Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Papusiowe domisko- komentarze


papuch

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 538
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

mamy tylko czas do września żeby zaistnieć choćby w minimalnie zamieszkałym stanie !!!

 

Ja zaczynałem w marcu i stan "do wprowadzenia" miałem koło września - więc jest to możliwe- trzymam kciuki.

 

Nie wiem jak to zrobimy bo jestem też kimś kto buduje za kredyt (którego jeszcze nie mam) i to również minimalną kwotę...250 tyś... czy to wogóle możliwe...zobaczę.

 

Jest jak najbardziej, ale wymaga dużo własnej pracy czyli np wszystkie instalacje (no może z wyjątkiem gazu) we "własnym zakresie" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że kasa uruchomiona :lol:

 

Jak robią ekipy, to pilnujcie mocno, nie bój się pytać i marudzić czy łazić z poziomicą. Nie chodźcie zbytnio na skróty. Pora i tak jest masakryczna. Skoro macie odwagę ruszać, to kilka zimnych dni Was nie zbawi (to tyle czego się sam nauczyłem u mnie i u kolegi obok).

 

TRZYMAJCIE SIĘ! JAK JUŻ ODEJDĄ SIŁY, TO POMYŚL JAKA BĘDZIE RADOCHA PRZY ŚWIĄTECZNYM STOLE :-) JAK FUNDAMENTY BĘDĄ STAŁY! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jan, pan który stawia dość sprawdzony- znajomy. Nie chce zaoszczędzać na robocie ale potrafi załatwić upusty na materiałach. Wydaje się bardzo dokładny przynajmniej w tym co mówi. Dziś było 5 chłopa na placu boju. Zrobili wszystkie szalunki i poskręcali zbrojenia - w jeden dzień. Jeden z ekipy cały czas patrzył jak kopara kopie i sprawdzał sytuacje w 'dole'. Jutro mają ukłądać szalunki, na piątek zamówiona grucha. Jutro wkleję więcej fotek to zobaczysz sam jak robota idzie.

A co do kasy to lecimy na końcówce oszczędności... Pan bud powiedział: Jak zima będzie taka jak w zeszłym roku to na wiosnę będziemy robić dach... no trochę mnie przestraszył...tzn...my jeszcze nie mamy kasy na ściany a on juz o dachu myśli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. :)

Grun piaszczysty , wody nie widać , nic tylko budować.

Powodzenia. :wink:

Zbigniew, posiadasz dużą wiedzę w tej materii, powiedz czy można nie zalewać betonem płyty? tzn obejść się bez płyty? To potworny koszt: u nas 5800 najmniej + kolejna pompa 600zł. Nie ukrywam że jedziemy na ostatnich zaskórniakach i trochę mi nie po drodzę ten wydatek. Zerkinjcie też chłopaki na to szambo co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ,że zastanawiasz się czy można mury zostawić bez płyty na zimę.

Oczywiście tak. Należy je tylko zabezpieczyć od góry .

Oczywiście fundamenty należy zasypać.

 

Co do szamba, to można zrobić odpowietrzenie nie bezpośrednio do góry tylko w prawo, w kierunku ogrodzenia i tam gdzieś między roślinami wyprowadzić.

 

Jakie te chmurki uśmiechnięte. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie. :)

Grun piaszczysty , wody nie widać , nic tylko budować.

Powodzenia. :wink:

Zbigniew, posiadasz dużą wiedzę w tej materii, powiedz czy można nie zalewać betonem płyty? tzn obejść się bez płyty? To potworny koszt: u nas 5800 najmniej + kolejna pompa 600zł. Nie ukrywam że jedziemy na ostatnich zaskórniakach i trochę mi nie po drodzę ten wydatek. Zerkinjcie też chłopaki na to szambo co?

Potwierdzam, ja też mam właśnie taki stan, nie zalewałem "chudziaka"

obserwuję wątek pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potworny koszt: u nas 5800 najmniej + kolejna pompa 600zł. Nie ukrywam że jedziemy na ostatnich zaskórniakach i trochę mi nie po drodzę ten wydatek. Zerkinjcie też chłopaki na to szambo co?

 

A skąd aż taka kwota za beton?? Masz ok. 110m2 zabudowy. Zalewa się na 10-12 cm co daje max 13 m3 betonu (u mnie wyszło 13m3 przy 135m zabudowy). Za beton B-10/B-12,5 nie powinieneś zapłacić więcej niż 230/m3 (u mnie bez fv 190, z fv 180+VAT) co daje 3000 pln. U mnie było bez pompy i panowie sobie świetnie poradzili - powiedzieli że na tym etapie jeśli można dobrze podjechać to niepotrzebne marnowanie pieniędzy. Ale nawet jeśli doliczysz pompę - to nijak nie wyjdzie Ci taka kwota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

Dość drogo te ławy. Jakie rozmiary były?. Z płytą emilus ma rację. Daje się słabszy beton. Musisz jeszcze raz przeliczyć. Jak masz ekipę to nie bierz gruchy do płyty. Niech sobie pomachają trochę. To nie jest żadna ciężka robota dla tylu chłopa.

Ta pompa za 600 stów to ile stała? Ja sam wylewałem ławy 60min (plus awaria ale tego nie liczę teraz). Trochę pociśnięta ta suma.

 

A co do sumy. To z izolacją pionową i płytą to raczej w 20 tys. będzie bardzo ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...