Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko


Recommended Posts

Najnowsze newsy

POdłoga w kuchni - prawie koniec ale nie obyło się bez komplikacji : reklamacja kaflowa przyjęta ale okazało się że teraz Nova Gala ma naszą Magnę w nowej serii i taka jak nasza jest nie do dostania. Ta sama magma ale inna seria więc proponują zwrot całości czyli 3 kartony. Tylko że my mamy już prawie całą podłogę na podłodze! Panowie stwierdzili że zawsz można skuć bo oni dają nam całość. Opaczność nad nami czuwała i okazało się że nowa seria jest identyczna ze starą więc mamy lekki zysk (oprócz tego że stracony czas) mamy zasponsorowaną podłogę w górnej łazience ;-)))

Tak więc podłoga ma być już sprawą zamkniętą do czwartku ;-) Po świętach lece fugować ;-)

Zamątowany został zlew i płyta indukcyjna - choć z tą płytą też do końca nie wiem o co chodzi bo odstaje od blatu na 2-3 milimetry- dość nieestetycznie to wygląda z boku ;-( ponoć ma grubą uszczelkę i tyle ale tak być nie może przecież żeby się brudy pchały pod płytę ;-(

 

Na górze pomieszczenia nad garażem zamknięte regipsami/ okna obrobione... uffff było ciężko.

Plan napięty jak.... bo do 6 maja (komunia córy) mysi działać wszystko co najpotrzebniejsze tzn kuchnia, łazienka (choć bez prysznica), salon (te metry podłogi... )

Ciekawe czy zdążymy... wolę nie myśleć bo zapeszę.

Foty niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 248
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Szanowni panowie od Boscha odpisali na maila. Niestety nie są w stanie nic doradzić i tak właśnie ma być... Jak to tak ma być???? Ma odstawać od blatu??? Jutro postaram się to sfotografować. W każdym razie jestem zniesmaczona bo płyta wyselekcjonowana bardzo szczegółowo i poparta wieloma opiniami na plus... no to o co chodzi? Tym wszystkim którzy ją kupili też odstaje i są zadowoleni???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasu coraz mniej ale wieje optymizmem ;-) Cały dół został na początku tygodnia wymalowany na biało a kuchnia i wiatrołap dostały piękny szary kolorek. O, przepraszam, salonik też ma jedną ścianę wymalowaną na kolor (byłby cały wymalowany ale niestety nie było szefowej w pobliżu i nie mogła zatwierdzić koloru więc po jednej ścianie praca została wstrzymana i czeka na jutro). Zbieramy siły przed kafelkowaniem salonu... to będzie razem z kawałkiem do schodów około 45 metrów... znajomy twierdzi że nie damy rady sami w tydzień. Ja liczę tylko na położenie całych a docinać te przy ścianach będziemy innym razem bo na to głównie schodzi czas.

Kuchnia zaczyna wygladać. Dziś byliśmy na zwiadach w sprawie pozostałego sprzętu i przy okazji pooglądaliśmy sobie płyty indukcyjne. Niestety niektóre odstają tak jak nasza czyli musimy się z tym pogodzić i żyć. Damy radę ;-)

Sprzęt kuchenny został zweryfikowany bo na początku miała być płyta Teki ale padło na Boscha, lodówa Electorlux nie została wyparta przez inne konkurentki ale piekarnik tak. Po wyczytaniu opinii na necie miał być w końcu Electorlux EOB 53102X ale kiedy dziś odwiedziliśmy sklep i zaczęłam przyglądać się piekarnikom to ten model (jak zresztą wszystkie electroluxy) wypadł kiepsko. PRzede wszystkim, tak mały w środku że aż bolało patrzeć! No i te drzwiczki. Myślałam że taka firma zrobi coś lepszego- przy otwieraniu telepały się na zawiasach i to wszystkie modele Electroluxa! Otwierałam każdy i nie mogłam uwierzyć mojemu szczęściu że nie kupiłam go w necie jak kota w worku ;-) Za to zauważyłam Boscha HBN 239 E 1L http://lh6.googleusercontent.com/-GL43u-mkpyQ/T4syn-bnywI/AAAAAAAADrk/pf5GMkP_es8/s400/c_big2909811.jpg i się zakochałam. MOże nie szczyt nowoczesności i jak to mówią "dezajnu" (hi hi) ale ma teleskopową szufladkę i zamyka się jak marzenie. Nic nie zgrzyta, trzaska i nie telepie się. Pokrętełka chodzą elegancko. Tylko niestety z boku patrząc są widoczne szczeliny i nie jest tak ładnie spasowany z meblem jakby mógł być (jak inne firmy choćby marna Amica) ale cóż do odstających sprzętów jestem przyzwyczajona.

Stałam się więc właścicielką tego właśnie piekarnika ;-) Jutro ma przyjechać ;-) no ciekawe.

Miło zakończył się ten weekend.

Edytowane przez papuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00758.JPG

kolor na ścianach - różniste odcienie szarości ;-) mieszamy i mieszamy te kolory i już nie bardzo wiemy który odcień na której ścianie ale nic sobie z tego nie robimy ;-)

 

Moje dzieło czyli mosiężny żyrandol inaczej ;-) w tle jego towarzystwo czyli kinkiet jeszcze nie doczekał się przeróbki - praca do wykonania na dniach ;-)

 

DSC00759.JPG

 

 

Pokój nad garażem

 

DSC00771.JPG

garderoba

 

DSC00773.JPG

pokój synka- jedyny skończony ( w sensie regipsy) pokój na górze.

DSC00775.JPG

 

DSC00757.JPG

 

DSC00754.JPG Nie wiem czy to widać - szpara pod płytą czego ciągle nie mogę strawić ;-(

Edytowane przez papuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urobiona, utyrana wróciłam właśnie z budowy. Ściany wymalowane (zostało roboty na godzinkę) jutro plan to zacząć te pieruńskie kafle w saloonie ;-). Małż twierdzi że już wie jak poprawić tempo więc będę świadkiem przełomowych chwil ;-))))

Na mnie jutro czeka gruntowanie podłogi w korytarzu i może reszty w salonie. Ale co tak w rzeczywistości uda nam się zrobić to będę wiedziała dopiero jutro po robocie bo plany planami a real realem ;-)

A co do mojego stresu z odstającą płytą to topnieje z dnia na dzień: wczoraj przyglądałam się u koleżanki - ona ma gorenie...odstaje dwa razy tyle co moja więc po prostu luzik ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan elektryk wczoraj podczepił płytę;-)))) działa.... to znaczy świeci lampkami bo czy i jak działa to się dowiem kiedy kupię jakiś garnek co by był do użycia na tym ustrojstwie ;-) czyli dziś ;-)

Powiem wam że jestem zachwycona wyglądem płyty ... żal mi cokolwiek na niej stawiać bo mam wrażenie że ją zarysuję czy coś ;-( ona jest taka gładziusia jak ...brak mi słów. Po prostu nigdy nie miałam czegoś takiego więc wylewam zachwyty ;-)

1/4 podłogi na miejscu ;-) w 1 i pół dnia- to rewelacyjny wynik. I małż rzeczywiście ma odwyk od poziomicy ;-))) Dziś niestety dzień roboczy trochę krótszy więc szalonych postępów nie będzie ale zawsze coś tam się ruszy.

Znowu kafelkowy zong ;-))) ( u nas to już chyba rutyna) dopiero się okazało że kafle (z września zeszłego roku) które były dokupione bo przywieźli za mało o dwa kartoniki ... no więc te dwa kartoniki nie są lapato.. a mat ;-((( raczej nie przyjmą nam bo to zbyt dawno było ale co za zong!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś połowa podłogi!!! WIdoki na koniec salonu w piątkowy wieczór ;-)))

Dziś ugotowałam obiadek (trudno to nazwać obiadem) na kuchni i w nowych garach ;-))))

Co powiecie na ofertę garów z Tesco? chodzi mi o te Rosenthal Thomas Cook&Pour??? Mają akcje że za znaczki dostajesz 70 % taniej. Nie wiem czy to super oferta bo nigdzie w internecie nie ma ani słowa o tych garach. Zafundowałam sobie takie 2 : rondel o pojemności 1,5 za 68 zł, patelnie 20 cm za 87zł. Ceny tych garów tak naprawdę to są chyba dla kosmitów bo cena tego rondla bez zniżki to 219zł a patelni 289zł!!! No kosmos.

W każdym razie kuchnia jeszcze nie wyczuta ale to kwestia czasu. Muszę kupić jakiś specyfik do czyszczenia bo ostrzegają że jak nie będzie czyszczona czymś specjalnie do szkła-indukcji to się porobią jakieś plamy tęczowe.

A teraz przepraszam bo mam tu instrukcję do poczytania ;-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...