Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam jestem tu zupenie nowa,chociaz czytalam od początku forum! Własnie zaczynamy budowe domu w Białych Błotach.Moje pytanie gdzie najtaniej kupic bloczki fundamentowe? Czy ma ktoś odsprzedac deski na szalunki moze? :wiggle:

 

Bloczki możesz szukać, w Izo-Hurcie, w Zielonce - przy dużej ilości transport gratis - nie ma też problemów ze zwrotem - lub w Art-Budzie z Bydgoszczy, mają niezłe ceny, tylko że tragiczną obsługę - zwłaszcza na magazynie.

 

Deski najlepiej zaopatrz się u Flejtra w Zielonce lub w Kruszynie.

http://www.tartakjanflejter.pl/index.html

http://pwgw.info.pl/

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tez zastanawiam sie nad Isoverem SUPER MATA 18 i 10 ,czy ktos kladl ta welne?I jeszcze prosba o namiary na sprawdzone ekipy od ocieplen bo niestety sam mam za malo czasu by zabrac sie za poddasze.Z

 

Powiem tak, Po dzisiejszym teście Rockwoola Toprocka 150, śmiało mogę rzec jedno - Isover to dziadostwo !! Te dwie wełny dzieli przepaść na korzyść oczywiście Rockwoola! Mam ułożone 6 "przestrzeni" pomiędzy krokwiami z czego 1 Isover Majstermata, 2 Unimata i 1 Rockwool Megarock i 1 Toprock. Wełna Rockwoola jest po prostu "treściwsza". W pełni zajmuje przestrzeń między krokwiami. Nie kruszy się i nie pyli tak jak Isover. Układając Isovera ma się wrażenie, jakby za chwile miała się cała rozsypać pozostawiając po sobie puste miejsce. Z rockwoolem jest wręcz odwrotnie, czuć jak masywnie wypełnia przestrzeń. Ma jednak jedną wadę, jest dużo cięższa i rolki są dużo większe, przez co trzeba się ostro napocić, aby wtargać ją na poddasze ;). Dla porównania, rolka Isovera jest cienka i lekka a mieści w sobie prawie 7m2. Rolka Rockwoola jest 2 razy grubsza i cięższa a zawiera tylko 4 m2!!

 

Reasumując, wg mnie jest to zdecydowanie lepsza wełna niż Isover. Mam nadzieję, że tak samo będę mógł powiedzieć za kilka... kilkadziesiąt lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie mehowy dziwi mnie to ze 10m3 trzeba co miesiac opróżniać to ktoś naprawde musi mieć dużą rodzine.Jesli taki zbiornik 10m3 jest dobrze nwykożystany chodzi mi o podłaczenei rury kanalizacyjnej to nie chce mi się wierzyć ze trzeba go co miesiąc wypompowywać

 

My mamy szambo 10 m3 (zamawiane w firmie JASBET 4 lata temu, koszt 2800 całość). Wypompowujemy średnio co 40 dni. Rodzina 3 osoby, na jesień już 4 osoby.

meehowy jesteśmy z tej samej gminy ale jakoś nam nie dali pozwolenia na POŚ :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z szwagrem i wychodzi na to, że on ma szambo budowane samodzielnie, czyli - jak domniemam - nie jest tak szczelne jak te certyfikowane. Związku z tym jak jest sucho, to wystarcza im na dłużej niż 2 miesiące. Ma to jednak swoje wady gdy jest taki rok jak ten - czyli mokry - gdyż w tedy szambo wypełnia im się znacznie szybciej w tedy niestety częstotliwość opróżniania jest zdecydowanie większa :( Ostatnio jak były ulewy, wzywali "szambonurka" 2 razy w miesiącu :(

 

Dlatego z niecierpliwością czekam na kanalizację :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meehowy jesteśmy z tej samej gminy ale jakoś nam nie dali pozwolenia na POŚ :-(

 

Aga, macie warunki zabudowy czy miejscowy plan? Ja wlasnie planuje zaczac kolejne podejscie do POS, bo po pierwsze niedaleko mnie (500m) buduje sie dom z POS, ale jeszcze nie gadalem z wlascicielem jak to zrobil. A po drugie pare postow wyzej ktos opisywal przypadek udanego odwolania od decyzji, gdyz zeby miejscowy plan wykluczal POS, to musi to byc jawnie napisane.

 

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w którym było napisane "szczelny zbiornik". Nie będę szukać tego dokumentu bo mi się nie chce. Pisaliśmy o POŚ, odpowiedź negatywna, potem do odwołania dobrał się nasz znajomy prawnik, też negatywnie. Więc daliśmy sobie spokój.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam ,

pewnie to nie nowość na tym forum, ale zaryzykuję nudne pytanie. Zaczynam w przyszłym roku stawiać stan surowy otwarty. Lokalizacja Bydgoszcz/ Opławiec.

Poszukuję w miarę solidnej ekipy z okolic. Bedę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje o firmach.

Pozdrawiam serdecznie.

Gruda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Posiadam do sprzedaży zbędne mi już:

- stemple budowlane o długości ok. 280 cm do 290 cm ok. 180 sztuk. Cena za sztukę 4,50 zł za sztukę.

- stemple o długości 250 cm. ok. 30 sztuk

- stemple o długości 230 cm. ok. 70 sztuk

obie długości po 3,50 zł za sztuke.

- kantówki 8x12 cm po 6 zł za mb. (280 cm - 6 sztuk, 325 cm - 7 sztuk, 520 cm - 7 sztuk, 290 cm - 5 sztuk, 380 cm - 7 sztuk i kilka o innych długościach)

Odbiór w Osielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...