Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam.. w projekcie mam "schemat" schodow.. tzn.. spis ile desek i jakich... gdzie najlepiej z takim zamowieniem podjechac?? chodzi mi o to zeby to byly schody w przyzwoitej cenie a nie jakies kosmosy za 10 tysiecy

 

jak za przystępną cenę to dzwoń na 501577740

Pan przyjedzie, pomierzy, zrobi projekt i wyceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szukam taniego dobrego wykonawcy kuchni w Bydgoszczy, skąd będzie to nie jest ważne. Macie kogoś godnego polecenia, szukałem na forum takiego tematu ale nie mogłem znaleźć...

 

Pozdrawiam

 

My robiliśmy na Poznańskiej w Pakcie. Cena bardzo dobra, jakość też tylko montaż mógł by być bardziej dokładny. Kontakt 52 3760960

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.. w projekcie mam "schemat" schodow.. tzn.. spis ile desek i jakich... gdzie najlepiej z takim zamowieniem podjechac?? chodzi mi o to zeby to byly schody w przyzwoitej cenie a nie jakies kosmosy za 10 tysiecy

 

10 tys za schody to raczej malo

kosmosy zaczynaja sie mniej wiecej od 20 tys

przynajmniej rok temy tak bylo

 

czyli nikt mi nie wytnie kilku desek za mniej niz 10 tys???

 

 

dziwne, to jak się stało że ja zrobiłem schody ażurowe zabiegowe z z drzewa bukowego za 5,5tyś netto ????

trzeba więcej szukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od tego, czy twoja dzialka jest objeta miejscowym planem zagospodarowania oraz czy ten plan dopuszcza przydomowe oczyszczalnie. Jesli nie, to teoretycznie sprawa jest zamknieta (rada gminy musialaby ustalic zmiane planu zagospodarowania). Jesli nie ma takich regulacji w miejscowym planie, to robisz w gminie zgloszenie na urzedowym kwicie. Najlepiej zadzwon do wydzialu budownictwa i pewnie powiedza ci od reki, czy jest mozliwosc.

 

Jesli nie ma przeciwwskazan ze strony planu zagospodarowania, to musisz spelniac pewne wymogi "odleglosciowe": odleglosc drenazu od najblizszego ujecia wody - co najmniej 30m, odleglosc drenazu od wod gruntowych - 1,5m

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Najlepiej zadzwon do wydzialu budownictwa i pewnie powiedza ci od reki, czy jest mozliwosc....

 

Michal

 

Ja bym był ostrożny z tym dzwonieniem. Na własnej skórze się przekonałem: przed złożeniem wniosku o Warunki Zabudowy ( w Łochowie gdzie mam działkę nie ma Planu Zagospodarowania Przestrzennego) zadzwoniłem do urzędu w Białych Błotach z pytaniem czy we wniosku napisać, tylko że chcę POŚ czy coś jeszcze. Odpowiedź przez telefon otrzymałem, że nie mam pisać o POŚ tylko od razu szczelne szambo bo oni i tak sie na POŚ nie zgadzają i że ogólnie są przeciwni. No to się zmartwiłem :evil: ale przekorny czasem jestem i we wniosku napisałem po swojemu że tylko POŚ chcę. Jakież było moje zdziwienie jak otrzymałem warunki zabudowy, w których jest zgoda na POŚ i ewentualnie szambo!

Wniosek - przez palce przepuścić czasem to co urzędnik przez telefon powie.

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy od tego, czy twoja dzialka jest objeta miejscowym planem zagospodarowania oraz czy ten plan dopuszcza przydomowe oczyszczalnie. Jesli nie, to teoretycznie sprawa jest zamknieta (rada gminy musialaby ustalic zmiane planu zagospodarowania). Jesli nie ma takich regulacji w miejscowym planie, to robisz w gminie zgloszenie na urzedowym kwicie. Najlepiej zadzwon do wydzialu budownictwa i pewnie powiedza ci od reki, czy jest mozliwosc.

 

Jesli nie ma przeciwwskazan ze strony planu zagospodarowania, to musisz spelniac pewne wymogi "odleglosciowe": odleglosc drenazu od najblizszego ujecia wody - co najmniej 30m, odleglosc drenazu od wod gruntowych - 1,5m

 

Michal

 

 

mam napisane tak

zaklada sie ze scieki sanitarne zostana odprowadzone do oczyszczalni sciekow w bialych blotach nic wiecej niema ani o szambie ani o oczyszczalni.

pytalem rok temu o kanalize to do 2020r niema takowej w planach.

wiem ze ludzie tutaj maja poś.

pomozcie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adi22 niestety możesz mieć problem z uzyskaniem zgody z gminy . Niestety będą się powoływać na ten zapis który podałeś . Jakiś czas temu razem z sąsiadami też przerabialiśmy ten problem a było to przy adaptacji projektu budowlanego domu wraz z POŚ . Odpowiedź gminy na prośbę o wskazanie alternatywnego rozwiązania ze względu na brak kanalizacji brzmiała : bezodpływowy szczelny zbiornik Pomimo takiej odpowiedzi w projekcie zostawiliśmy POŚ i otrzymaliśmy pozwolenie na budowę domu z oczyszczalnią .

W twoim przypadku może być niestety gorzej bo o ile pamiętam to dom masz już pobudowany a w takim przypadku uzyskanie zgody jest trudniejsze .

Proponuje w gminie za dużo się nie pytać , nie kłócić tylko złożyć wniosek wraz z projektem oczyszczalni i czekać na odpowiedź gminy . Często co innego mówią niż piszą .

Pozdrawiam

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska z frontu robót, szukam, poszukuję stolarza do wykonania schodów ażurowych drzewnianych, cechy znamienne stolarza to WYSOKA ESTETYKA I PRECYZJA WYKONANIA...taki jeden czaruś puścił mnie w trąbę...bardzo, ale to bardzo go nie polecam; stolarz z bydgoszczy lub niedalekich okolic, no i cena, żeby przystępna była...

ktoś coś podpowie? ja w zamian polecę hydraulika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska z frontu robót, szukam, poszukuję stolarza do wykonania schodów ażurowych drzewnianych, cechy znamienne stolarza to WYSOKA ESTETYKA I PRECYZJA WYKONANIA...taki jeden czaruś puścił mnie w trąbę...bardzo, ale to bardzo go nie polecam; stolarz z bydgoszczy lub niedalekich okolic, no i cena, żeby przystępna była...

ktoś coś podpowie? ja w zamian polecę hydraulika...

 

to pdaj namiary na tego od "trąby" co by inni nie byli w trąbe pyknięci... wystarczy imie nazwisko i poczatek np 6 cyfr telefonu, zeby dla zainteresowanych bylo wiadomo co i jak :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska z frontu robót, szukam, poszukuję stolarza do wykonania schodów ażurowych drzewnianych, cechy znamienne stolarza to WYSOKA ESTETYKA I PRECYZJA WYKONANIA...taki jeden czaruś puścił mnie w trąbę...bardzo, ale to bardzo go nie polecam; stolarz z bydgoszczy lub niedalekich okolic, no i cena, żeby przystępna była...

ktoś coś podpowie? ja w zamian polecę hydraulika...

tez szukam stolarza- chciałabym aby mi stopnie zrobił, parapety i blacik w łazience- macie kogos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej ludziska z frontu robót, szukam, poszukuję stolarza do wykonania schodów ażurowych drzewnianych, cechy znamienne stolarza to WYSOKA ESTETYKA I PRECYZJA WYKONANIA...taki jeden czaruś puścił mnie w trąbę...bardzo, ale to bardzo go nie polecam; stolarz z bydgoszczy lub niedalekich okolic, no i cena, żeby przystępna była...

ktoś coś podpowie? ja w zamian polecę hydraulika...

tez szukam stolarza- chciałabym aby mi stopnie zrobił, parapety i blacik w łazience- macie kogos?

 

witajcie

 

jeśli chodzi o stolarza to spróbujcie do p.Dolskiego (z Murowańca)

 

691-97-39-77

 

tylko trzeba się umawiać, że się samemu będzie dzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...