Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Letni Wieczór M44 Adama I Dominiki- komentarze:)


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 79
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 months później...

Pozdrarwiam sredecznie. Bacznie sledzę postępy budowy, podziwiać i gratulować. Wygląda jak dom.

My nie znamy się tak dobrze na sztuce budowlanej i nie mamy sie nawet kogo zapytać, więc zapytam tutaj, tym bardziej że dręczy mnie to pytanie: Czy wysokość scian szczytowych nie jest za wysoka (my zrobiliśmy tak samo)? Według logiki nie powinna sięgać górnej krawędzi krokwi lecz o grubość weły mineralnej (np. 25 cm) niżęj? Jaki był sens zamurowania przestrzani między dachem (deskami, folią), przecież tam ocieplenie z elewacji zewnetrznej ma połączyć się z ociepleniem dachu od wewnątrz?

W tych miejscach powstaną gigantyczne mostki termiczne. Zastanawiamy się nad obcięciem scian szczytowych (mamy beton komórkowy)? Ściany działowe wymurowaliśmy odpowiedniej wysokości, tzn. kończą sie przed krokwiami.

Ciekawi mnie co o tym myślicie. Może jestem w błędzie? Jezeli tak to ok. nie bedziemy musieli obcinać. Moze macie jakies inne logiczne uzasadnienie, oprócz wytycznych projektu?

Gab

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Cześć, Adamie. Ja również zawitałam do Twojego dziennika. Bardzo luzacko sobie piszesz :D

Mam pytanie: czy nie za wcześnie na ocieplanie poddasza, jeśli jeszcze nie ma okien? Konsultowałeś to z kimś?

Fajne wędlinki, zazdroszczę! W sam raz na święta, mniam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Jesli chodzi o ocieplenie poddasza no ani nasz kerBUD ani ekipa wykonawcza nie widzaiała przeciwwskazan. Aktualnie wszystkie okna i pozostałe dziury mamy zaslepione folią i dechami. W domu jest sucho i wszystkie prace wykonywane są zgodnie ze sztuką budowlana. Za 14 dni przywioza nam okna i brame garażową wtedy bedzie juz o wiele spokojniej! A czy ty spotkałas sie z jakimis przeciwskazaniami jesli chodzi o ocieplenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) alllo GAB! spokojnie juz Ci pisze! JEsli chodzi o wymurowanie i deskowanie poddasza no bez obaw !!! Wełna mineralna zostanie od strony wewnetrznej budynku dociągnięta az do pustaków to znaczy pustaki będa przykryte wełną o grubosci 25 cm. Od strony elewacji zostanie doprowadzone ocieplenie w postaci 20 cm styropianu które weliminuje powstania mostka :) budujemy ze spokojniem ale jak najo każda uwaga cenna a czaesm bezcenna:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

meskon jest znany w moim światku jako firma bardzo skutecznie psująca rynek rozdając detalistom rabaty hurtowe i w efekcie wszyscy hurtownicy na tym tracą a oni przerzucają tony przewodów zarabiając marne grosze - no ale to punkt widzenia sprzedawcy

 

z Twojego punktu widzenia to na pewno dobra sytuacja ale swoją drogą ciekaw jestem jakiej marki te przewody Ci sprzedali.

Szkoda, że się nie odezwałeś - może mimo wszystko dałbym radę dać coś lepiej niż oni. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

Podaje ceny przewodów jakie kupiłem w Meskon

YDY-P 3x2,5 1,95PLN Brutto

YDY-P 3x1,5 1,29PLN Brutto

YKY 5x10 13,50PLN Brutto

 

dodatkowo zakupiłem aparature elektryczną firmy HAGER bezposrednio u producenta Fabryka w Tychach.

 

Wyłącznik nadmiarowoprądowy,6kA,B,1-bieg.,10A 7,10 PLN Brutto

Wyłącznik nadmiarowoprądowy,6kA,B,1-bieg.,16A 6.90 PLN Brutto

Wył. różnicowoprądowy 40A,300mA,4bieg. typ AC 96,50 PLN Brutto

Wył. różnicowoprądowy 40A,30mA,4bieg. typ AC 83,10 PLN Brutto

 

Dodatkowo do tego pozostały osprzęt HAGERA, czyli rozdzielnice, szyny, wyłacznik SLS( selektywny) przed licznikiem, przekaźniki bistabilne, przepieciówka typu C, modułowy przełącznik zasilania itd.

Przewody są dwóch producentów Telefonika i NKT to raczej dobrzy polscy producenci:)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...