Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mostek termiczny pod drzwiami balkonowymi


strix

Recommended Posts

http://images31.fotosik.pl/449/15ead0871b22afb9m.jpgokna przygotowane do montażu - profile bazowe jak i poszerzenie by uzyskać odpowiednia wysokość do planowanej wysokości wylewki

 

Jaki masywny profil zamknięty w profilu bazowym . :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Podpory podporami, ale ja mam inny przypadek.

Wy macie po prostu balkon-taras czyli takie duże okno (trzeba podnieść nogę a by nie puknąć w próg profilu) ja mam nad planowaną podłogą tylko cienką metalową listewkę i nie ma takiej opcji abym pod nią kładł cokolwiek co miałoby podtrzymywać masywne drzwi przeszkolone z PCV. Owszem w rogach są cegły pod słupkami bocznymi pod słupkiem ruchomym, poza tym kazde skrzydło wisi na 4-rech zawiasach.

 

Wracając do tej mojej sytuacji z ociepleniem, to nie wyobrażam sobie, żeby tam po prostu włożyć tylko piankę czy styro to musi być solidne to co bedzie pod tą listwą - tak mi się wydaje.... ewentualnie pasek styropianu pod tą listwą aby odzielić wylewkę od zimnej temperatury na dworzu...

 

Jak mniemam masz winstep w niczym to nie przeszkadza bo pod tą listewką jak ją nazywasz masz listwę pod którą dasz podparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
http://images31.fotosik.pl/449/15ead0871b22afb9m.jpgokna przygotowane do montażu - profile bazowe jak i poszerzenie by uzyskać odpowiednia wysokość do planowanej wysokości wylewki

 

Mam pytanie o montaż okien na tych profilach podokiennych.

Jak to się potem "tuninguje"?.

Przecież nie można takiego profilu dobrać idealnie i zawsze konieczna jest delikatna korekta wysokości (i konieczność złapanie poziomu). Czy od spodu podkłada się jakieś podkładki, kliny itd. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/449/15ead0871b22afb9m.jpgokna przygotowane do montażu - profile bazowe jak i poszerzenie by uzyskać odpowiednia wysokość do planowanej wysokości wylewki

 

 

Niestety nie wszystkie firmy sprzedające okna Jezierskiego mają o tym pojęcie - chciałem aby zamontowano mi właśnie takie profile bazowe pod drzwi tarasowe ale poza przesłaniem mi prezentacji producenta okien nie byli mi w stanie powiedzieć jak wygląda montaż takiego profilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images31.fotosik.pl/449/15ead0871b22afb9m.jpgokna przygotowane do montażu - profile bazowe jak i poszerzenie by uzyskać odpowiednia wysokość do planowanej wysokości wylewki

 

 

Niestety nie wszystkie firmy sprzedające okna Jezierskiego mają o tym pojęcie - chciałem aby zamontowano mi właśnie takie profile bazowe pod drzwi tarasowe ale poza przesłaniem mi prezentacji producenta okien nie byli mi w stanie powiedzieć jak wygląda montaż takiego profilu.

 

A czy ten element na samym dole (wąski czarny profil - stopka) to jest tylko listwa transportowa i jest usuwany podczas montaży czy też zostaje tak jak jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest listwa podprogowa/podparapetowa , która często jest używana również jako listwa transportowa... ale tu widać uszczelnienie pomiedzy tą listwą a poszerzeniem ramy więc najprawdopodobniej tu pełni to rolę listwy podprogowej. Pewnie po to aby izolację przeciwwilgociową wywinąć na tą listwę , albo parapet zewnętrzny przykręcić jeśli to drzwi balkonowe bez balkonu..

 

chociaż nie wiem :o bo poszerzenie ma tu taki kształt już żeby tą izolację wywinąć . Więc wygląda że pełni to tylko rolę listwy transportowej , którą powinno się odkręcić przed montażem. tylko po co w takim razie to uszczelnienie uszczelką piankową :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to listwa podparapetowa. W niczym ona nie przeszkadza :) nawet przy oknach balkonówych :) i nie ma konieczności jej usuwania-a taśma. . . to standard wykonania u producenta tego połączenia.

 

...no tak w oknach jest wymagana ale przy ciężkich drzwiach balkonowych ??

jeśli balkon nie jest "ślepy" a stosowane jest poszerzenie ramy, to po co ta listwa, przecież te 3x3cm plastiku ma dużo gorszą nośność niż poszerzenie i przy cięzkich drzwiach może to pękać/odkształcać się a już nie wspomnę o dodatkowej trudności przy montażu w tym miejscu kotew :roll: parametry izolacyjne też lipne więc wg. mnie stanowi to najsłabszy punkt poprawnego montażu takich drzwi balkonowych. W oknach się zgodzę bo stanowi to element do którego przykręca sie parapety zewnętrzne oraz stanowi dystans (który trzeba ocieplić od wewnątrz) dla parapetu wewn. W tym przypadku jednak, nie widzę sensowności dawania listew do balkonów , które już maja solidne/ciepłe poszerzeenia , nawet do celów transportowych bo wiadomo, że nawet jak sie poszerzenie porysuje to i tak zniknie w całości pod wylewką...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam udowadniać że racja jest po mojej stronie :p ale czasem te 30 mm idealnie pasuje do dziury jaka jest między ościeżnicą a wylewką

Poza tym w większości wypadków ciężary nie są na tyle duże by listwa miała ich nie udźwignąć i ulec odkształceniu

Poza tym :) nie zapominaj jakimi oknami handluje Jareko :p

Wiesz...

Widzisz...

Patrzysz i podziwiasz :)

Może i zazdrościsz :p

To Schuco :) od Jezierskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym w większości wypadków ciężary nie są na tyle duże by listwa miała ich nie udźwignąć i ulec odkształceniu

.. troszkę sam sobie przeczysz bogdzieś sie chwaliłeś , że po to daje się tak grubą stal w poszerzeniach jak na zdjęciu żeby nośność i sztywność polepszyć.. więc jest ciężar czy nie ?? :lol:

Poza tym :) nie zapominaj jakimi oknami handluje Jareko :p

Wiesz...

Widzisz...

Patrzysz i podziwiasz :)

Może i zazdrościsz :p

To Schuco :) od Jezierskiego :)

widzę i sprowadzam na zemię .. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi hi balkon 180/230, najczęściej spotykany niech wazy i 200 kilo to odpowiednio podklinowany nie spowoduje nawet ugięcia podparapetówki - spoko :) Wodza :p

Spokojnie Lolek30 - ja zawsze chodzę po ziemi :) wiec do parteru sprowadzać mnie nie trzeba :p

 

spoczko :D

 

180x230 z szybami potrójnymi lub z pakietem antywłamaniowym P4 swoje waży... , pozatym jeśli to tak mało istotna waga to po co Twój producent daje do poszerzeń stal zamkniętą o takeij grubości ? :roll:

 

przypominam że w nowych projektach , suwanki 3000x2400 zdarzają się już dość czesto a to waży... nie mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waży :) to prawda :) ale też nie jest podklinowywanie tylko w trzech miejscach

A dlaczego takie wzmocnienia daje? Przede wszystkim po to by okno nie wyginało sie przód/tył, najczęściej spotykane zjawisko po wykonaniu wylewek - wypchniecie profila na zewnątrz. A skoro dają taka stal to nie brać ? Brać :) i nie pytać się dlaczego :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...