Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A powiedzcie mi jaka pojemność szamba potrzbna na 2 dorosłych i 3 dzieci?
A nie masz tego uwzglednionego w rysunkach bo jesli tak, to musisz sie dostosowac do tego jak jest w rysunku Zapytaj swojego kierownika budowy. Ja zawsze doradzam duze Kolejnym plusem tych szamb betonowych jest to ze sa zamykane duzą płytą ktora może być zbrojona i odpowiedniej grubości dzieki temu możesz jezdzić po niej i możesz stawiac je nawet na małej działce zasypac je zimią i posiać trawke:cool: Edytowane przez p.p.h.u mirko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

[...]

Potrzebuję namiarów na tynkarzy (tynk cementowo-wapienny) maszynowy. Ci polecani (lecz zajęci) biorą 15zł za metr + materiał więc tej ceny bym chciała się trzymać ale kilka groszy w te czy w te no cóż. [...](

 

No nie wiem, czy znajdzie Pan kogoś w tym tygodniu w pełni sezonu...To wg mnie nie wykonalne, ale może Pan spróbować;) Mam sprawdzonych którzy biorą z materiałem 23 zł za cementowo-wapienne i 20zł za gipsowe. Byłem bardzo zadowolony. Jedyna ekipa jak na razie, do której nie mogę się przyczepić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o opinię w sprawie kosztu budowy przyłącza wodno-kanalizacyjnego. Wodę i kanalizę mamy w ulicy, za doprowadzenie na działkę (wybudowanie studzienki z wodomierzem ) wykonawca zażądał 1700 za wodę i 1500 za kanalizę. Czy ta cena jest realna, czy też mam się rozglądać za kimś innym? Z góry dziękuję za opinie.

 

A z jakiej miejscowości Pan jest i ile metrów ma mieć to przyłącze? Mi za 14 m - od granicy działki do domu - jedna firma z Białych Błot zażądała 2500 zł !! Same wodociągi - ZWIUK - ma mi dopiero obliczyć ale wstępnie rzucili ceną około od 1500 do 2000 zł. Oczywiście chodzi tylko o przyłącze wodociągowe. Kanalizacji jeszcze nie mam.

 

Swoją drogą, u mnie jest jeszcze zabawniejsza sytuacja, ponieważ ja muszę mieć wybudowany 80 metrowy odcinek wodociągu w drodze do mojej działki. Jako, ze ZWIUK nie ma pieniędzy, to ja mam sfinansował tą inwestycję chyba, że chcę czekać 3 do 5 lat :) Koszty mają mi później rozliczyć w rachunkach za wodę i wywóz szamba. Będzie to około 3 do 4 tyś zł. Czyli dam im taki nieoprocentowany kredyt :) Nie mam wyjścia, muszę się na to zgodzić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zamówiłem właśnie z tego rejonu - okolice Radomia. Za 8m3 płacę 2500zł wraz z dostawą i montażem, betonowy, zamknięty, kwadrat. Czekam na dostawę... Może się podepniesz to od razu podwiozą 2 sztuki, bo chyba czekają jeszcze na jakieś zamówienie z tego rejonu Polski. Podaje telefon: 603609347

 

Ja również zamierzam pod koniec września zamówić takie szambo. Na 3 osobową rodzinę (przynajmniej na razie ;) chcę wsiąść 10m3. Zastanawiam się tylko czy brać jedno czy dwukomorową. Razem z dowozem i montażem ma to wyjść w granicach 3 tyś zł. Do tych cen co są na stronie należy dodać jeszcze koszt dostawy, który wynosi 1,5 zł za km - w przypadku gdy znajdą kolejną osobę z naszej okolicy (odległość oczywiście razy 2 - bo w 2 strony). W tym przypadku trzeba czekać aż znajdą drugiego chętnego. Jeżeli nie chcemy czekać to koszt transportu wynosi 3 zł za 1 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.p.h.u.mirko zaraz sprawdzę na projekcje to szambo- strona którą podałeś do szamba to Warszawa, a ci z Radomia mają stronę czy po prostu dzwonić?

emjot27 wiem że to sezon no i chyba będę musiała poczekać z tynkami jeśli nie znajdę (zrobię wylewki najpierw i tyle) ale będę wdzięczna za telefon bo go nie wyczytałam w poście ;-)

pap

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiej miejscowości Pan jest i ile metrów ma mieć to przyłącze? Mi za 14 m - od granicy działki do domu - jedna firma z Białych Błot zażądała 2500 zł !! Same wodociągi - ZWIUK - ma mi dopiero obliczyć ale wstępnie rzucili ceną około od 1500 do 2000 zł. Oczywiście chodzi tylko o przyłącze wodociągowe. Kanalizacji jeszcze nie mam.

 

Swoją drogą, u mnie jest jeszcze zabawniejsza sytuacja, ponieważ ja muszę mieć wybudowany 80 metrowy odcinek wodociągu w drodze do mojej działki. Jako, ze ZWIUK nie ma pieniędzy, to ja mam sfinansował tą inwestycję chyba, że chcę czekać 3 do 5 lat :) Koszty mają mi później rozliczyć w rachunkach za wodę i wywóz szamba. Będzie to około 3 do 4 tyś zł. Czyli dam im taki nieoprocentowany kredyt :) Nie mam wyjścia, muszę się na to zgodzić :/

 

Budujemy w Maksymilianowie, przyłącze ma mieć około 10 m, może nawet mniej. Na szczęście wodociąg w drodze jest, ale ta cena za podciągnięcie tylko na działkę wydaje mi się trochę przesadzona. Wykonawca tłumaczył to kosztem studzienki wodomierzowej, wodoszczelnej, której aktualnie poszukuję.

80 m w drodze do przeciągnięcia to rzeczywiście sporo..., ciekawe, czy okażą się słowni później. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budujemy w Maksymilianowie, przyłącze ma mieć około 10 m, może nawet mniej. Na szczęście wodociąg w drodze jest, ale ta cena za podciągnięcie tylko na działkę wydaje mi się trochę przesadzona. Wykonawca tłumaczył to kosztem studzienki wodomierzowej, wodoszczelnej, której aktualnie poszukuję.

80 m w drodze do przeciągnięcia to rzeczywiście sporo..., ciekawe, czy okażą się słowni później. Pozdr.

 

Wg mnie taka cena to niestety norma. Podobno sama studzienka to koszt w granicach 600 do 800 zł, Potem koszty rury i robocizny. Kilka lat temu mój brat płacił już za takie przyłącze (wodne) 1500 zł. Jak widać, nie zmieniło się wiele w tej kwestii.

Niestety, kompletnie nie orientuje się w kwestii przyłącza kanalizacji. To mnie czeka za jakieś 3-5 lat kiedy wybudują kanalizę w mojej miejscowości.

Edytowane przez emjot27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie emjot27 nie słyszałem takiego czegoś ze smierdzi. Napewno miejsca jest troszkę wiecej niż w 2 komorowym. Jeśli chodzi o to czy mniej śmierdzi to niech Pan zapyta producenta może on coś wiecej na ten temat wie. Ja mam takie szambo i tylko brzydko pachnie w trakcie wypompowywania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...