Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Okna dachowe - proszę o pomoc!!!


Które okna dachowe są lepsze?  

9 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Które okna dachowe są lepsze?



Recommended Posts

Szykuję się do zakupu okien dachowych. Chcę kupić okna dachowe PCV, lecz część osób mi odradza, żeby lepiej wziąć drewniane. Słyszałem, że pcv mogą się wyginać pod wpływem temperatury, czy to prawda?

Jakie są zalety i wady powyższych okien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ułatwię Ci. Poproś o pomoc Cieszyniankę, ona jest żywym archiwum i zapewne podlinkuje Ci mnóstwo plików w interesujacym Cię temacie

 

PS. Cierpliwość (w szukaniu) jest cnotą i warto ją rozwijać

http://forum.muratordom.pl/jakie-wybrac-okna-polaciowe,t48746.htm?highlight=połaciowe%20plastikowe

http://forum.muratordom.pl/okna-dachowe-lakierowane-czy-to-prawda,t47067.htm?highlight=połaciowe%20plastikowe

 

i szukaj dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się takimi postami. To forum jest po to, żeby pytać. Zawsze ktoś odpowie, natomiast pozostali powinni najwyżej zignorować temat a nie odsyłać do wyszukiwarki.

Co do pytania, to wg mnie w pomieszczeniach wilgotnych (łazienki) lepiej zastosować okna pcv. Ja mam veluxa, który jest zrobiony z klejonki a całość otoczona 2-3 milimetrową warstwą tworzywa. Dzięki temu powinien być długowieczny. Z kolei fakro są tylko malowane, więc z trwałością może być nieco gorzej....

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się takimi postami. To forum jest po to, żeby pytać. Zawsze ktoś odpowie, natomiast pozostali powinni najwyżej zignorować temat a nie odsyłać do wyszukiwarki.

Co do pytania, to wg mnie w pomieszczeniach wilgotnych (łazienki) lepiej zastosować okna pcv. Ja mam veluxa, który jest zrobiony z klejonki a całość otoczona 2-3 milimetrową warstwą tworzywa. Dzięki temu powinien być długowieczny. Z kolei fakro są tylko malowane, więc z trwałością może być nieco gorzej....

 

Pozdrawiam

Adam

 

wyczerpujaca to odpowiedź...

pcv nie wyginają się, moga za to żółknąć. Estetyka to rzecz indywidualna, jakość wykonania zależna od producenta. Generalnie przy połaciówkach pokutuje teoria taka sama jak przy zwykłych oknach "wszyscy wiedzą, ze te pcv są gorsze od drewnianych"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam tej teorii, więc chyba nie wszyscy...

Okno oknu nie równe. Można kupić plastikowe okna na profilu 3-komorowym za jakieś grosze i można kupić zaawansowane okno sześcio i więcej komorowe, z wkładką ze styroduru i innymi pierdołami, które współczynnikiem przenikania ciepła będzie biło każde okno drewniane. Poza tym, jeżeli jest to okno okleinowane i barwione w masie to nie raczej nie zżółknie... Oczywiście okna dachowe są białe, więc co więcej będę mógł powiedzieć dopiero jak zżółkną....

Nie znam jakości wykonania wszystkich okien z plastiku, ale akurat te, które są zamontowane u mnie są bardzo dobrze wykonane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam okien Skilight a o oknach Skylight trudno znaleźć opinie, okna są na rynku od 2007 czy 2008. Trudno po takim czasie coś powiedzieć

Jeśli ta cena jest na okna Skylight to moocna promocja, bo za to okienko z kołnierzem trzeba circa 900 zapłacić. Ale jak widzę odbijają sobie na transporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...