Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

izolacja - styrodur na podłogę na parterze


pati28

Recommended Posts

takie dwa małe dylematy, może ktoś pomorze rozwiać:

1) w związku z faktem, że dostaliśmy od teścia pozostałości po ociepleniu hali - jakieś 100m2 wełny z folią (na ściany) chcielibyśmy ją wykorzystać na docieplenie nieużytkowej części poddasza. wełna ma grubość 10cm. i pytania: wsadzić jedną warstwę folią do wewnątrz czy zastosować dwie warstwy - tylko jak wykorzystać ewentualne zalety folii??

 

2) czy warto dać styrodur na podłogę rezygnując z papy termozgrzewalnej??

kosztowo chyba wyjdzie podobnie (wykonawca policzy za wyłożenie papy 7pln/m2 koszt styroduru 3cm - 11pln/m2). Czy jeśli styrodur to należy go sklejać czy wystarczy ułożyć szczelnie - ma zakładki. pod styrodur jeszcze ewentualnie folia. Na styrodur jeszcze warstwa styropianu 4cm. Na to podłogówka i wylewka.

z całością muszę się zmieścić w 16cm bo tyle mam miejsca pod drzwiami balkonowymi :(

 

będę wdzięczna za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - folią aluminiową od strony pomieszczenia

Ad 2 - rozumiem ,że to parter . Izolacja 2 x gruba folia budowlana lub papa, styropin TS 20 czyli po nowemu EPS 100

 

no tak ale:

1) czy mogę dać dwie warstwy tego a jeśli tak to jak??

2) czy zamiast papy dać styrodur?? a jeśli tak to czy kleić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1 - folią aluminiową od strony pomieszczenia

Ad 2 - rozumiem ,że to parter . Izolacja 2 x gruba folia budowlana lub papa, styropin TS 20 czyli po nowemu EPS 100

 

no tak ale:

1) czy mogę dać dwie warstwy tego a jeśli tak to jak??

2) czy zamiast papy dać styrodur?? a jeśli tak to czy kleić??

 

1 - dwa raze folia w kierunku pomieszczernia

2 - styrodur nie zapewni iciągłości izolacji poziomej. Styrodur jest drogi :(

styropian na posadzce nie musi być przyklejany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 ) ok, dziękuję

ad 2) 3cm styrodur kosztuje 11zł/m2. położenie 1zł a możemy to zrobić sami - chyba ;) zgrzanie papy 7zł :(

pod styrodur folia. nie myslalam przyklejac styroduru do podłogi tylko skleić na spoinach styrodur ma zakładki. tylko czy to ma sens - facet od wylewek powiedział ze styrodur zapewni odpowiednią izlolacje przeciw wilgoci - a dodatkowo dam pod styrodur folię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 ) ok, dziękuję

ad 2) 3cm styrodur kosztuje 11zł/m2. położenie 1zł a możemy to zrobić sami - chyba ;) zgrzanie papy 7zł :(

pod styrodur folia. nie myslalam przyklejac styroduru do podłogi tylko skleić na spoinach styrodur ma zakładki. tylko czy to ma sens - facet od wylewek powiedział ze styrodur zapewni odpowiednią izlolacje przeciw wilgoci - a dodatkowo dam pod styrodur folię.

2 x folia wystarczy. Na zakładzie folię skleić bitumem.

 

Teraz sprawdzałem na składzie, styropin FS 20- 155 zł/m3

czyli za 3 cm około 4,7 zł/m2

 

Daj łącznie 9 cm styropianu + 7 wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 ) ok, dziękuję

ad 2) 3cm styrodur kosztuje 11zł/m2. położenie 1zł a możemy to zrobić sami - chyba ;) zgrzanie papy 7zł :(

pod styrodur folia. nie myslalam przyklejac styroduru do podłogi tylko skleić na spoinach styrodur ma zakładki. tylko czy to ma sens - facet od wylewek powiedział ze styrodur zapewni odpowiednią izlolacje przeciw wilgoci - a dodatkowo dam pod styrodur folię.

2 x folia wystarczy. Na zakładzie folię skleić bitumem.

 

Teraz sprawdzałem na składzie, styropin FS 20- 155 zł/m3

czyli za 3 cm około 4,7 zł/m2

 

Daj łącznie 9 cm styropianu + 7 wylewki

 

dzięki,

przed chwilą rozmawiałam z wylewkarzem.

poradził tak:

styrodur 3cm, folia, styropian 3 cm, podłogówka 3cm (tam chyba też jest styropian) wylewka 6-7cm.

ma to sens. - styrodur ma lepsze własciwości izolacyjne chyba wiec mniejsza warstwa zapewni również odpowiednie właściowści ale kurcze czy zaizoluje od wilgoci.

głupieję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...