod stopnie"

 

jaka gruba plyta/ tak czy inaczej nieco skrociles trepy ...

 

ja mam spora stopke i szkoda mi kazdego centymetra :wink:

 

 

W kwestii innego postu studni w garazu. Kolega tez ma wlasne ujecie w domu w garazu ma studnie. do odbioru musial miec jakies dodatkowe dokumenty i nie byly to bynajmniej badania skladu wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Bydgoszczy (bydgoskich okolicach)

można kupić otoczak na opaski - wielkość (najlepiej) orzech włoski ?

Może znacie też cenę ?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Też się o to pytałam :D

 

Czyżbym coś przeoczył ?

A może odpowiedzi wcale nie było ? :)

 

Bardzo pośpiesznie ostatnio przeglądam forum - brakuje czasu.

Nie mogę oderwać się od grabi.

Chętnie skorzystałbym z czyichś badań rynku ? :)

 

Pozdrawiam

 

Nikt nam Pani Agnieszko już nie pomoże :(

Teraz wszyscy pomału zaczynają rzucać kamienie do pieców a nie wokół domu.

 

A przy okazji to mam chyba problem z oświetleniem na zewnątrz domu.

Dwa miesiące temu, jak wstawałem o 6.00 rano, było jasno,

a teraz jakoś takoś ciemno, że oko wykol ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Poszukuje gościa od certyfikatu energetycznego. Swojego czasu, ktoś tu robił uprawnienia itp....

 

Pozdrawiam

Marcin

 

Sąsiad poszukaj Piotrulexa w grupie toruńskiej :D

 

Tak teraz wtczytalem choc kolega Marcin sie nie kontaktowal

 

Facet ktory robil wtedy rowniez mi ten certyfikat nie okazal sie moim zdaniem godny polecenia gdyz nie wszystki zrobil te certyfikaty. najadlem sie troche wstydu choc sa tez osoby zadowolone ktore za 3 zetki zrobily ten certyfikat

 

tak czy inaczej moj brat niedawno sie brobil na podyplomowce i zrobil uprawnienia na te certyfikaty

 

Mniemam ze koledze sie udalo w "mojej akcji" i ma ten papier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak teraz wtczytalem choc kolega Marcin sie nie kontaktowal

 

Facet ktory robil wtedy rowniez mi ten certyfikat nie okazal sie moim zdaniem godny polecenia gdyz nie wszystki zrobil te certyfikaty. najadlem sie troche wstydu choc sa tez osoby zadowolone ktore za 3 zetki zrobily ten certyfikat

 

tak czy inaczej moj brat niedawno sie brobil na podyplomowce i zrobil uprawnienia na te certyfikaty

 

Mniemam ze koledze sie udalo w "mojej akcji" i ma ten papier?

 

Się kontaktowal, wysłałem na priva :D

Ale ogólnie to żle sie wyraziłem, chodziło mi o kogoś kto mógł by zrobić świadecto-certyfikat energetyczny mojego domku - tanio i szybko :) (robie odbiór chatynki)

 

Przepraszam jeśli wprowadziłem kogoś w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w Bydgoszczy (bydgoskich okolicach)

można kupić otoczak na opaski - wielkość (najlepiej) orzech włoski ?

Może znacie też cenę ?

 

Dziękuję

Pozdrawiam

Też się o to pytałam :D

 

Czyżbym coś przeoczył ?

A może odpowiedzi wcale nie było ? :)

 

Bardzo pośpiesznie ostatnio przeglądam forum - brakuje czasu.

Nie mogę oderwać się od grabi.

Chętnie skorzystałbym z czyichś badań rynku ? :)

 

Pozdrawiam

 

Nikt nam Pani Agnieszko już nie pomoże :(

Teraz wszyscy pomału zaczynają rzucać kamienie do pieców a nie wokół domu.

 

 

Hm pozostaje tylko Żwirownia w Łabiszynie (uwaga bo tam są dwie). Kamienie są "takie se", ale cena przystępna. Więc myślę i myślę i myślę ...

 

Bo na Flisackiej to by się zrujnowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjasnij prosze ten fragment

 

"Schowany jakies 4cm pod stopnie"

 

Kazdy normalny stopien (nie liczac zabiegowych) na 31 cm szerokosci i "zwisa" nad podstopniem jakies 3 cm (nie 4, tak jak poprzednio pisalem).

 

Michal

 

aaaaaaaaa

 

ok

 

drewniane trepy zwykle sa wysuniete te pare cm wiec w tym co napisales doszukiwalem sie czegos glebszego :D

 

mi chodzi po glowie zrobienie podstopni z jakiejs cienkiej plyty meblowej ktora daje sie zwykle na tylne scianki szaf. jakas najlepiej biala i sliska aby latwo bylo wyczyscic choc po drewnianych schodach to i tak chodzimy w papciach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ktory robil wtedy rowniez mi ten certyfikat nie okazal sie moim zdaniem godny polecenia gdyz nie wszystki zrobil te certyfikaty. najadlem sie troche wstydu choc sa tez osoby zadowolone ktore za 3 zetki zrobily ten certyfikat

 

 

niestety wspomniany pan ze mną nawet nie raczył się skontaktować 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ktory robil wtedy rowniez mi ten certyfikat nie okazal sie moim zdaniem godny polecenia gdyz nie wszystki zrobil te certyfikaty. najadlem sie troche wstydu choc sa tez osoby zadowolone ktore za 3 zetki zrobily ten certyfikat

 

 

niestety wspomniany pan ze mną nawet nie raczył się skontaktować 8)

 

tym bardziej mi przykro :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet ktory robil wtedy rowniez mi ten certyfikat nie okazal sie moim zdaniem godny polecenia gdyz nie wszystki zrobil te certyfikaty. najadlem sie troche wstydu choc sa tez osoby zadowolone ktore za 3 zetki zrobily ten certyfikat

 

 

niestety wspomniany pan ze mną nawet nie raczył się skontaktować 8)

 

tym bardziej mi przykro :cry:

 

ty się nie zamartwiaj, bo chciałeś dobrze! a skoro nie przyjechał i nawet nie raczył zadzwonić to tak miało byc :wink:

sprawa załatwiona- przyjechała babka z Torunia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...