Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

......

 

Ja właśnie po drodze do pracy jadę o umowę z energetyki :), a dzisiaj lub w poniedziałek będzie projekcik i mapka z geodezji 1:500. :)

 

Pozdrawiam,

Wiesław

 

No właśnie też już z żonką tych projektów się naoglądaliśmy. M42C spełnia nasze wszystkie kryteria. Zmiany w nim tylko kosmetyczne. Największą zmianą jaką mam zamiar wprowadzić to zmiana konstrukcji więźby dachowej - albo wzmocnię ją tylko ażeby dachówka mogła być położona albo więźba prefabrykowana.

Przy prefabrykowanej odpadają podciągi i łatwiej wtedy chyba sufit wykończyć ale pewnie droższa jest.

Na przyłącze wody mam warunki techniczne.

A możesz zdradzić gdzie robisz i za ile mapkę do celów projektowych, bo właśnie jestem w trakcie obdzwaniania różnych geodetów. A co sprawdzony geodeta to sprawdzony. No i podaj firmę w której robisz adaptację.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

......

 

Ja właśnie po drodze do pracy jadę o umowę z energetyki :), a dzisiaj lub w poniedziałek będzie projekcik i mapka z geodezji 1:500. :)

 

Pozdrawiam,

Wiesław

 

No właśnie też już z żonką tych projektów się naoglądaliśmy.........

..........

Pozdrawiam,

Tomek

 

Adaptacja Dako Białe Błota. Ja rozmawiałem z P. Danutą Konieczny, właścicielka firmy (605233060) kolega mi ją polecił.

Chcesz zadzwoń zapytaj. Możesz wspomnieć, że kolega Ci polecił.

Mapę też Ci mogą załatwić :)

Ps. Pani Konieczny adaptowała Przemyślanego z Kruszyna :)

 

 

Jak wszystko wygląda zobaczy się po całej adaptacji.

 

A czy masz tzw. udział w drodze, czy wjazd przez drogę gminną ?

 

Ja mapę załatwiam w GeoPlan Białe Błota.

 

Mają jakieś lagi, średnio około 2tyg. się czeka. Kosz 400 +vat

 

Pozdrowienia,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tytaj http://www.cieplodom.pl/ , ale człowiek mnie nie przekonał do proponowanego systemu.

I pewnie się chwalił nagrodą za pierwsze miejsce za sprzedaż określonej pompy, i ona była jedynie słuszna (no i może grzebać w ustawieniach przez neta)?

 

ArtSanit Bydgoszcz

 

Hildebrant Żnin

 

Dzięki za namiary - wysłałem zapytania.

 

A Pan Walduś - lepszy cwaniak. Wszystko rozumiem, że się zna, długo montuje i nie zależy mu aby być najtańszym. Ale nie pojmuję jak można wmawiać klientowi, że na podmokłej działce lepszy będzie kolektor pionowy!!! :o

Dla niego lepszy, bo droższy w budowie.

 

Cwaniak czy nie cwaniak ale ....zależy co Ty wiesz na temat PC.Pewnie,że jak masz wodę na ok.1.8 - 2 m na całej działce to kolektor poziomy się sprawdzi,zakładając,że nie będzie kataklizmów pogodowych ale...cała działka rozryta ( nie wiem jak masz dużą ) a po drugie jakie masz plany co do ogrodu - jakie rośliny chcesz sadzić z jaką głębokością zakorzenienia.To są główne Twoje problemy.Zaletą pionowych jest stabilność temperaturowa i mninimalna ilośc miejsca gdzie nie można zasadzić dowolnej rośliny.Jak nie podoba się Waldi to bierz pompę z Climakomfortu z kolektorem poizomy z bezpośrednim parowaniem.Zawsze patrz na doświadczenie instalatora,ilość wykonanych instalacji i dostępność serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100 punktów:

czy folia kubełkowa to 'mus' czy l'uksus'? Pytam bo nasz majster proponuje (w ramach cięcia kosztów) zrezygnować. Mówi że sam styro też wystarczy. Mamy sie zastanowić.

My nie dawaliśmy folii w ogóle, ale fundamenty zostały pokryte Izolbetem, potem Dysperbitem, na to styropian i siatka, tynk i znowu Dysperbit. A grunt suchy.

I chyba właśnie tak zrobię. Dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Teraz napiszę coś nie na temat:

Przestaję podawac namiary na FACHOWCÓW którzy u mnie robili, z których ja byłam zadowolona.

Po prostu kilka razy usłyszałam już opinie o tych moich fachowcach, które nijak miały sie do tego co ja doświadczyłam.

Jest mi przykro... bo być może wiele czynników wpłynęło na to, że inni już ich nie chwalą.

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Teraz napiszę coś nie na temat:

Przestaję podawac namiary na FACHOWCÓW którzy u mnie robili, z których ja byłam zadowolona.

Po prostu kilka razy usłyszałam już opinie o tych moich fachowcach, które nijak miały sie do tego co ja doświadczyłam.

Jest mi przykro... bo być może wiele czynników wpłynęło na to, że inni już ich nie chwalą.

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :D

 

Aga, nie dramatyzuj. Ale przede wszystkim sie nie fochaj :-) Nie wiesz, ze to stara zasada, zeby nie polecac swoich zaufanych? Zawsze ktos sie przypier... ups przepraszam, dzis dzien bez przeklinania :-)

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam znowu ;-)

Teraz pytanie z innej beczki: czy wiecie o jakimś miejscu gdzie można przechować rzeczy tzn. meble. Chodzi o to że przymierzam się do sprzedarzy mieszkania i nie mam zielonego pojęcia co mam zrobic z meblami które są za wielgaśne alby przenieść je do tymczasowego lokum. Na zachodzie można wynająć kontener a u nas? może coś jest tylko ja nie wiem gdzie szukać. Wy na 100 proc coś poradzicie.

ps. Nie chce nikt mieszkanka na ul. Nowodworskeij nad budynkiem Sądu przy Wałach Jagiellońskich? 63m2 M-4?

pozdrówka w ten zimowy dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie.

Teraz napiszę coś nie na temat:

Przestaję podawac namiary na FACHOWCÓW którzy u mnie robili, z których ja byłam zadowolona.

Po prostu kilka razy usłyszałam już opinie o tych moich fachowcach, które nijak miały sie do tego co ja doświadczyłam.

Jest mi przykro... bo być może wiele czynników wpłynęło na to, że inni już ich nie chwalą.

 

Serdecznie pozdrawiam i życzę Radosnych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia :D

 

Aga, nie dramatyzuj. Ale przede wszystkim sie nie fochaj :-) Nie wiesz, ze to stara zasada, zeby nie polecac swoich zaufanych? Zawsze ktos sie przypier... ups przepraszam, dzis dzien bez przeklinania :-)

 

 

Michal

Dobrze gada, nie przejmuj się. Dobry fachowiec, który zadowoli wszystkich i zawsze, to tylko w erze.

 

Szukam namiarów na hydraulika, który przesunie odpływ, założy baterię podtynkową, zainstaluje kibelek, dwa przyciski geberit i takie tam.

Nasz zrobił nas w bambus i nie przyjechał, ościstego karpia mu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

zamierzam rozpocząc budowę około maja i poszukuję sprawdzonych ekip do wszystkich etapów budowy oraz namiary na dobre hurtownie. Bede chciał wybrac ekipy sprawdzone, w rozsądnej cenie.

Budowa w Brzozie, dom projekt dm11 powiększony + antresola + garaż. Wybrałem z zoną projekt, teraz adaptacja i papierologia.

Bede wdzięczny za wszelkie kontakty do firm.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dziękuje za to, choc pewnie zareagował bym /zastanawiam sie czy dobrze napisalem.../ jak koledzy i polecił przeczytanie forum. Tym samym jestem wyjątkowo wdzięczny za namiary. Zawsze wiedziałem że kobiety są bardziej tolerancyjne...

 

 

pozdrawiam

ale i pracowite :wink:

zanim zaczęłam przeczesałam CAŁY wątek

z tamtych czasów mam kilka kartek namiarów, w tym jedną zatytułowaną "partacze" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,

 

Zeby byla jasnosc, forum jest wlasnie do tego, zebysmy sobie pomagali. Niepodawanie namiarow "bo sie komus moze nie spodobac" troche przeczy idei, dla ktorej tu zagladamy. Wiadomo, ze kazdy ma inne oczekiwania i wiadomo na pewno, ze nikt nie bedzie podawal namiarow na partaczy.

 

Czesc z nas juz skonczyla budowy i nie potrzebuje zadnej pomocy, a zaglada tu wlasnie, zeby pomoc, skonsultowac, podzielic sie wlasnymi doswiadczeniami. Rownoczesnie uwazam jednak, ze jesli pojawia sie ktos nowy, to w "zlym tonie forumowym" jest niezadanie sobie trudu przeszperania forum, bo cennych informacji jest cala masa, wystarczy spedzic godzinke albo dwie. To tak jakby do pracy przyszedl nowy pracownik i poprosil starych pracownikow: przekazcie mi w sposob skondensowany cala wiedze i przydatne kontakty, ktore macie :-). Jak sie popatrzy na bardziej poczytne fora, to tego typu zapytania sa w ogole ignorowane, jakby ich nie bylo.

 

Tak to widze.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...