Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 852
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też mysleliśmy nad altaxem woskowym, kolor dąb, początkowo myśleliśmy o tik ale patrzyliśmy na kolory zwykłej lakierobejcy, woskowy odcień już jest zupełnie inny. W tych marketach wszystko wisi bardzo wysoko pod lampami i nie widać prawdziwego koloru. a pod spód penetrin altaxu bo chyba ma najlepszą wydajność. Jaki kolor bierzecie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drewna to świerk nasz polski. Wydaje mi się że każde drzewo jest dobre pod warunkiem jak się je dobrze zaimpregnuje.. przynajmniej tak mi się wydaje:P, a podbitkę macie z pcv czy też drewno?. Dziś jadę na budowe to zrobię coś więcej i wrzucę chociaż jest jeszcze niezły rozpierdziel. Górna łazienka już w kaflach teraz tylko powykańczać na gotowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam !

 

OD 27 września mieszkamy w naszym domku "z widokiem" :)

 

Obiecałem zdjęcia ale jak wiadomo okres wprowadzin i pierwszych dni w nowym "Swoim" gniazdku jest niezapomniany i wszystkie inne sprawy zeszły na drugi plan.

Kilka zdjęć z zewnątrz na dniach postaram się zrobić fotki w środku - czekam na lepszą pogodę gdyż obecna nie pozwala na "rozwiniecie" się mojemu aparatowi :)

 

Pozdrawiam

SNC00232.jpg

SNC00236.jpg

SNC00238.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Zamieszczam kilka kolejnych zdjęć. Posprząta się będzie więcej środka :)

 

Taras mamy z płyt chodnikowych.

 

Co do elewacji z góry podziękowania dla Pana Krzysztofa z Piotrkowa Trybunalskiego :)

 

 

szary - 615 C

 

biały - W 001 stary wzornik kolorów

 

Producent weber-sait gobain link do strony: http://www.netweber.pl

SNC00244.jpg

SNC00245.jpg

SNC00246.jpg

SNC00247.jpg

SNC00249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wszyscy już wykańczają swoje domy "z widokiem", a ja dopiero czekam na pozwolenie. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem na wiosne ruszamy :] Może kiedyś was dogonie ;) Wkróce wkleje zdjęcie działki na której domek stanie, a jest co pokazać... Problem bł tylko z ustawieniem domku, ale jakoś sie udało. Ostatecznie po wymianie projetu wybraliśmy opcje lustrzaną. Zmian wielkich nie przewiduje. Z szaleństw to jedynie wentylacja mechaniczna z rekuperatorem. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam interesuje sie tym projektem i chcialem zapytac wszystkich, ktorzy juz sie wybudowali i w nim zamieszkali jak wyglada sprawa akustyki tego domu? Druga sprawa czy ktokolwiek z Was rozwazal zastosowanie do budowy domu innej technologii niz murowana (szkielet drewniany badz HBE - drewno klejone)? Mnie nawet HBE przekonuje ale nie wiem jak to sie sprawdzi w tym projekcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam interesuje sie tym projektem i chcialem zapytac wszystkich, ktorzy juz sie wybudowali i w nim zamieszkali jak wyglada sprawa akustyki tego domu? Druga sprawa czy ktokolwiek z Was rozwazal zastosowanie do budowy domu innej technologii niz murowana (szkielet drewniany badz HBE - drewno klejone)? Mnie nawet HBE przekonuje ale nie wiem jak to sie sprawdzi w tym projekcie.

 

Witam !

 

Jeżeli chodzi o akustykę nie jest to dom dla ludzi lubiących ciszę:) Antresola skutecznie rozsyła dźwięki po całym domu. Jednak jest to kwestia przyzwyczajenia i dla Nas nie ma to większego znaczenia. Ogólnie jest wporządku.

 

Jeśli chodzi o budowę tego domu z drzewa rozważaliśmy to przy wyborze materiału z jakiego będzie on postawiony. Przy drewnianym nie da się postawić tak wysokich ścianek kolankowych i znacznie zmniejsza się przestrzeń na górze i wchodzenie po schodach w-g projektu jest znacznie utrudnione gdyż robi się nisko :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jeżeli chodzi o akustykę nie jest to dom dla ludzi lubiących ciszę:) Antresola skutecznie rozsyła dźwięki po całym domu. Jednak jest to kwestia przyzwyczajenia i dla Nas nie ma to większego znaczenia. Ogólnie jest wporządku. /QUOTE]

 

Potwierdzam antresola niesie głosy, ale od czego są drzwi? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...