Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Podniesione, wybrzuszone, podnoszące się panele


kris3n

Recommended Posts

Jaka może być przyczyna "wstawania" bezklejowych paneli,

ułożone w połowie września w nowym mieszkaniu w bloku zaczeły wstawać

Teraz pomimo grzania jest to samo a nawet się powiększa.

nie wiem czy to wina zbyt wilgotnej posadzki (chociaż były układane kilka miesięcy po wylaniu) czy za cienkie panele (7mm)

czy jeszcze coś inneg :wink: o??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to ze panele wstaja najprawdopodobnie jest brak odstepu od scian ,podloga rozszerza sie i gdy brak jest odstepu(lub pozostawiono w nich kliny)podnosi sie.przyczyna tak duzego ruchu podlogi jest wilgoc.(duza ilosc wody przy zmywaniu,wilgotne podloze-przed ukladaniem dobrze jest to sprawdzic, w pomieszczeniu jest zbyt duza wilgotnosc powietrza-optymalna 50% przy 20 st C,zla izolacja ) podaj troche wiecej szczegółów moze bede mogl pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Zgadzam się z gosciem - miałem to samo w mieszkaniu. W kilku miejscach na podłodze robiły się "górki". Jak się okazalo "fachowcy" zostawili kliny pomiędzy panelami a ścianą, a w niektórych miejscach nie zostawili nawet najmniejszej szczeliny dylatacyjnej przy ścianach. Po usunięciu klinów i odcięciu ok 1 cm paneli przy ścianiach wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
to samo dotyczy paneli na scianie...położysz za dokładnie - "na wymiar" to na 100% wstaną, krajobraz polski poludniowej...rada jest taka : odkręcić listwy przyscienne, wyjąć kliny (jeżeli zostały), jezeli ich nie ma, to "kątówka" do ręki i trzeba poprzycinac panele przy scianie (tam gdzie do niej dochodzą) ... za miesiąc wszystko powinno wrócic do normy...pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years później...
Podnioslo mi panele w pokoju zrobila sie duza gorka na srodku i mala w rogu pokoju.Jaka moze byc przyczyna ?Panele mam juz od pol roku zalozone i na poczatku nic sie z nimi nie dzialo,dopiero teraz niedawno mi wywalilo.Pod panelami mam podklad z ekoplyty z Barlinka .Moze ta plyta nabrala wilgoci i podniosla panele albo same panele nabraly wilgoci??Tylko skad? Mam jeszcze jedna teze czy mozliwe jest zeby stalo sie to od pary wodnej z zaparowanej lazienki.Lazienke mam praktycznie w samym pokoju ,po prysznicu zeby odparowac lazienke otwieralem drzwi szeroko i tak sobie mysle ze moze to ta para wodna z lazienki tak wplynela na te panele a po przekatnej mialem otwarte okno ,czyli w rogu gdzie tez mi lekko wybilo wiec moze ta para leciala wlasnie w strone okna i dlatego tak mi w rogu wywalilo.Co o tym sadzicie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie dlugo juz nie pamietam ale wylalismy wylewke w piatek chyba i w poniedzialem juz kladlismy panele.

Nie chce przesądzac sprawy, ale jak dla żeby wylewki oddały cała wilgoć w 3 dni to jest coś zdecydowanie więcej niż tempo ekspresowe. Ja stawiam, że to jest główną przyczyną, ale niech się wypowiedza większe autorytety budowlane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...