Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

do dobrze że ktoś mnie mentalnie wspiera! 30 dni... może w listopadzie nie będzie mrozów...choć marne szanse. Jeszcze powiedzcie mi co do geodety- czy do wytyczenia budynku geodeta pojawia się sprawnie czy też trzeba liczyć ze tydzień mu zejdzie? I kiedy załatwiać tego geodetę? Już się umawiać czy jak?

wiem że pytania banalne ale... pierwszy raz buduję więc mi się wszystko miesza jak w pralce na wysokich obrotach ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To, jak szybko się geodeta pozbiera to zależy tylko od niego. U mnie ten sam robił mapki do projektu, więc kontakt mam z nim dobry. Ale warto tak z tydzień wcześniej się umówić, najlpeiej zaraz jak tylko dostaniesz PnB. Nawet jak uda się skrócić uprawomocnienie to jest jeszcze 7 dni po zgłoszeniu rozpoczęcia robót. Ale w sumie to geodeta może wytyczyć wcześniej, przeciez jego prace nie ingerują w materię budowy, a wpis zrobi jak już będzie dziennik. Zawsze to kilka dni do przodu :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zgłaszając do nadzoru rozpoczęcie budowy w piątek miałam już zdjętą ziemię i pierwszą wizytę kierbuda. Słyszałam od niego że to samowolka :oops: ale powiedział że nic się nie stanie bo to nie centrum miasta. Zanim minęło 7 dni murarze też już pracowali - co prawda tylko ręczne wykopy :oops: podobno to normalne

 

ale znam też przypadek gdzie nie było jeszcze pozwolenia (!!) a fundamenty i ogrodzenie juz stały :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma normalnych sąsiadów to nie ma problemu. Trzeba mieć tylko informację z powiatu, że merytorycznie jest projekt ok i wtedy to w sumie :evil: :lol:

Ale można tez i wtopę zaliczyć. Np. mojemu sąsiadowi kazali inaczej umiejscowić budynek, bo był za blisko rury z wodą (ma niestety w działce). Uparły się wodociągi i jak by za szybko ruszył to miałby problem.

 

Ale jak macie czas, to kupcie desek i zbijajcie szalunki, można skręcać zbrojenie... Zawsze to potem kilka dni do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zacząć będzie trudno bo nie mamy na działce nic prócz trawska i krzaczorów- no właśnie czy wycinka krzaczorów to też roboty ziemne? Czy może należałoby teraz się tym zająć - bo przecież geodeta musi mieć miejsce żeby chatynkę wyznczyć! Kurczę, dopiero teraz sobie to uświadomiłam że mam chaszcze w miejscu domu! Chyba od tego zacznę (oj, nie, zacznę od przytulenia małża ;-)) No dobra, ale poważnie. Chaszczory mogę wyciąć bez pozwolenia prawda? Ze zbrojeniem to nie wiem jak to zrobić bo jak pisałam nie mam ogrodzenia ani garażu do składowania ;-( Pan nasz od ekipy ma się tym zająć więc czekam... Już mnie trochę ponosi bo chciałoby się żeby jakaś akcja nastąpiła.

pozdrowionka

ps. oby nie przymroziło za wcześnie a najlepiej wcale!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do pieca nie potrzebny hydraulik, na pewno musisz znaleźć kogoś innego, a mama musi trochę być twardsza :x dla ludzi i nie dawać się robić w balona. No i trzeba jasno określić zasady i koszty tego, żeby później nie było, że raz przyjdzie i 100zł :o

 

Nie wiem co Ci doradzić, ale ludzie są straszni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałam i widzę, że powiało smutkiem, przygnębieniem i brakiem wiary w ludzi. Na świecie jest wielu złych ludzie ale Ci dobrzy też jeszcze istnieją, nie wymarli. Może tylko trochę mniej się wyróżniają w tłumie... Życzę Ci poprawy nastroju, więcej optymizmu a także pomyślnego rozwiązania problemów. No i oczywiście szybkich postępów na budowie. Pozdrawiam serdecznie!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo współczuję, wiem jak się mamą denerwujesz. Ja bym nie wytrzymał i za 2h od odpalenia silnika, gość dostałby wpierdal po prostu, cham jeden... Rozejrzyj się za pomocą prywatnie, może ktoś mógłby doglądać mamy i podrzucić do pieca za niewielką opłatą. Może takie koszty nie są duże. A gno..a jak spotkasz kiedyś to wykreśl słownie co o nim myślisz! Niech zna swoje miejsce w szeregu. Co do opieki społecznej, to ja mam akurat dobre doświadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie. Jestem już u sieibie tzn wróciłam od mamy i jestem po wstępnych rozmowach z nią przygotowujących na to że z nami zamieszka jak się coś w końcu uda wybudować. Wiadomo, że starsze osoby wolą żyć na własnych śmieciach ale akurat mama rozumie sama trudną sytuację. w dodatku ktoś regularnie co kilka dni dzwini do drzwi wejściowych o godzinie 4/5 rano... co za świry mieszkają w tej wsi!!! Dobrze że mama się tym nie przejmuje. Osobiście podłączyłabym 220 pod przycisk dzwonka i popatrzyłabym jak żartowniś podskoczy.Co do cwaniaka od pieca to - rozejżałam się po garażu i dzięki Bogu wszystkie wartościowe rzeczy są na miejscu. A jego usługi ... jak coś 'pieprznie' w piecu to będą konieczne ;-( Teraz nawet kiedy byliśmy u mamy te parę dni- piec chodził bez zastrzeżeń 2 dni a na trzeci w okolicy 23 prrzestał chodzić. Rano moj małż wił się i troił żeby to uruchomić (choć nie ma o tym pojęcia -ale czyta instrukcje ze zrozumieniem ;-), zawołaliśmy sąsiada i okazało sie że po raz chyba już 10 zawleczka (bezpiecznik) poszła się gonić. Podobno wina węgla- zacina ślimak podający. Co dalej... trzeba będzie żyć i przyglądać się wszystkim na ręce.

pozdrawiam ciepło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mika, specjalista powiedział że sprzedano nam normalny węgiel wymieszany na domiar złego z kamieniami!!! Dodam że za cenę 850 zł za tonę! Tak to wina węgla. Kupię mamie za tydzień kilka worków innego i sprawdzimy. POza tym ktoś inny też podobno mądry w tej materii powiedział że musi być wyższa temperatura na piecu- do tej pory było 38st teraz jest podniesiona do 48. Dojdziemy w końcu do tego metodą prób i błędów. Nie załamuję się. pozdrówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj najlepiej tutaj: Piece na ekogroszek z zasobnikiem!?

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3779935#3779935

 

O ile mi wiadomo to w takim piecu tem. nie powinna spadać poniżej 48stopniC, gdyż przekracza wtedy punkt rosy. Po kilku latach taki piec szlag trafi. Ten Twój fachowiec to całkiem do bani jest.

No i nie dziwię się, że piec stawał, jak w węglu są kamienie, ślimak się blokował i piec się wyłącza automatycznie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, dzięki za słowa wsparcia! Na was można zawsze liczyć!!! Mamy juz PnB, podobno ruszamy w tym tygodniu bo trzeba deski do szalunku załatwić i geodetę i takie tam inne 'pirdoły' ;-))) ale mi się miło robi na samą myśl że zaraz zacznie się akcja bo taka stagnacja wytrąca z równowagi ;-( i przestaje się myśleć o budowaniu a wraca do codziennych rzeczy. Jak tyko będzie 'akcja' to daje znać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje pierwszegoi etapu budowy :D Teraz , żeby pogoda Wam dopisała . Wiem , wiem jak się ciszycie , bo przecież niedwno też tak miałam. Co do kredytu , mamy w lukasie , ale jescze w czerwcu najdogodniejsze warunki były w zachodniem . Jak jest dziś ? Nie wiadomo. Jeśli macie zamiar wydawać kasę kredytową w tym roku to startujcie już do kredytu. Złatwianie formalności , odmowy , uzupełanianie dokumentów troche potrwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kredytu,

 

Ja też robię zero za swoje. Kredyt mam na działkę z marżą 1.35.

O kredyt będę się starał na wiosnę (wczesną).

Wydaje mi się, że zaczyna normalnieć i marże w dziwnych bankach (POLBANK) wracają powoli do pułapu przed kryzysem (np. tu w Euro są całkiem ok).

To może i w lepszych bankach (BZWBK) ruszy..

Jak będą optymistyczne dane makro na zamknięciu roku to powinno być lepiej.

 

Ale ja się za bardzo nie znam, to tylko odczucia, choć z kredytem na ziemię mi się udało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...