Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 852
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Kupilismy ten projekt i rzeczywiście konstrukcja jak w bunkrze. Nie wiem czy to kwestia niedoświadczenia, czy odpowiedzialnosci i dojrzalosci przy projektowaniu, ale moj konstruktor zdziwil sie mocno. Oczywiscie w tej materii bedzie wiele zmian. Budujemy z porothermu 38 . Bez zbrojenia wienca na scianach fundamentowych, bo w dajemy pystaki szalunkowe zbrojone w kazdej warstwie. Schody lekkie azurowe . i wejscie do pomieszczenia gospodarczego od strony domu pod biegiem gornym tychze schodow, co pozwala na delikatne ukrycie wejscia do pom.gosp. , i drzwi otwierane do srodka ma sie rozumiec. Narazie tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia tylnej witryny mogę zamieścić dopiero w przyszły poniedziałek , niestety pracuję do 17a otej godzinie jest już za ciemno na fotki.

Okna mamy juz wszystkie zamontowane. Kolor ral 7001 obustronny. Witryna to drzwi przesuwne, które rozsuwają się na szerokość 2,6m. Jest niestety mniejsza niż w projekcie, ma 4m na 2,4m, a to dlatego że powiększyliśmy salon w stronę tarasu o 1,2m, i poprostu większe okno nie zmieściłoby się.

Sama witryna jest zrobiona z ciepłego aluminium i kosztowała nas 11 tys. - nasz wykonawca nie chciał sie podjąc zrobienia tak duzego okna z innego materiału. Wszystkie pozostałe okna są plastikowe i razem z drzwiami zewnętrznymi kosztowały 12 tys. ( oprócz okien dachowych.)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Tez wybieramy 7001 Gealana okleina obustronna, chodź ciągle jakieś watpliowści. Możesz napisać czy ten twój 7001 to okleina (ze struktura drewna czy gładka) czy może akryl (tzw arcykolor) i na jakim profilu?

 

No i czekamy na zdjęcia

Toruń wita

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Iwona k. proszę o więcej zdjęć wnętrza domu. Ciekawi mnie piersze zdjęcie. Proszę wyjaśnij co zmieniliście w projekcie. Okna wyszły Wam znacznie taniej od nas.Witrynę mamy w ramie PCV, nasz producent przekonywał nas i dał nam gwarancję, że nic z tym oknem nie będzie się działo. Dodatkowo mamy profile pionowe wzmacniające ramy witryny.

Pozdrawienia:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jeśli chodzi o zdjęcia to postaram się zamieścić je jutro.

Faktem jest że zrobiliśmy kilka zmian. W miejscu pomieszczenia gospodarczego na parterze zaplanowaliśmy kuchnię częściową otwartą na salon, dlatego też zamiast drzwi zewnętrzych jest tam podłużne wąskie okno, natomiast tam gdzie w oryginale powinna być kuchnia zrobimy przestronną jadalnię. Na górze z dużego holu wydzieliliśmy dodatkową sypialnię. Pomimo tych zmian pomieszczenia jak na nasze potrzeby są wygodne i nie straciły na wielkości.

Okno tarasowe jest wykonane na profilu aluminiowym, ponieważ nie jest ono otwierane jak w projekcie, ale przesuwne. Pozostałe okna są plastikowe - malowane ( nie w okleinie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Jak wiadomo o projekcie pisałem już spory czas temu - stało się wczoraj odebrałem pozwoleni na budowę. Dodam iż w mieście w którym się o nie starałem nie jest to łatwe.

 

Ale udało się :) Jeszcze tylko wniosek o rozpoczęcie budowy i startujemy.

 

Ja nie mam większych zmian w projekcie i na pewno pochwale się postępami prac.

 

Pozdrawiam z lubelskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie ogrzewania czy ktoś zastosował CO i ma kotłownie. Jak by co niech wrzuci rzuty. I jeszcze odnośnie antresoli czy to nie będą straty ciepła i roznoszenie się hałasu?

 

Jeszcze pytanie odnośnie mojej działki oto wymiary a jak u was to wygląda?

Droga od strony zachodniej

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez alexlukasz
załącznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...