Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 852
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No więc mury pną się do góry. Bloczek silikatowy jest super choć to bardzo ciężka cegła ale jak na razie tempo jest zabójcze. To co widać na zdjęciu jest po trzech tygodniach od wbicia łopaty. A w między czasie wylano fundament i wieniec na bloczkach cementowych. Jak chłopaki skończą murowanie to będę się musiał przelecieć z pianką i uszczelnić te miejsca gdzie cegła była cięta. Kasa płynie rzeką :)

 

SDIM8371.jpgSDIM8384.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Strop zazbrojony i zalany. Przerwa technologiczna 3 tygodnie.

Jestem w trakcie kombinowania czym zastąpić potężne ceowniki stalowe na płatwiach. Przeliczenie przez niezależnego konstruktora daje wynik iż ten ceownik jest zbędny. Ale mimo wszystko myślę nad zastosowaniem półśrodka czyli płatwi z drewna klejonego. Jakieś 2400 za metr sześcienny więc i tak taniej niż stal. W sumie ta stal cenowo mnie nie dobija. Dobija mnie to, że w jednym ceowniku mam zrobić 28 otworów średnicy 20mm każdy - toż to sito na maksa :(

 

1.jpg2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdzie się tu ktokolwiek z tymi ceownikami? :)

 

No właśnie rozmawiałem z Teguss i on też nie ma. Zleciłem wykonanie obliczeń dla tych płatwi niezależnemu konstruktorowi i wyszło, że żadne wzmocnienie nie jest potrzebne. Jeszcze inny konstruktor potwierdził to ale powiedział, że jeśli bardzo chcę to mogę te belki wzmocnić płaskownikiem lub zrobić je z drewna klejonego. Temat drewna klejonego przerobiłem u 4 niezależnych wykonawców - wychodzi drożej niż ceownik. Zostanę więc chyba z płaskownikiem za połowę ceny ceownika. Aby władować 12 metrowy ceownik na górę potrzebowałbym dźwigu - jak zobaczyłem ten kawał stali na żywo to zdębiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

Po dość długiej nieobecności możemy się pochwalić kilkoma zdjęciami z zewnątrz naszego domu. Przerobiliśmy trochę projekt i mamy w domu 4 pokoje + salon bez antresoli. Za tydzień wylewki. Zdjęcia z wewnątrz dodam następnym razem.

IMAG0450.jpg

DSC_0229.JPG

DSC_0255.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebrnołem przez tą papierologię , mam wytyczone jutro kopiemy pod fundamenty .

Powoli przymierzam się do stropu , firma poleca min Teriva co o tym sądzicie .

 

Sądzę, że trzymaj się projektu i zrób lany - różnica w cenie żadna, Najlepsze rozwiązanie i bardzo mocne. Do tego można miejscami zostawić nietynkowane powierzchnie z fakturą betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołanczam do budujących , dzisiaj zalałem fundament

genezyp Fajne zdjęcia ,super dachówka jakiej firmy ?

 

Dachówka najtańsza jaką znalazłem ;) Betonowa IBF. Wzór identyczny jak Euronik Extra Duratop. Pojedyncza nie wygląda rewelacyjnie, ale na dachu nienajgorzej. Za to cena rewelacyjna.

 

Za tydzień tynkujemy. :wave: Po wszystkim pokaże aktualne fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam wszystkich Widokowców.

Trochę odgrzeję temat, bo chyba umiera :(

Przekopałem się przez setki projektów i mój wybór do budowy padł niemal na pewno na "Z widokiem".

 

Przeczytałem Wasze wpisy od początku do ostatniej strony i mam kilka uwag/pytań.

1. Rezygnacja z antresoli to tak daleka ingerencja w projekt, że nie wiem, czy nadal można nazywać go "Z widokiem".

2. Jeśli chodzi o metraż, to również skłaniam się ku powiększeniu salonu i kuchni w osi (nie wiem której, może w obu osiach). Jest pole do popisu. Jednak mam wątpliwości co do dużego otwieranego okna w kuchni. Myślę, że dam tam okno jak to narożnikowe, ale tylko na jednej ścianie. Pozwoli to wygospodarować więcej miejsca na meble kuchenne - kolejny blat i trochę szafek.

3. Co do antresoli i echa - czy ktoś zastanawiał się nad wytłumieniem tego jakimiś płytami pochłaniającymi dźwięki? Coś się chyba da zrobić oprócz wstawiania drzwi do pomieszczeń, które wytłumią to?

4. Jeśli ktoś użytkuje (a wiem, że tak) pompy ciepła, to niech napisze o kosztach tej instalacji, jej mocy do tego projektu i jak się to przekłada na roczne koszty ogrzewania oraz koszty dodatkowe typu serwisowanie itp.

5. Czy ktoś posiada osobno wypisane koszty wykończenia ze stanu developoerskiego do stanu pod klucz? Chodzi mi głównie o tynki (o ile nie ma ich w developerskim), malowanie, kafle, panele czy co tam jeszcze? Wiem, że to oczywiście indywidualna sprawa, bo można sobie złotem wyłożyć, ale jakby kilka osób wrzuciło takie ceny, to miałbym jakieś pojęcie.

6. Czy ktoś budował to w pobliżu zachodniopomorskiego?

 

Pozdrawiam Widokowców i życzę udanej eksploatacji ich domków.

Edytowane przez Aydin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Witam wszystkich Widokowców.

 

2. Jeśli chodzi o metraż, to również skłaniam się ku powiększeniu salonu i kuchni w osi (nie wiem której, może w obu osiach). Jest pole do popisu. Jednak mam wątpliwości co do dużego otwieranego okna w kuchni. Myślę, że dam tam okno jak to narożnikowe, ale tylko na jednej ścianie. Pozwoli to wygospodarować więcej miejsca na meble kuchenne - kolejny blat i trochę szafek.

 

Miejsca na kuchnię jest wystarczająco jak wydłużysz dom o 1m

 

3. Co do antresoli i echa - czy ktoś zastanawiał się nad wytłumieniem tego jakimiś płytami pochłaniającymi dźwięki? Coś się chyba da zrobić oprócz wstawiania drzwi do pomieszczeń, które wytłumią to?

 

Ja ścianę z kominkiem i tą od pomieszczenia gospodarczego wyłożyłem okładziną - białą cegłą, ścianę na przeciwko kominka zrobiłem z piaskowanych dech ze starej stodoły, a po obu stronach pustki tj nad gościnnym i kuchnią powiesiłem wielkie obrazy autorstwa koleżanki, do tego stół kanapa krzesła pufa, na witrynie zawiesiłem rolety rzymskie transparentne i jakoś daje radę choć pogłos jeszcze jest, ale taki to urok.

 

5. Czy ktoś posiada osobno wypisane koszty wykończenia ze stanu developoerskiego do stanu pod klucz? Chodzi mi głównie o tynki (o ile nie ma ich w developerskim), malowanie, kafle, panele czy co tam jeszcze? Wiem, że to oczywiście indywidualna sprawa, bo można sobie złotem wyłożyć, ale jakby kilka osób wrzuciło takie ceny, to miałbym jakieś pojęcie.

 

tynki teraz kupowałem baumaster, kolor, grunt, marmulit(tego trochę sporo wyszło mam piwnicę), zapłaciłem 4,4tys, koszt robocizny 15zł/m2, jeśli chodzi o docieplenie styropian 20cm, koszt ocieplenia z siatką i klejem - robocizna 30 zł/m2

 

 

Pozdrawiam Widokowców i życzę udanej eksploatacji ich domków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam wszystkich Widokowców.

 

1. Rezygnacja z antresoli to tak daleka ingerencja w projekt, że nie wiem, czy nadal można nazywać go "Z widokiem".

.

 

Rezygnacja z antresoli to, żadna daleka ingerencja w konstrukcję budynku. Dla konstruktora to chwila roboty i strop policzony. Dom jest w oryginale po prostu pancerny. Oczywiście, może to być daleka ingerencja ale na poziomie Twoich odczuć z czym rzecz jasna nie będę dyskutować, bo każdy ma własne :). Ze swej strony mogę już powiedzieć, że bez pustki nad salonem jest naprawdę super.

Ja obecnie czekam na dachówkę Creatona zgodną z projektem.

 

SDIM9403.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezygnacja z antresoli to, żadna daleka ingerencja w konstrukcję budynku. Dla konstruktora to chwila roboty i strop policzony. Dom jest w oryginale po prostu pancerny. Oczywiście, może to być daleka ingerencja ale na poziomie Twoich odczuć z czym rzecz jasna nie będę dyskutować, bo każdy ma własne :). Ze swej strony mogę już powiedzieć, że bez pustki nad salonem jest naprawdę super.

Ja obecnie czekam na dachówkę Creatona zgodną z projektem.

[ATTACH=CONFIG]276781[/ATTACH]

Oczywiście, że nie jest skomplikowana taka zmiana projektu i nigdzie tego nie stwierdziłem. Chodzi o wyjątkowość projektów z antresolą, bo głównie to odróżnia je od masy "zwykłych" projektów. Bryła budynku nie ulegnie zmianie, ale na pewno taki projekt nie będzie już projektem "Z widokiem", bo te projekty w każdej wersji zakładają istnienie antresoli. Przynajmniej w obu oryginałach (chyba są tylko 2 oficjalne z tej pracowni projektowej).

 

Widzę, że robisz "Z widokiem 2" (garaż), więc bardzo proszę o fotki i inne rzeczy, np. rzuty kondygnacji, najlepiej z wymiarami, bo jak rozumiem wprowadzałeś zmiany. A skoro robisz bez antresoli, to KONIECZNIE daj fotki salonu po skończeniu. Może faktycznie da się bez niej żyć :)

 

A co masz na myśli mówiąc "dom... pancerny"?

 

PS.

Koniecznie poproszę też o kosztorys po zakończeniu prac. Może być na maila [email protected].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem w jakim celu kupować gotowy projekt z antresola aby go później przerabiac.... HMMM

Ewo. Uważam, że to jest bardzo dobry projekt pod wieloma względami. Jedyny wyjątek stanowi "pustka nad salonem", która moim zdaniem oprócz hałasu, który rozniesie się po całym domu kompletnie nic nie daje. Masz może niewielką przestrzeń na obserwowanie tego co dzieje się w części salonu i widok na ścianę - wszystko. Ja bardzo chętnie miałbym pustkę nad salonem ale nie w tak małym zakresie jak jest to w tym projekcie. pracownia domy z wizja ma w swojej ofercie wiele domów z pustką, które są naprawdę piękne. Są to jednak potężne domy. Oczywiście to moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...