Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Zaraz to sprawdzę Zbigniew (tzn tą ścianę szczytową). ale jak znam majstra to i tak jak mu coś powiem to on zrobi po swojemu- ale mu zasygnalizuję ;-)

A co do postępów to zong na całej długości bo chociaż więźbę dowieźli to facet od dachówki wtopił bo nie zamówił wcześniej a teraz mu powiedzieli że nasza dachówka będzie dostępna w połowie września! A dach miał być zrobiony w przyszłym tygoniu!!!

Nie wstawimy okien i elektryki przy ofoliowanym dachu!

Niech potem jakaś dachówa spadnie i wybije okno czy coś?

Zstanawiamy się nad zmianą dachówki na .... dostępną ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo widzisz, ja się zaraz rozsypię a ty co? urlopy? mi też się marzy...

No to jak było?

Padało? Pewnie zamówiłeś sobie słonko i było nie?

U mnie jak widzisz... mam dylematy instalatoryjne i jutro będzie gorąco bo odwiedza nas instalatro z samego rana i będziemy coś radzić.

Potem kontakt z elektrykiem- ma jutro też wejść a my jeszcze nie wiemy na jakich zasadach i za ile (ale z nas lebiegi)

Najwięcej problemów mam z mocą kotła gaz i czy to ma być ten czy nie.

Instal proponuje Vaillanta VC plus 186 19,5 kW z zasobnikiem 150l. Każdy radzi co innego a ja już tracę panowanie i obeznanie! Jestem filologiem nie instalatorem!

Mój majster stwierdził po pewnym dniu kiedy to zasypałam go gradem krzyżowych pytań że budowlankę mi zaliczy zaocznie a teraz jeszcze wieczorówka w instalacjach grzewczych ;-(

No radź coś radż ;-))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w sprawie podłogówki i kaloryfera w wykuszu :)

Chciałam tylko powiedzieć/napisać, że u nas na całym parterze (na poddaszu zresztą też ) jest tylko podłogówka i jest cieplutko. Jedynie pod oknami są gęściej ułożone rurki - chyba co 10 cm na odległości 50 cm. Więc ten kaloryfer to może wcale nie jest potrzebny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniahubi ja cały czas próbuję przekonać o tym małża. Pan instal też się trochę dziwi ale małż twierdzi że nad wykuszem jest balkon - więc zimno a powierzchnia okien mimo tego że są 3 szybowe (będą w poniedziałek) jest duża.

Na górze dołożyliśmy podłogówkę jeszcze w korytarzu ale mam zamiar położyć wykładziny w sypialniach więc podłogówka byłaby tłumiona. Poza tym raczej wszycy radzą w sypialniach grzejniki... może coś w tym jest może nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też nad wykuszem jest balkon. Jest ocieplony od strony wykusza wełną mineralną, 15 cm chyba, no i od góry na płycie balkonowej jest styropian.

A w sypialni też mamy wykładzinę - wybraliśmy taką z atestem na podłogówkę i jest ok. Zimę i to w sumie bardzo ostrą mamy za sobą i nie marzliśmy ani trochę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jutra mają uporać się z membraną i łatami a od poniedziałku dachówka. Już mam informację od małża że dachówa dojechała ;-) no w końcu! Ale nie wiem jak to będzie wyglądac w praktyce bo od rana mają robić dachówkę (poniedziałek) a ekipa z oknami tez wchodzi w poniedziałek... no to tylko na kolana żeby nic się nie potłukło!!!

Wpadka bo do okien miała być już dachówa na dachu ale więźba nas zawiodła o półtora tygodnia ;-( stąd ten zgrzyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nic się nie potłucze. Ekipa wstawi samą ramę, oblachowanie okna (kołnierz) sprawdzi czy dobrze z oknem, no i wymontować można taką szybkę i założyć na końcu. U mnie tak było. A robota trwała by 3,5 dnia, jakby nie padało, tak trochę dłużej było. Ale ja nie mam dachówkowi, tylko blachodachówkę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj znalazłam ładną obudwę kominka. Zastanawialiście się wcześniej, czy może być drewniana (prezentowaliście zdjęcia). Taką właśnie można zobaczyć w naszej Galerii Pomorskiej (Bydgoszcz). To nic innego jak drewniana rama, którą przytwierdza się do ściany komina. Nie dość, że piękne, to jeszcze tanie rozwiązanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...