Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoro o wodzie mowa to czy wasz projektant przylacza wody tez wymaga od was nowej mapki 1/500 do celow projektowych, ta w pozwoleniu go nie satysfakcjonuje bo troche "pobazgrana", no ale taki luksus to znow 400 zl, jak jest u was? Pzdr.

 

Ma ktos moze rozdzielnie budowlana na sprzedaz w Murowancu czy okolicach?

Edytowane przez celdom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 'droższy' pan powiedział że chce nową a tańszy (zresztą z niego skorzystałam) zadowolił się starą mapką - podwójna oszczędność. Projekt w 3 tyg (droższy powiedział nam ze zejdzie 2 miechy minimum!- nie wiem skąd ta rozbieżność?! i w cenie i terminie) ale projekt już mam w łapie z wszystkimi uzgodnieniami. Nawet tego samego pana weźmiemy do wykonania przyłącza bo wodociągi chcą o 800 zł więcej- a ten gość ma firmę która wykonuje takie roboty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 'droższy' pan powiedział że chce nową a tańszy (zresztą z niego skorzystałam) zadowolił się starą mapką - podwójna oszczędność. Projekt w 3 tyg (droższy powiedział nam ze zejdzie 2 miechy minimum!- nie wiem skąd ta rozbieżność?! i w cenie i terminie) ale projekt już mam w łapie z wszystkimi uzgodnieniami. Nawet tego samego pana weźmiemy do wykonania przyłącza bo wodociągi chcą o 800 zł więcej- a ten gość ma firmę która wykonuje takie roboty.

 

do papucha - witam, przylaczam sie rowniez z prosba o namiary na obydwu Panow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do naszego pana od projektu wodnego i on twierdzi że jest opłata za zajęcie pasa drogowego na czas budowy przyłącza ale nie ma w naszej gminie opłaty corocznej za posiadanie urządzenia w drodze. On chyba wie co mówi więc mi lepiej ;-)

Mówi że urządzenia przechodzą na własność wodociągów i to oni musieliby płacić jakby co. Poza tym musiałaby być uchwała gminy dotycząca tego itd- a nie ma.

pozdrawiam

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłam do naszego pana od projektu wodnego i on twierdzi że jest opłata za zajęcie pasa drogowego na czas budowy przyłącza ale nie ma w naszej gminie opłaty corocznej za posiadanie urządzenia w drodze. On chyba wie co mówi więc mi lepiej ;-)

Mówi że urządzenia przechodzą na własność wodociągów i to oni musieliby płacić jakby co. Poza tym musiałaby być uchwała gminy dotycząca tego itd- a nie ma.

 

moi fachowcy od przylacza wody rowniez przedstawili taka wersje - jest logiczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odemnie z zarządu dróg powiatowych chcieli kilkadziesiąt złotych rocznie.

 

Wiec logiczne jest, ze po przekazaniu przylacza wody zakladowi komunalnemu/wodociagom (jezeli masz taki zapis w warunkach technicznych) to oni beda ewentualne pokrywac te koszty. Dlaczego mialbys placic za cos co nie jest Twoje ? Mysle, ze jezeli faktycznie beda chcieli Ciebie zmusic do zaplacenia, to tylko za pierwszy rok i to w przypadku, kiedy bedziesz musial zaplacic dokladnie w tym momencie, kiedy jeszcze przylacza nie przekazesz zakladowi. Takie jest moje zdanie.

 

ps.

Jaki powiat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ENEA napisala mi w umowie do warunkow technicznych przylacza pradu, ze musze uzyskac od sasiada pisemna zgode na podejscie z kablem elektrycznym do slupa energetyki, ktory stoi na jego dzialce. Slup stoi ~2 metrow od naroznika dzialki, tym samym ~2m od granicy pomiedzy mna a sasiadem.

1. skoro sasiad zgodzil sie kiedys na takie umiejscowienie slupa (slupy leca dalej, nie tylko do niego), zapewne sprzedal go lub przekazal energetyce, moze jakas sluzebnosc, etc., to czy teraz potrzebna jest jego kazdorazowa zgoda na podejscie do slupa z kablem (zwracam uwage ze to sa 2m a nie "pol dlugosci dzialki")

2. czy ktos z Was ma moze i moglby podeslac wzor takiego oswiadczenia/zgody ?

Edytowane przez moby2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajoma mówiła mi, że w Bydgoszczy jest jakiś duży zamknięty plac zabaw. Gdzieś na początku B-szczy od wjazdu ze strony Torunia. Możecie mi coś napisać?

 

Podejrzewam, że pytasz o zadaszone Centrum Zabaw Rodzinnych "Family Park" na ulicy Fordońskiej 246

 

To jest ich strona:

http://www.familypark.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...