Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 852
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja pierwsze nasadzenia w moim "ogrodzie" poczynilam, posadziłam 15 szt. thuji brabant, chcę odgrodzić się od sąsiada i ją formować. Dwie sztuki wydawało się, że wypadną, bo zbrązowiały, ale zaczęly od srodka się zielenić, może nie wylecą. Kupłam drzewka 120cm w doniczkach. Skopałam podłoże, wykopałam doły, wlewałam wodę, dosypywałam pół na pół podłoże dla iglaków opsypywałam nawizem, na wierzch dałam korę, podlewałam i podlewałam. Nie wiem czy ten nawóz był konieczny, tego nie jestem pewna. Czy mogę jeszcze, mimo posadzenia drzewek połozyc geowókninę, bo chwasty trochę za bardzo rosną? Chciałabym sama pomęczyć się i założyć ogród, korzystając z pewnej pomocy, oczywiście. Mam kuzyna, który pracuje w ogrodnictwie, może uda nam się coś wykombinować.

Projekt z tej pracowni http://zielonakreacja.pl/ogrod6 widziałam w jakimś czasopiśmie o ogrodach i zamierzam z niego skorzystać. Podoba mi się wykorzystanie podkładów kolejowych i żwiru. Cisa u mnie tez posadzę, tak jak w tym projekcie powyżej, z lawendą i formowanym bukszpanem wzdłuż podjazdu do garażu. Dzieci postraszę troszeczkę, ze nie dotykać. Balustada szklana i dzieci też nie idą w parze i mimo wszystko ją zrobimy.

Fajne te inspiracje.

Edytowane przez siza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładziemy z Termoorganiki fasada silver 15cm(bez frezu) na garaz kupilismy standard fasada 12 tez z termoorganiki. Zamontowane sa listwy startowe oraz jakies boczne laczenia. Generalnie jest opinia ze do 8 metrow mozna nie kolkowac.Zobaczymy jak prace sie zakoncza, ewentualnie zostanie zakolkowane na naroznikach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jesli chodzi o kolkowanie jest dylemat...Najlepszym rozwiazaniem tego problemu jest zakup kolkow wkrecanych,wpuszczonych w izolacje, ktory zakrywa sie dekielkiem z materialu izolujacego. Niestety wiele kolkow wbijanych jest żle osadzonych, albo trzpien jest pekniety (osadzonego juz kolka)albo osadzony jest za gleboko... W rezultacie taki kolek niczego nie mocuje powoduje tylko mostek cieplny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...