Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 3 weeks później...

A ha ha ha - pomysł świetny! chyba trzeba i mi się za nim rozejrzeć:lol2:

 

KONKURS 1

Najważniejsze - ocieplenie wełną góry

 

Potem w zalezności od potrzeb i tego co ma być w domu: jeśli kominek ma wspomagać c.o. a schody są betonowe - najpierw zrobiłabym kominek a schody z czasem - jest po czym wejść na górę :) - ja tak zdaje się że zrobię (z tego samego powodu...:cry:)

jeśli na górę jest na razie drabina - to jednak lepiej zrobić schody...

 

KONKURS2

 

d - z drukarki:P Pan w sklepie glazurniczym zawsze tak do mnie mówił jak wpadałam z zaliczkami - że na ja niby niechybnie jakąś drukareczkę do pieniążków posiadam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a) schody

b) kominek

c) ocieplenie wełną góry

 

B, bo jak nie robilibyście schodów to i robienie poddasza bez sensu. ez kominka można żyć, ba raczej nim nie będziecie ogrzewać domu.

 

drugi konkurs: skąd wyciągnąć kasę?

a) z konta sąsiada

b) z konta przyjaciela

c) z nikąd....

 

 

Najlepiej znikąd, wcale nie pożyczać, ale na to pytanie sami musicie odpowiedzieć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na pierwsze pytanie jest chyba oczywista: Kominek. Niektórzy z niego rezygnują ot tak, uważając, że jego posiadanie ma wiele wad (ja widzę same zalety.... poza stroną finansową. Trochę kosztuje). Pytanie drugie jest chyba natury filozoficznej. Salomon niestety miał rację: "Z pustego nie nalejesz". Ale jeżeli znajdziecie odpowiedz na to pytanie dajcie znać. Możecie jeszcze urządzić parapetówkę i pospraszać kupę ludzi, znanych, nieznanych, bez znaczenia.....byle kasiastych!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hi,dobre z tą parapetówką- tylko trzebaby było zaznaczyć że mają przyjść z własnym wiktem i wałówką, opłata będzie pobierana przy wejściu oraz przy wyjściu ;-) żeby było inaczej niż wszędzie (tak bardziej nowocześnie, wiecie trendy).

Co do kochanka to też niezła myśl, zbigniew? masz kogoś na myśli? Ale jakby zechciał się wprowadzić? Gdzie go upchniemy? W pralni... a może lepiej w garderobie? W końcu taka jest właśnie natura kochanków nie?

Drukarnia też dobre... tylko emilus18- masz namiar na jakąś? No to nie bądź taka! Daj!!!

 

W pierwszym konkursie wygrywa kominek... schodów nie mamy betonowych więc mówicie żeby je zrobić przed kominkiem?

No tak, w pierwszej wersji mieliśmy się wprowadzić na sam dół, grzać kominkiem żeby było cieplej i taniej- wtedy można podarować sobie schody a zrobić kominek.

Teraz wiem że nie będę się pchała do domu do conajmniej początku marca- więc grzać będziemy gazem na aby-aby żeby schło. Rzeczywiście kominek wypada z gry. Ale podłączenie (rury i pompki) trzeba zrobić razem z pracami wod-kan, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha najpierw ja se muszę nadrukować, bo inaczej marny mój los będzie... a jak coś zostanie, to podrzucę ;)

 

Moim skromnym zdaniem powinnaś podłączyć kominek do instalacji, jeśli takowe podłączenie ma mieć. Hydraulicy nie beda potem juz niczego rozwalać i przy niczym dłubać. A obudujesz sobie wolna chwilą. Do tego czasu bedzie taki nowoczesny :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę że kominek trzeba wprowadzić na salony... tylko że teraz brak mi pomysłów ... kosztem czego??? Schody być muszą bo jak inaczej funkcjonować? Ocieplenie musi być- narazie wata i folia a potem jak coś z nieba skapnie to płyty.

No właśnie ile dać człowiekowi za robocizne przy ocieplaniu poddasza wełną i kładzenie folii? Mamy teraz takiego speca "zrób-wszystko-sam" . JEst super dokładny- robi nam tynki wew i zew. Dość tanio bo 14 zł za metr2 a zew za 20 (chyba) ale to bez docieplenia za to z obróbką okien i balkonów.

Mąż umówił się że człowiek będzie nam robił wszysko przez całą zimę tzn roboty o których małż nie ma pojęcia albo sam się nie chce tknąć.

Ocieplać mają razem z małżem jako pomocnikiem fachowca ;-) tylko małż sie jeszcze nie zastanawiał ile mu za tą robotę zaproponować.

Macie pojęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki zbigniew mam jaśniej ale to nie rozwiewa moich wątpliwości: bo jeśli cena uśredniona to 45 zł za metr na gotowo to ile mu dać teraz za samą wełne (bo zabraknie kasy na płyty) ale układaną przy pomocy małża? Czy 20 zł teraz za wełnę i 20 zł potem za resztę (stelaż+ płyty i szpachla, bez malowania- bo to sama lubię robić) to obciach czy może być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Grzały (panowie od rur i kaloryferów itd) mają przyjść dziś albo w poniedziałek- u nich to wszystko jedno. Mam nadzieje że po prostu przyjdą jak najszybciej bo czasu mało się robi.

Pomieszczenia nad garażem... niestety nie zostały otynkowane jeszcze bo majstry równali podłogi tzn. mój małż stwierdził że chudziak bardzo nierówny i pod styropianem będą luki więc lepiej wyrównać zaprawą- no a teraz mały problem bo musi to wszystko wyschnąć zanim położą folię i styro- a ciepło i sucho nie jest ;-(

Jutro pojawię sie na budowie i pooglądam sobie co oni tam narozrabiali :wink:

Masz rację ,coś za dużo tego bo .;)

 

 

 

Pozdrawiam .:)

Jak się ma mały ?

A właśnie, jak ma na imię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...