Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

Z tą zazdrością to się wstrzymaj bo w tej chwili to borykamy się z coraz to nowymi wpadkami panów specjalistów- teraz nam skrapla się woda na membranie i cieknie pod wełnę ;-( pan przed kładzeniem wełny zalepił prześwity między krokwiami styro i nie zrobił 1,5 cm wlotów powietrza ;-(

Trzeba watę zdejmować i wycinać w styro prześwity ;-( czyli robota głupiego.

Wydaje mi sie że ostatnio to z tą robotą kręcimy się jak pies za własnym ogonem ;-(((

 

Jeszcze trochę trzeba wytrzymać.

Według teorii przy membranie nie jest potrzebna szczelina.

Nadmiar wilgoci to sytuacja przejściowa.

Zimą powietrze zewnętrzne jest suche , dla tego pamiętajcie o mocnym przewietrzaniu domku, nawet kosztem temperatury.

Pozdrawiam w Nowym Roku.

Wielkanoc w nowym domku.:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

cześć,

Ostatnio pokazywałaś, że masz oszroniony dach od wewnątrz. Pewnie to puściło i już. Spróbujcie odciąć tę cześć dachu folią, żeby powietrze mokre i ciepłe tam nie wędrowało z dołu. Może na krokwiach od wewnątrz w tej nieocieplonej części dachu dać folię. Szczelina musi być nad membraną a nie pod. No chyba, że zalatuje woda z powierzchni membrany przez dziury jakieś, no ale to chyba nie możliwe.

 

Nie rozumiem, gdzie te dziury które chcecie robić mają być? Między krokwiami na ścianie kolankowej żeby wełnę wentylować? To chyba nie tak ma być.

Edytowane przez jan_z_wolna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan! ty żyjesz! patrz na fotkę: człowiek zamonotwał nam takie paski styropianu między krokwie,przed zamontowaniem wełny. I mąż teraz zdejmuje wełnę i ryra piłą szczeliny w tym styropianie. Teraz pytanie czy tak ma być???

http://lh6.ggpht.com/_RSNEQunpnbg/TScCsEauviI/AAAAAAAAChc/-58WZA-vtSo/s400/_DSC7146.JPG" Chodzi o szczelinę pomiędzy membraną a watą. Z tego co małż widzi jak ma sąsiad to ma wloty powietrza na zewnątrz pomiędzy krokwiami na całym obwodzie domu- a robiła mu droga firma. Z tego co się dowiedziałam to pod i nad membraną ma być lekki przewiew żeby membrana miała tą samą temp.

Wiecie coś o tym?

Edytowane przez papuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyję, żyję. Nawet budowa się posuwa trochę.

Nie mam doświadczenia, żeby doradzać. Ale na dachu z membraną nie widziałem czegoś takiego. Choćby rzut beretem u sąsiadów mają membranę Aquatec i izolację "zamkniętą" chata stoi nieogrzewana i nic się nie dzieje. Przecież niektórzy mają nadbitki (na krokwie) przy których od spodu nie ma żadnych szczelin wentylacyjnych a styro jest do samej deski.

Przemyślcie sprawę czy ta woda nie spływa w wełnę z tej wyższej części dachu która nie jest izolowana wełną, a na której jak sama pisałaś robił się szron.

Jaką membranę macie? Czy jest wysokoparoprzpuszczalna?

Ale moim zdaniem to nawet wtedy przy tym szronie to woda się nie odparuje i będzie zaciekać. Dopiero odcięcie dopływu ciepłega powietrza na strych sposowuje że woda się tam nie będzie skraplać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://lh4.ggpht.com/_RSNEQunpnbg/TS2KSrAgzII/AAAAAAAACic/DFbMS3oGE8k/s400/dach-schemat.jpg"

chodzi o tą szczelinę wentylacyjną, że niby ma przewiewać nad wełną i że niby ma mieć (wg rysunku 2,5 cm) to chyba tyle nie będzie bo wełna raczej nie będzie tak sobie sama wisiała tylko jest dociśnięta... chyba. Już teraz sama nie wiem bo mi schody na górę zdemontowali (robią gipsy na rusztowaniu) i nie mogę nawet wejść na górę (drabiny nie ryzykuję) porobić foty ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o tą szczelinę wentylacyjną, że niby ma przewiewać nad wełną i że niby ma mieć (wg rysunku 2,5 cm) to chyba tyle nie będzie bo wełna raczej nie będzie tak sobie sama wisiała tylko jest dociśnięta... chyba. Już teraz sama nie wiem bo mi schody na górę zdemontowali (robią gipsy na rusztowaniu) i nie mogę nawet wejść na górę (drabiny nie ryzykuję) porobić foty ;-(

 

Tak , ale ta szczelina jest potrzebna jeżeli jest deskowanie szczelne dachu i papa albo folia niskoparoprzepuszczalna .

U was jest membrana wysokoparoprzepuszczalna i wtedy ta szczelina nie jest wymagana.

http://lh6.ggpht.com/_RSNEQunpnbg/TGo1oe7mFoI/AAAAAAAAB1Q/desEWJyBrJ0/s400/_DSC5847.JPG%22

[

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie do mistrza Zbigniewa!

Zbigniew przybądź z odpowiedzią... problem dotyczy ceglanych murków wybudowanych przez mojego małża kiedy wprawiali nam drzwi balkonowe i tarasowe. Mój małż pobudował takie z cegieł (na sugestie majstra) ale teraz martwi się że tam będą mostki term i czy nie lepiej to wywalić i dać pod drzwiami twardy styropian?

Tu widać te cegły. Podłoga wylana ma dyletacje i bez problemu można to wyryć i zastąpić styro tylko czy to robić czy nie. Potrzebuję majstrowej porady.

http://lh3.ggpht.com/_RSNEQunpnbg/TGo1YsGuVWI/AAAAAAAAB04/WpSkDpenOTQ/s400/_DSC5887.JPG"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo.:D

 

 

 

Trzeba to wywalić.

Kupić takie podpory

http://okucia24.com/115367/podpora-montazowa-do-okien-drzwi.

Resztę uzupełnić styropianem i pianką.

 

Oczywiście bardzo dobry jest też dodatkowy profil od spodu tz. poszerzenie .

Można go dokupić u producenta okien. Sami powinni to zaproponować.:mad:

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbig, powinieneś mieć ksywę: Zbig wielki ;-)

dzięki. Kiedy montowali to te murki małża już były pobudowane więc pewnie stwierdzili że pan inwestor wie co robi (niestety często nie wie i maca po omacku) ale już nastała Zbychowa jasność ;-)

 

http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/109.gif

 

Nie przesadzaj , nie są to jakieś wielkie tajemnice.

Temat częsty na forum;)

 

Dziękuję bardzo

:hug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie już kogoś do schodów? Znalazłam na allegro ciekawą propozycję (okolice bydgoszczy). Byliśmy u pana i to co robił podoba się nam. Myśłe, że w przyszłości będziemy zainteresowani. To strona Allegro , zajrzyjcie http://aukcjewp.wp.pl/schody-drzwi-drewniane-okienice-producent-kuj-pom-i1418883933.html Tam są pokazane drzwi, ale schody też robi. Ceny konkurencyjne. Mi się podoba. Pozdrawiam i gratuluje postępów. Pa :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dzięki, zadzwonimy bo problem schodow nie daje nam spać ale musimy również sprawdzić inną opcję tzn znajomoi mają dom szkieletowy i w cenie były również drewniane schody - takie jak nam pasują- okazuje się że cena tych schodów to 2 tyś!!!! to dopiero cena co? Nie wiem czy zgodzą się na wykonanie schodów i czy wogóle udostępnią nam namiar na tego stolarza ale musimy popróbować...cena jest zwalająca z nóg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena faktycznie powala! mam już namiar na innego stolarza, bo interesuje nas drewniana kuchnia. Jest tani (z Borów Tucholskich), ale nie aż tak. jak Wasz........ Gdyby jednak (oby nie) nie udało się to służę telefonem. Nasz pan nie ma strony internetowej i chyba dostępu do internetu bo podaje ceny znacznie niższe niż te które krążą w wirtualnej przestrzeni. Twoje dzieła (pojemniki na produkty/przyprawy) piękne. Poczułam się zainspirowana ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do mądrych: czy zamiast stelaży pod regipsy można użyć łat drewnianych? O co chodzi: mamy zamiar zamknąć sufit nad klatką schodową na górze, chcemy tam zrobić stryszek i zamówiliśmy drewno żeby było jako podłoga stryszku. Jako że to podłoga to kiedy ktoś będzie tam chodził (nie często ale zawsze się może zdarzyć -będzie tam też wyłaz na dach tak więc kominiarz itd) to sufit będzie pracował. Jeśli przyczepimy do tych belek regipsy to mogą się robić pęknięcia. Majster z mężem wymyślili że dadzą cieńsze belki pomiędzy tymi na których będzie podłoga. Do tych cieńszych (z racji że są cieńsze) nie będzą dotykać deski podłogi. Do nich przykręcić regipsy...- czy to mądre rozwiązanie czy nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...