Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Aga-żona facia

Pewnie, że nie możesz wejść na link, bo źle go wpisałam....

http://www.projekty.murator.pl/projekt?IdProjektu=361&IdKolekcji

A tak na marginesie też jestem Agnieszka.... :p

I bardzo się cieszę, że jest coś takiego jak forum muratora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cemik1, tak niestety pozostaje nam blacha. Problemem jednak jest to, że w naszym domku nie ma stropu, jest tylko sufit podwieszany. Nie mamy nadproży. Musimy obniżyć trochę budynek, bo są tam balkony i drzwi wejściowe na wys. 2560!!!Szok....Okna piękne, ale z PCV strach takie robić. Tym bardziej, że nie chcemy okien z poprzeczką. Ale z tym nie będzie problemu. Pozostałe okna będą wysokie.W każdym pokoju 2 szt. okien o wym. 1300x1700 oddzielone murkiem o szer.24 cm, a w salonie dwa balkony 1-skrzydłowe 900x2400 bez poprzeczki i między nimi witryna 2300x1700 pod którą będzie stał stół...ale się romarzyłam...okna będą nisko nad podłogą, wejdą tam grzejniki na wys. 40 cm. Widziałam ostatnio w "Ładny Dom" projekt domu, gdzie okna były tak nisko wstawione..bajka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wszystkich nowych forumowiczow :D

 

nie mogę się zgodzić z tym co wypisujecie o blachodachówce dla mnie jest OK, a teraz może dlaczego

 

nie trzeba deskować całego dachu (szkoda dodatkowych kosztów)

pokrycie lekkie nie obciąża konstrukcji i fundamentów

 

uwierzcie mieszkam i wcale nie słyszę pukania w blachę, a padało i to nieźle, a tylko dla tego ze na stropie leży 20cm ISOVERA

wycisza niezle :)

 

a poza tym wrzucimy tam wszyskie skrawki wełny to będzie jeszcze lepiej

a mam dom z poddaszem użytkowym i specjalnie nasłuchiwaliśmy

bardziej słychać w bloku stukanie o parapety zew.

 

zamiast przepłacać to lepiej zainwestować w porządną folię dachową, niektóre nawet mogą zastąpić deskowanie

 

to chyba tyle, jakby co pytajcie

 

PS jak się zastanawiacie z czego ja polecam szkielet drewniany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wszystkich nowych forumowiczow :D

 

nie mogę się zgodzić z tym co wypisujecie o blachodachówce dla mnie jest OK, a teraz może dlaczego

 

nie trzeba deskować całego dachu (szkoda dodatkowych kosztów)

pokrycie lekkie nie obciąża konstrukcji i fundamentów

 

uwierzcie mieszkam i wcale nie słyszę pukania w blachę, a padało i to nieźle, a tylko dla tego ze na stropie leży 20cm ISOVERA

wycisza niezle :)

 

a poza tym wrzucimy tam wszyskie skrawki wełny to będzie jeszcze lepiej

a mam dom z poddaszem użytkowym i specjalnie nasłuchiwaliśmy

bardziej słychać w bloku stukanie o parapety zew.

 

zamiast przepłacać to lepiej zainwestować w porządną folię dachową, niektóre nawet mogą zastąpić deskowanie

 

to chyba tyle, jakby co pytajcie

 

PS jak się zastanawiacie z czego ja polecam szkielet drewniany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dzięki za info...problem w tym, że w naszym domu nie ma stropu i dlatego obawiamy się hałasu. Tam jest tylko sufit podwieszany. Jak to zrobić, żeby wyciszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

wszystkich nowych forumowiczow :D

 

nie mogę się zgodzić z tym co wypisujecie o blachodachówce dla mnie jest OK, a teraz może dlaczego

 

nie trzeba deskować całego dachu (szkoda dodatkowych kosztów)

pokrycie lekkie nie obciąża konstrukcji i fundamentów

 

uwierzcie mieszkam i wcale nie słyszę pukania w blachę, a padało i to nieźle, a tylko dla tego ze na stropie leży 20cm ISOVERA

wycisza niezle :)

 

a poza tym wrzucimy tam wszyskie skrawki wełny to będzie jeszcze lepiej

a mam dom z poddaszem użytkowym i specjalnie nasłuchiwaliśmy

bardziej słychać w bloku stukanie o parapety zew.

 

zamiast przepłacać to lepiej zainwestować w porządną folię dachową, niektóre nawet mogą zastąpić deskowanie

 

to chyba tyle, jakby co pytajcie

 

PS jak się zastanawiacie z czego ja polecam szkielet drewniany :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

dzięki za info...problem w tym, że w naszym domu nie ma stropu i dlatego obawiamy się hałasu. Tam jest tylko sufit podwieszany. Jak to zrobić, żeby wyciszyć?

 

nie bardzo mogę sobie wyobrazić :(

ale musicie ocieplic podejrzewam, że powierzchnię dachu, czyli krokwie

 

może inaczej czy w jakiś sposób będzie ocieplany sufit

przez Karton-gipsy będzie uciekać ciepło w górę i gdzie zostanie zatrzymane???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusi okna w tak dużym formacie można robić z PCV i to bez poprzeczki ale nieotwierane. :( Skoro masz parterowy domek to może warto zaeksperymentowac albo choć rozwarzyć taką opcje skoro jest którędy wywietrzyć pomieszczenie.

Zastanowiłbym się też nad tym murkiem rozdzielającym o serokości 24 cm. Z tego co mi wiadom to z BK ścianki mogą mieć nie mniej niż 80 cm. ale może tak jest tylko przy Ytongu ale może po zaizolowaniu będzie git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi - ja też buduję się w okolicach Torunia ale w rejonie trasy na Gdańsk. Czy ty w trakcie budowy będziesz szukać firm w Toruniu czy w Bydgoszczy? Bo szczerze mówiąc nie wiem gdzie leży twoja miejscowość :roll: Prawie wszyscy na tym wątku zaopatrują się w Bydgoszczy i okolicach i nie mam za bardzo z kim porozmawiać o firmach w Toruniu i okolicach :D

 

Jeśli chodzi o budowę mojego domku to jeszcze niestety czekam na kredyt. W przyszłym tygodniu powinnam dostać decyzję z banku i mam nadzieję, że tak jak planowałam ruszę w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi - ja też buduję się w okolicach Torunia ale w rejonie trasy na Gdańsk. Czy ty w trakcie budowy będziesz szukać firm w Toruniu czy w Bydgoszczy? Bo szczerze mówiąc nie wiem gdzie leży twoja miejscowość :roll: Prawie wszyscy na tym wątku zaopatrują się w Bydgoszczy i okolicach i nie mam za bardzo z kim porozmawiać o firmach w Toruniu i okolicach :D

 

Jeśli chodzi o budowę mojego domku to jeszcze niestety czekam na kredyt. W przyszłym tygodniu powinnam dostać decyzję z banku i mam nadzieję, że tak jak planowałam ruszę w lipcu.

 

Asiu ja mimo to, iż mieszkam już w Bydgoszczy większośc materiałów na budowe kupilismy jednak w Toruniu...mieliśmy lepsze tam kontakty i możliwości cenowe do wynegocjowania, nie bede ukrywała ze Torun pod tym względem jest tańszy od Bydzi wraz z usługami - bynajmniej tak było w moim przypadku :D

 

cierpliwości i powodzenia w bankach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam za bardzo z kim porozmawiać o firmach w Toruniu i okolicach :D

Ja też mieszkam w Toruniu i jak pisałem buduję się dokładnie w połowie drogi do Bydgoszczy. Objechałem wiele hurtowni i najtańsze materiały znalazłem najbliżej siebie (poza miastem). Polecam Złą Wieś i Łubiankę. Wszystko bez problemów na czas i na miejsce. Przywożą materiały przysyłają fakturę mailem a ja płacę przelewm z ekonta. Drabiazgi pobiera majster wprost z hurtowni. Raz w miesiącu odbieram faktury dla rozliczeń.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...