Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

RJjr majstr co to zbudował to gość z 20-to letnim doświadczeniem!!!!! JUż mi na niego złość mineła. Ale jestem dobrodziejka nie?

Teraz trzeba myśleć jak to naprawić ;-(

Majstr powiedział że przy kominie systemowym Shidla jest grubość cegły (chyba powiedział 6 ale nie jestem już teraz pewna) i że nie ma takiej cegły pełnej ;-(

Zbigniew100 , a co myślisz o tym 'płynnym szkle'? Chodzi o to że tym ponoć można smarować na wilgotną powierzchnię. Zresztą jeszcze poszukam w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Właśnie wyszukałam w necie odpowiedź na podobny problem- komuś też ciekło i też mu fachman doradził szkło wodne na uszczelnienie i pojawiły sie białe plamy na kominie- bo szkło wodne nie przepuszcza pary!

Czyżby kolejna dobra rada fachowca z 20to letnim stażem???

Rety ile jeszcze wpadek zaliczy nasz majstr?

Zbigniew100 no to będziemy musieli czekać do lata na uszczelnienie komina bo ten impregnat można kłaść na suche powierzchnie i przy letnich temperaturach ;-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawinąć cały komin folią, i czekać wiosny.

Tej zimy i tak nie będziecie palić .

 

Szkła nie polecam.

 

doczytałem ,że jednak będziecie palić .

To może owinąć folią i zrobić tylko otwór na wylot ?

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigniew jesteś kochany bo na ciebie można zawsze liczyć !!! Sto buziaków również od małża (choć nie wiem czy weźmiesz ;-)

Druga sprawa, kochany ty mój, rury do wody... wszystkie wyloty są zakorkowane ale rury dostały wody, główny zawór jest teraz zakręcony ale czy mróz tego nie rozsadzi? Małż mówi że na dole w kotłowni spuścił wody do wiadra ale coś w obiegu na 100 proc jest. Rura idąca do kuchni idzie przy progu drzwi wejściowych... nie ma w tych rurach ciśniena ... ale jest zimno ;-( Co radzisz co zrobić ;-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pomieszczeniu z wodomierzem chodzi (tak mówi małż) grzejniczek olejowy. Na psa urok;-((( dziś nic małż nie da rady zrobić ;-( a już jest -9!... liczyć na to że nie zamarznie- chyba nie ma co. Liczyć na to że nie popęka??? może nie popękać? A jak popęka- będzie trudno dojść czy to się stało czy nie ;-( Jasny gwint. Czemy ci wszyscy instalatorzy traktują człowieka jakby wiedział wszystko. Przecież instalator wiedział że jest woda to czemu nic nie powiedział ;-((( Czemu człowiek musi domyślać się takich rzeczy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo najszczeerszych chęci... nic się nie dało zrobić ;-( wyobraźcie sobie że po południu- kiedy teoretycznie mógł być jeszcze czas żeby coś z tą wodą wymyślić to:

- mój aucik staruszek odmówił współpracy- akumulator

- małża pod budynkiem gdzie córa ma zajęcia taneczne skutecznie zastawiono ( Camerimage Festival- więc nie znalazłoby się właścicieli aut). Zastawili go tak że wracali do domu autobusem a o 23 małż pojechał po auto ;-(((

It never rains...it pours!!!! Tjaaaa Małż powiedział: no to chyba miałem tam nie jechać ;-)

Edytowane przez papuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawe wiadomości mi tu piszesz. Chłopaki się już wstępnie umówili na sobotę albo niedzielę z tym transportem. Najgorsze jest to że ta wiocha jest w lesie i trzeba pokonać dobre kilka kilometrów a sądzę że tam pług to nie jest częstym gościem jeśli wogóle...Jak utknie tam samochód z 14 parami drzwi... to chyba go na wiosnę odkopią ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniew (lub inny mądry człowiek) mam takie pytanie.

W miejscu gdzie płatew przechodzi przez mur ludzie zazwyczaj uszczelniają to miejsce całkowicie. Słyszałam teorie że w Skandynawii zostawia się nieuszczelnione miejsca przy zetknięciu płatwi z murem celem uzyskania tak zwanego zimnego poddasza gdzie powietrze cały czas dmucha i wywala wilgoć na zewnątrz. Nad sufitem i tak jest gruba warstwa waty więc to nie ochładza domu. Czy to prawda? Z tego co widzę to wszycy mają mocno uczczelnione te miejsca. Podobno wilgoć wówczas bardzo szybko wsiąka w krokwie i całą więźbę jeśli nie ma odpowiedniej cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbigniew (lub inny mądry człowiek) mam takie pytanie.

W miejscu gdzie płatew przechodzi przez mur ludzie zazwyczaj uszczelniają to miejsce całkowicie. Słyszałam teorie że w Skandynawii zostawia się nieuszczelnione miejsca przy zetknięciu płatwi z murem celem uzyskania tak zwanego zimnego poddasza gdzie powietrze cały czas dmucha i wywala wilgoć na zewnątrz. Nad sufitem i tak jest gruba warstwa waty więc to nie ochładza domu. Czy to prawda? Z tego co widzę to wszycy mają mocno uczczelnione te miejsca. Podobno wilgoć wówczas bardzo szybko wsiąka w krokwie i całą więźbę jeśli nie ma odpowiedniej cyrkulacji.

Nie widzę potrzeby wykonywania dodatkowych otworów przy krokwi.

Byłoby to konieczne jeżeli robi się szczelne krycie dachu czyli deskowanie i papa. Wtedy należy zostawić szczelinę wentylacyjną między wełną a deskowaniem, czyli wtedy trzeba zrobić otwory przy krokwi.

U siebie masz śliczną dachówkę , membranę wysoko paroprzepuszczalną więc nie ma tego problemu.

Należy dać pod pierwszy rząd dachówek siatkę przeciw ptactwu i innemu robactwu, pod gąsiory podobnie i będzie OK.

Tu o tym piszą

http://www.dachy.org/artykuly,1194,Przewietrzalnosc_pokryc_z_dachowki_cementowej.html

 

Śpij spokojnie.

 

i jeszcze tu

http://www.monier.pl/fileadmin/bu-files/pl/prasa_o_nas/ZD_Dach_swobodnie_przewietrzany_8_2010.pdf

 

http://www.emotka.pl/emotikony/emocje/139.gif

Edytowane przez Zbigniew100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...