Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

REMONT DACHU


bogdanŻYWIEC

Recommended Posts

Witam , czeka mnie remont dachu pokrytego blachą trapezową lakierowaną ,

no własnie lakierowaną z orginalnego lakieru niewiele pozostało i w związku z tym faktem mam pytanie czy malować dach czy zrobić nowe pokrycie np:

dachówką bitumiczną cenowo wyszło by prawie na to samo a jezeli nowe pokrycie to moje pytanie jak łaty i kontrłaty czy może bezposrednio do blachy ,albo wystarczą tylko poziome łaty może ktoś doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , czeka mnie remont dachu pokrytego blachą trapezową lakierowaną ,

no własnie lakierowaną z orginalnego lakieru niewiele pozostało i w związku z tym faktem mam pytanie czy malować dach czy zrobić nowe pokrycie np:

dachówką bitumiczną cenowo wyszło by prawie na to samo a jezeli nowe pokrycie to moje pytanie jak łaty i kontrłaty czy może bezposrednio do blachy ,albo wystarczą tylko poziome łaty może ktoś doradzic.

 

Oj kolega coś przekłamuje.

Cenowo na pewno nie będzie to samo. :wink:

Ostatnio słyszałem o malowaniu dachu 1x chlorokałczuk + miejscowe poprawki podkładem z materiałem i robocizną 10 zł/m2 - małopolska

 

Pod dachówkę bitumiczną musi byc pełne krycie , blacha trapezowa odpada . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niestety nie jest inaczej koszt przynajmniej u nas usunięcia resztek starej powłoki + malowanie podkładem utwardzalnym + lakier dekoracyjny według fachowców którzy ogladali dach to wydatek w okolicach 30 zł za metr kwadratowy a pisząc dachówka nie miałem na myśli tz gontu bitumicznego tylko dachówka bitumiczna w płytach nowośc w firmie ONDULINE http://www.onduline.com.pl/?id=0800 którą montuje się na ruszcie z łat z tąd było moje pytanie skoro blacha trapezowa moim zdaniem w pełni zapewnia wentylacje nowego pokrycia to czy celowe jest montaż pałnej kratownicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście myślałem o gącie bitumicznym.

Osobiście nie przepadam za ONDULINE .

 

Jeżeli blacha miałaby pozostać to poziome łaty na blachę powinny wystarczyć, tylko że będziemy mieli teraz obciążenie blach liniowe. Przy małym trapezie blacha może sie załamywać.

Jaki to trapez ? Co ile podparty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trapez to blacha t 18 grubość 0.75 mm rozstaw łat co 40 cm, bo blacha zoztała położona na łatach po dachówce cementowej.Ja również nie przepadałem za onduline ale trochę zmieniłem zdanie patrząc na swój dach a dach sasiada który ma położone płyty faliste ozduline w kolorze czerwonym, jakieś 15 lat temu oprócz troszki zazielenienia od strony północnej wyglada znakomicie nawet nie stracil nic z koloru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...