Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam wszystkich! juz niedlugo bedę (miejmy nadzieję( mieszkanką Łochowa - wlaśnie jesteśmy na etapie przymierzania sie do parkietu, tak a propo czy ma ktoś namiary na jakiegoś solidnego stolarza, który zrobilby schody (chodzi mi o oblożenie drewnem betonowych). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusi okna w tak dużym formacie można robić z PCV i to bez poprzeczki ale nieotwierane. :( Skoro masz parterowy domek to może warto zaeksperymentowac albo choć rozwarzyć taką opcje skoro jest którędy wywietrzyć pomieszczenie.

Zastanowiłbym się też nad tym murkiem rozdzielającym o serokości 24 cm. Z tego co mi wiadom to z BK ścianki mogą mieć nie mniej niż 80 cm. ale może tak jest tylko przy Ytongu ale może po zaizolowaniu będzie git.

Murki będziemy robić z pełnej cegły, a nie z bk.To tak dla wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kusi - ja też buduję się w okolicach Torunia ale w rejonie trasy na Gdańsk. Czy ty w trakcie budowy będziesz szukać firm w Toruniu czy w Bydgoszczy? Bo szczerze mówiąc nie wiem gdzie leży twoja miejscowość :roll: Prawie wszyscy na tym wątku zaopatrują się w Bydgoszczy i okolicach i nie mam za bardzo z kim porozmawiać o firmach w Toruniu i okolicach :D

 

Jeśli chodzi o budowę mojego domku to jeszcze niestety czekam na kredyt. W przyszłym tygodniu powinnam dostać decyzję z banku i mam nadzieję, że tak jak planowałam ruszę w lipcu.

Kopanino leży 2 km za Złotorią. I najpiekniejsze jest to, że tam też dojeżdża miejski autobus. Działki sprzedają się tam jak ciepłe bułeczki. Zaopatrywać budowę będę w hurtowni Vox na Bema, bo mam tam znajomego.Jeśli chodzi o ludzi do budowy to już mamy ustalone kto i za ile bedzie budował. Ludzi sprawdzeni. Mam brata elektryka więc instalcję on zrobi, tata zajmuje się wykończeniówką, w oknach pcv mam znajomych...mam nadzieję, że jak dojdziemy do budowy to pójdzie to łatwo i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusi

Sprawdź czy nie masz przypadkiem w projekcie więźby w postaci wiązarów dachowych. Wtedy strop miałbyś takjakby automatycznie, drewniany. Między belki stropu, tak jak między krokwie umieszcza się wełnę a od spodu montuje sufit podwieszany.

Sprawdzilam i taki właśnie mamy dach...

Byliśmy w weekend z mężem na działce. Podjechaliśmy do takiego sąsiada, który jeszcze miesiąc temu miał na sprzedaż 3 działki. Wszystko sprzedał!!!Szok....ale pogadaliśmy z nim o blachodachówce, bo też ma parterowy domek i blachodachówkę..stwierdził, że naprawdę nic nie słychać, ma położone 15 cm wełny i w domu w czasie deszczu ma cicho....tak więc na 100% będziemy kryli dach blachodachówką..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! juz niedlugo bedę (miejmy nadzieję( mieszkanką Łochowa - wlaśnie jesteśmy na etapie przymierzania sie do parkietu, tak a propo czy ma ktoś namiary na jakiegoś solidnego stolarza, który zrobilby schody (chodzi mi o oblożenie drewnem betonowych). pozdrawiam

 

ja też poproszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich! juz niedlugo bedę (miejmy nadzieję( mieszkanką Łochowa - wlaśnie jesteśmy na etapie przymierzania sie do parkietu, tak a propo czy ma ktoś namiary na jakiegoś solidnego stolarza, który zrobilby schody (chodzi mi o oblożenie drewnem betonowych). pozdrawiam

 

ja też poproszę

 

 

postaram sie o namiary i podrzuce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytanko do CEMIKA1 :oops:

Trochę zwlekałem z odpowiedzią , bo siedzę na działse. Wybrałenm robena bo akurat była promocja po zimie. Za wszystkie materiały (oprócz drewna i okien dachowych) na dach 250m2 wyszło ~14.000PLN. Zamawiałem w kwietniu. Ale w podobnej cenie jest L15 koramica. Myślę, że teraz podnieśli trochę ceny ale i tak cena w hurtowni jest o kilkadziesiąt groszy niższa niż na stronach producenta. Spróbuj a MatBudzie w Złej Wsi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie praca idzie do przodu ......lecz powoli! :( Niestety mamy kilka zastrzeżeń co do ich pracy....ale trudno. Ostatnio nawalili ze szczytami!! Świeżo wymurowane spadły na strop i go uszkodziły :(

Nie zmieniam ekipy bo teraz ciężko byłoby znalec kogoś solidnego...

pozdrawiam

 

:o :o :o :o :x :x

... i to wszystko przeze mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, pisalam juz w innym miejscu, ale wkleje co wczesniej napisalam.

Przymierzamy sie do kupna domu w Łochowie.

 

Jesli wszystko pojdzie dobrze to jutro zostaniemy wlascicielami takiego domu http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/store?action=display&item=41&usid=1 .

Projekt prezentuje sie calkiem, calkiem, ale rzeczywistasc niestety jest inna. Sa sciany, strop i wiezba,okna, c.o., byla tez jakas folia na dachu , ale w tej chwili sa tylko jej strzepy. Dom jest czesciowo wykonczony. Budowa stanela 2 lata temu i narazie to wszystko niszczeje.

O budowaniu nie wiemy nic i nie bardzo wiemy jak sie do tego wszystkiego zabrac.

Napewno trzeba zaczac od dachu.

Czy trzeba impregnowac wiezbe ponownie?

Jaka folie lub inny material trzeba polozyc, przed polozeniem dachowki? Jakie grube, z czego powinno byc ocieplenie?

Oswieccie mnie prosze co trzeba zrobic, zeby miec ladny/porzadny/prawidlowo polozony dach?

 

Wnnym watku ktos mi napisal, ze "

_________________Chyba trochę od d...y strony się za to zabierasz

Na twoim miejscu, przed kupnem obejrzałbym ten dom z jakimś kierownikiem budowy (ale z twojej strony)...

_________________"

 

 

Jest duza dzialka (1300m2), dom w miare ok ( choc nie ejst to szczyt naszych marzen)- jest zle ustawiony wzgledem stron swiata. Ogladalismy ten dom 1,5 mies. temu, ale sie na niego nie zdecydowalismy. Niedawno zadzwonila wlascicelka i sie pytala czy jednak nie chcielibysmy go kupic. Ona potrzebuje pieniedzy i na chwile obecna cena jest nizsza niz 1,5 mies. temu o 50 tys. zl. I tak sporo trzeba wlozyc jeszcze w ten dom, ale cena nas kusi. Nie chcielibysmy sie wkopac, ale to jest szansa na wlasny dom. Wlascicelka domu jest przycisnieta do muru, bo musi splacic za kogos kredyt i pieniadze sa jej potrzebne. Najgorsze jest to, ze wszystko dzieje sie na wariackich papierach i jutro jestesmy umowieni do notariusza, oraz przyjedzie jakis facet z W-wy, z banku, w ktorym wlascicielka jest dluzna pieniadze (a wlasciwie ktors komu podzyrowala pozyczke).

Doradzcie cos. Mam nadzieje, ze ktos tu jeszcze dzis zajrzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MałaR Ten tko Ci odpisał aby obejrzeć ten dom z jakimś kierasem nie był w ciemie bity. Kieras oceni na ile poszczególne elementy zniszczały, co należy wymienić, co troszke tylko podsztukować. Swoją droga cena musi być naprawdę zajefajna skoro Was tak gna do tego notariusza.

A ja ze swojej strony dodam że skoro więźba od 2 lat stała pod chmurką to na 100% warto ją zaimpregnować.

Stare folie zerwać i założyć nowe, dokładnie osuszyć ten strop na który lała sie woda i śnieg (a było go sporo tej zimy).

Aby mieć łądny dach należy wybrać ładną dachówkę i zatrudnić sprawdzonego dekarza. Resztę on powie i co i ile kupić.

Przed wykończeniowymi pracami w domu zrobiłbym próbę ciśnieniową instalacji bo potem może być zonk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzamy sie do kupna domu w Łochowie.

 

Wnnym watku ktos mi napisal, ze "

_________________Chyba trochę od d...y strony się za to zabierasz

Na twoim miejscu, przed kupnem obejrzałbym ten dom z jakimś kierownikiem budowy (ale z twojej strony)...

_________________"

 

Doradzcie cos. Mam nadzieje, ze ktos tu jeszcze dzis zajrzy.

 

ten kierownik to jest najlepszy pomysl niech tylko oceni co i jak i bedziecie wiedziec jak sytuacja i sprawdzcie w sadzie jak hipoteka i wlasnosc tej ziemi wyglada

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy był ktos na targach "PELLETS-EXPO", które odbywają się w dniach 27-29 czerwca 2006r. w hali Łuczniczka. Czy warto się tam udać-wstęp kosztuje 10 zł i zastanawiam się czy jest co oglądać??

 

http://www.luczniczka.bydgoszcz.pl/php2/index.php?tryb=1&id_artykul=716&id_sesja=

 

no właśnie nie wiem czy się wybierać bo tylko środek zajęty i najlepiej bym weszła bez biletu :p bo mnie te targi wykończą, a nie zawsze jest to co ma być :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! malaR! pewnie juz "musztardapo obiedzie" ale przestrzegam przed tak zwanymi okazjami. w zeszlym roku też mieliśmy taka okazje - dom w Łochowie - wlaścicielce sie zpieszylo podobn miala dlugi i zjechala z ceną uwaga - 70 tys. Na szczeście zrobiliśmy skuteczny wywiad i dowiedzielismy sie, że dom byl bardzo zadluzony tzn la hipotece widnialo mnóstwo wierzycieli - i niestety niezorientowany ktoś mógl sie nabrać. To nas skutecznie zniechęcilo do kupowania gotowych domow i wzielismy sie za budowe - skutek taki, ze za miesiac sie wprowadzamy no i kasa oszczedzona ... :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! malaR! pewnie juz "musztardapo obiedzie" ale przestrzegam przed tak zwanymi okazjami. w zeszlym roku też mieliśmy taka okazje - dom w Łochowie - wlaścicielce sie zpieszylo podobn miala dlugi i zjechala z ceną uwaga - 70 tys. Na szczeście zrobiliśmy skuteczny wywiad i dowiedzielismy sie, że dom byl bardzo zadluzony tzn la hipotece widnialo mnóstwo wierzycieli - i niestety niezorientowany ktoś mógl sie nabrać. To nas skutecznie zniechęcilo do kupowania gotowych domow i wzielismy sie za budowe - skutek taki, ze za miesiac sie wprowadzamy no i kasa oszczedzona ... :lol:

 

elba masz rację w 100%. Najpierw trzeba sprawdzić w KW czy nie jest obciążony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...