Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Pchełki Ani i Grzesia


AGP

Recommended Posts

(...)Co robimy z weekendem?

Kocica ma czas tylko w sobotę więc ...

Mnie obojętnie - możemy się trzymać ubiegłotygodniowego planu (zwiedzanie, a później do nas), albo coś innego...

... może masz jakieś koszonko(...)

Niestety tej atrakcji nie mogę wam tym razem zapewnić ;) - wszystko chwilowo obkoszone; pewnie będzie jeszcze jedno, ostatnie koszenie, ale to już bliżej zimy. Jak będziesz czuł niedosyt po swoim darniowaniu, to przybywaj (dam znać):lol2:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzisiaj urZądziliśmy sobie forumową wyciekę krojoznawczą po łodzi i po raz pierwszy po rewitalizacji odwiedziliśmy Białą fabrykę w Łodzi

Odnowiono większość starych fabrycznych budynków a na tyłach urządzono skansen starej architektury drewnianej, oprócz typowych dla okresu budynków mieszkalnych znalazl się tam zabytkowy kościół w całości przniesiony w nowe miejsce.

W skansenie panuje niepowtarzalny klimat. Brukowane uliczki, drewniane domy i fabryka.

 

Zachęcamy do zwiedzania.

 

DSC_1489.jpg

 

DSC_1487.jpg

 

DSC_1490.jpg

 

DSC_1491.jpg

 

DSC_1492.jpg

 

DSC_1493.jpg

 

DSC_1495.jpg

 

DSC_1496.jpg

 

DSC_1497.jpg

 

DSC_1499.jpg

 

DSC_1500.jpg

 

DSC_1501.jpg

 

DSC_1506.jpg

 

DSC_1509.jpg

 

DSC_1510.jpg

 

BialaFabryka#5785893252423071090

 

DSC_1520.jpg

 

DSC_1524.jpg

 

DSC_1528.jpg

 

DSC_1531.jpg

 

DSC_1532.jpg

 

DSC_1534.jpg

 

DSC_1535.jpg

 

DSC_1537.jpg

 

DSC_1540.jpg

 

DSC_1541.jpg

 

DSC_1542.jpg

 

DSC_1548.jpg

 

BialaFabryka#5785893608141413794

 

DSC_1552.jpg

 

DSC_1555.jpg

 

DSC_1557.jpg

 

DSC_1564.jpg

 

DSC_1566.jpg

 

DSC_1568.jpg

 

DSC_1569.jpg

 

DSC_1571.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Podobało im się? Bo ja muszę znaleźć jakieś fajne miejsce na zorganizowanie włosko-polskiej (z angielskim w tle) wycieczki krajoznawczej dla nastolatek. Będzie im sie tam podobać? (...)

 

Nie jest to atrakcja, która pozostanie na zawsze w pamięci lub wywrze piętno na ich osobowości, ale zobaczyć jak najbardziej warto.

Na zewnątrz obejrzycie 5 czy 6 drewniaków z czasów włókienniczej Łodzi (jeden kościółek), a w środku 3 wystawy:

- starych materiałów (moja mama znalazła swoją starą spódnicę:lol2:),

- maszyn włókienniczych (poczynając od kołowrotka prząśniczki ;)) i

- ubiorów z minionych dziesięcioleci. Ta ostatnia - chyba najfajniejsza - manekiny ubrane w stroje przed- i powojennych elegantek.

Całość jest bezpłatna, a obejrzenie zajmie ok. godziny - półtorej - nie powinniście zdążyć się znudzić :rolleyes:.

Nie wiem czy są to stałe wystawy, więc lepiej się pospiesz.

 

Oprócz tego można kupić bilet na zwiedzanie wnętrz Białej Fabryki. Nie byliśmy, bo czasu by nam brakło (byliśmy tam na niecałą godzinę przed zamknięciem, a zwiedzanie trwa ponoć do 2.5 godz.).

 

W niedzielę czynne jest do 16:00, nie wiem jak w tygodniu.

Edytowane przez Yeti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Aniu i Grzesiu,

mam do Was pytanie odnosnie zuzycia gazu plynnego z butli. Ile m3 zuzyliscie przez sezon do ogrzewania i cieplej wody? Jaki jest to koszt calkowity?

Moja znajoma ma dylemat czy piec na ekogroszek czy gaz plynny, domek tej wielkosci co Pchelka. Czy sa jakies wytyczne gdzie powinien znajdowac sie pojemnik na gaz? Dzieki za wszelka pomoc.Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dzięki za info, ja już po wymianie... Niestety Włosi byli bardziej zakupami zainteresowani niż oglądaniem czegokolwiek;) Zresztą szkoła im trochę atrakcji tego typu zapewnila;)

 

To teraz sama idź oglądać, żeby nie okazało się, że naprodukowaliśmy się na marne :p:lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...