Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

witam

Wpadam z rewizytą. Fajny domek wam rośnie. Też juz bym chciał by robili mi kaloryferki. Z rozchodzącymi nie wiadomo gdzie pieniążkami tez mamy problem dopiero co wzięliśmy kredyt i to z górka?(tak myśleliśmy) a tu nagle dochodzą niespodziewane wydatki i kasa się rozchodzi. Trzymam Kciuki by pan przyjechał po tym świecie a nie po świętach np wielkanocnych.

Pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trochę grubo ale pan od wylewek wyznaczył nam poziom i wyszło że od 9 do 13 cm musi być styro. Wylewka jest 4,5 cm poniważ to wylewka anhydrytowa dlatego tak cienko. A ponieważ metr wylewki jest droższy od metra styro to małż wyrównuje styropianem do poziomu żeby nie lać grubiej.

Majster murarz tak wykombinował że drzwi balkonowe zostały osadzone na takiej a nie innej wysokości - stąd też taka grubość styro;-(.

Niestety czasami 'od przybytku' głowa też boli ;-(

Edytowane przez papuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Oj coś z tym kominem nie tak.

Tam u góry trzeba to zrobić starannie,.

Z jednej strony rura ceramiczna nie może być zacementowana w czapce z drugiej musi być szczelne przejście.

W systemie była gotowa przykrywa lub specjalna blacha jako szalunek tracony.

No i obróbki blacharskie trzeba sprawdzić.

A gdzie trawka ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew ty jak zwykle fachowość do bólu! O czym ty do mnie rozmawiasz??? ;-) ;-( Napisz jeszcze raz ale tak żebym wiedziała jak to nadać majstrowi.

W komplecie nie było daszków metalowych - mąż sam zamawiał jakieś w casto na wymiar. Na którymś zdjęciu je widać jak leżą w salonie jeszcze przed montażem.

Co za trawka??? JUż myślisz o imprezce ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piplut (nie chcę zapeszyć) ale jakby lepiej to znaczy mniej wrzasku a więcej ciszy ;-) ale jakby co to nic nie wiesz bo jak się dowie to ... lepiej nie mówić co może się stać....

Rozmawiałam za to z gościem od komina- on twierdzi że wszystko jest jak należy ale cieknie prawdopodobnie przez to że komin jest z dziurawki i tam gdzieś musi się sączyć woda i cieknie. Ten komin na zdjęciu jest dziś w trochę (tak mi się wydaje) lepszym stanie bo trochę ciut mniejsze są te placki. Natomiast drugim cieknie tak że leci z niego na krokiew i kapie na ziemie. Pół krokwi jest przemoczonej!

Jutro ma wdrapać się na dach i sprawić co by nie leciało... zobaczymy. Znając życie będzie lało cały dzień i nie można będzie nic zrobić ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kominami to rzeczywiście jakaś katastrofa, bo u mnie też leje się :( Na szczęście dla siebie nie robiłam żadnych balkonów itp co by nie był przerw w ociepleniu i nic nie przeciekało...

A koszty... ja na początku chciałam zamknąć cały dom w 400 tys...ale już zmieniłam zdanie:D czasem trochę poszaleć lubię i jakoś tak mi sie kosztorys o parę dodatkowych albo droższych pozycji rozjechał...:D

Najważniejsze że wszystko ślcznie Wam wygląda i tylko czekać aż skończycie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...