Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

My się wkurzamy, bo nasz majster od glazury zrobił sobie u nas przerwę i poszedł do innej roboty, ma wrócić w poniedziałek. Dzisiaj na pocieszenie widziałam naszą kuchnię i sprzęt w magazynie u producenta.

Zrobię obiecane zdjęcia, ale ostatnio nie chciało mi się jeździć do tego domu skoro nic się w nim nie działo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 852
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Od kilku dni zrobilam przerwe na doprowadzenie mieszkania do stanu uzytecznosci ;) po pracy ciagle na budowe i do nocy.... Rano praca i w kolko... dzis juz mamy blysk ;) jak mozna tak napisac...

W piątek robilismy wpinke do rurociagu, tez nie obylo sie bez nerwow i spiec... okazalo sie ze plany informujace o przebiegu rurociagu to fikcja... glówna rura idzie na naszym podjezdzie jakies 10,5 merta od planu... Koparka przez przypadek pociagnela za rure ktorej tam byc nie powinno.... wycieklo 45 tys litrow odcielismy wode 3 wioską i to przed dożynkami ;P naprawiali usterke do 12 w nocy... Wstawili nam zawor na samym srodku, jak to faceci wystawili zawor 120cm i zdziwieni ze zrobilam awanture aby go skrócili... W koncu okazalo sie ze mozna go obciaci zrobic rowno z podjazdem...

Teraz jestem jak "Ruski " mam wladze ;) ;) jak mnie WK...... to zakrece kurek ;P

Edytowane przez ewa133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas to się ciągną instalacje wew. i przyłącza- niestety jak flaki z olejem :mad: Melduję posłusznie: prąd zrobiony, woda zrobiona, kanalizacja wew.zrobiona , podłogówka się układa, jak dobrze pójdzie to w przyszłym tygodniu wylewka (wtedy wstawię fotki jakieś), tynki wew. skończone i wysuszone, zbiorniki na deszczówkę zakopne (razem 3.000 litrów), grzejniki zamontowane, geberity zamontowane, drzwi zew. się robią i po wylewkach montaż.

Wylewki robimy anahydrytowe. Intensywnie też planuję nasz ogród. Działka już wrównana i nawieziona, jak chwaściory puszczą to zaproszę glebogryzarkę. Narazie sama je wydłubuję. thuje szmaragy nawiezione jesiennym nawozem. No tak zagalopowałam się trochę:sick: Tak tak to był pracowity okres, tym bardziej kochani, że wszystko robimy we dwoje (ja i mąż) :yes: Zapomniałabym jeszcze: wczoraj przyjechał kominek : spartherm varia 1v h2o xxl-4s I tym sposobem mąż juz sypia na budowie.:(

Edytowane przez malkul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO Malkul bidny małż... My juz spalismy niestety nie raz... Budzilam sie w nocy z Psem na plecach ;P i na materacu z "uwexu", a w domu kochany "Sułtan" z ikea ;)

Dzis dopiero ruszylo ogrodzenie byl taki problem aby kupic podklady, zdanie " auto wlasnie pakuje sie i jedzie"juz znam ........

Kominek zamowiony we wtorek, miał dzis wyjechac ale no wlasnie "jedzie" !!!

Mialam dodac fotki z ocieplenia ;) i tez własnie sie robia ;P

Pozdrawiam Wszystkich

 

Chyba nie pisalam mamy juz wykopane dwie studnie na wode opadowa zrobilismy z przelewem obok siebie.

No i nasze dwa stawy juz sa ;)

Edytowane przez ewa133
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj montują się drzwi wewnętrzne na piętrze, na dole trochę później, bo glazurnik wlecze się z robotą, na górze jeszcze nie skończył a zaczął układać na dole:mad:

Nawiewniki, wywiewniki, wentylator zainstalowane. Szukamy firmy do zrobienia schodów. Nie wiemy jakie drewno najlepiej wybrać: buk, jesion, dąb, czy jeszcze inne. Rozmawialiśmy na razie z dwoma firmami. Pierwsza wycena ok. 6tys.- bukowe, druga 12tys.-jesionowe, :confused: przegięcie.

Z zagospodarowaniem deszczówki na razie nic nie zdziałaliśmy. Mój mąż nie jest do końca przekonany co do odprowadzenia wody opadowej z dachu do zbiornika. Obawia się, że z czasem taki zbiornik ulega zanieczyszczeniu i woda w nim gnije. Dochodzi jeszcze problem w miesiącach zimnych, kiedy się ogrodu nie podlewa. Co wtedy z tą wodą zrobić? Mamy wody gruntowe na 1,5m.

I czy zimą we wpustach lód i różnice temperatury nie powodują pęknięć rur?

Chciałabym zainstalować w ogrodzie nawadniania kropelkowe z wykorzystaniem deszczówki, na razie nie mam pojęcia jak to się robi.:rolleyes:

Mój ogród będzie mały. Cała działka ma ok. 720mkw. Na ogród pozostanie ok. 400mkw.

Nie wiem czy ma sens inwestowanie w specjalistyczny sprzęt do takiego małego ogrodu np. glebogryzarkę czy widły, szpadel i grabie na początek wystarczą?

Edytowane przez siza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siza wiem ze schody tyle kosztuja, czasem zastanawiam sie z czego robi sie taka cena... Mozna pokusic sie o montaz schodow samodzielnie... Idzie zima pracy na zewnatrz coraz mniej... Znalazłam na allegro oferte na stopnie debowe Firma CENTER-WOOD

Na aukcji oferuja Stopnie dębowe wykonane z drewna litego klejonego wzdłużnie, jednostronnie bezsęcznego 4-5 lameli na schoda.

Wymiary stopnia: 1000 x 300 x 40 mm cena to 119zl za stopien. Unas jest 15stopni.Teraz pytanie jaki wzor chcesz zamontowac... mi bardzo podoba sie cos takiego ...

Pisałas ze maz tnie koszty moze warto przemyslec ta sprawe ;)

1799988949_1.jpg

1799988949.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny zakochałam sie ;) w łupku brazylijskim.... jest cudowny jade po niego w przyszłym tygodniu. Kupiłam wczoraj plytki do kotłowni i pomieszczenia gospodarczego. Znalazlam plytki do dolnej lazienki jeszcze bez konkretnego projektu ale mysle , ze to to ;) Z tubadzina serie Storm jest sliczna ;)

A co tam u Was

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klub AA Super lazienki bardzo mi sie podobaja ;) co to jest na scianie w tej dolnej jakis lupek ? Bardzo fajnie sie prezentuje ;) Ślicznie bedzie. Lubie takie stonowane kolory biel drewno szarosci Ciagle zastanawiam sie nad górna lazienka na podloge chce zastosowac dab bielony my way- z paradyża... Znalazlam piekne drzwi wewnetrzne z kolekcji Apis (model A23, dąb bielony) sa sliczne ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...